26.04.2015 22:23:05


Op. Dr. Bülent KILIÇ
Sayın Op. Dr. Bülent KILIÇ'in Cevapladığı Sorular
Destek Hattına Verdiği Cevaplar (%1,48)
Sayın Op. Dr. Bülent KILIÇ 'ın yanıtladığı özel sorular burada listelenmemektedir. Özel sorulara verdiği cevap sayısı 180'dir.
Toplam 914 cevap. Sayfa :  
..

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

..
Soru : Diz protezi ve enfeksiyon - 08.12.2014 15:12:09
Merhaba
Annem bir ay önce total diz protezi oldu, bugün gidip diş temizletme ve ağzındaki diş protezinde düzelttirme yapmış. Bu işlemler diz protezi için enfeksiyon riski oluşturur mu? Kullandığımız antibiyotikleri (Cravit, Sulcid) tekrar kullanmamızı gerektirir mi?
Teşekkürler.
merhaba, kanamalı işlemlerde özellikle enfeksiyon riski olanlarda , koruyucu antibiyotik alınmalıdır. » Devamı...
Soru : Menisküs - 07.12.2014 12:02:09
53 yaşındayım. 4 yıl önce menisküs yırtığı nedeniyle sağ dizime atroskopi yapılarak yırtıklar temizlendi, belli bir süre sonra sınırlı olmak üzere tekrar hafif spor yapmaya başladım, yaklaşık 4 aydır dizimde güçsüzlük gibi alt bölüme ayağıma hükmedememe durumu oluştu, bir nevi sağ ayağımı sürüklüyorum gibi, ne olabilir?
merhaba, kıkırdak problemi, tekrar yırtık vs olabilir. muayene olun. geçmiş olsun » Devamı...
Soru : Sağ omzumdaki ağrının mrg inceleme raporu - 03.12.2014 16:19:45
Hocam merhaba. Sağ omzumda hafta sonu başlayan şiddetli ağrı için acile gidip mrg çektirdim. Sonucu bugün aldım, sizinle paylaşıyorum, ne yapmamı önerirsiniz?

MR, EKLEM TEK

Sağ omuz MRG incelemesinde,

- Multiplanar-multisekansiyal görüntüler elde olunmuştur.

- Subskapularis tendonda parsiyel rüptür dikkati çekmektedir.

- SSP de tendinozis seçilmektedir.

- Subakromial busrada sıvı artışı, glenohumeral eklemde sıvı artışı ve anteriorda osteokondramatozisler izlendi.
Humerus başı ve kesitlere dahil skapulanın ossöz komponentleri normal morfoloji ve sinyal intensitesindedir.

- Rotator cuff'a ait tendinöz komponentler normaldir. Omuz eklem kapsülü normal konfigürasyonundadır.

- Paraartiküler kas dokuları normal morfoloji ve sinyal intensitesindedir.

GENEL AÇIKLAMA :

-Subskapularis tendonda parsiyel rüptür .
-SSP de tendinozis.
-Subakromial busrada sıvı artışı, glenohumeral eklemde sıvı artışı ve anteriorda osteokondramatozisler.


Teşekkür ederim.
merhaba, omuz eklemi dokularında hassasiyet ve yıpranma var, iğneli tedavi yeterlidir, 02822624240 dan randevu alıp gelebilirsiniz. geçmiş olsun.

Sayın Bülent KILIÇ cevabı ile birlikte aşağıdaki makalelerini de okumanızı önerdi.

» Devamı...
Soru : Sabahları ayak ağrısı - 03.12.2014 09:15:47
Yaklaşık 2 - 3 haftadır her sabah kalktığımda yarım saat kadar ayaklarımın üstüne basamıyorum. Bastığım zaman ağrı oluyor ve topallayarak yürümek zorunda kalıyorum. Bunun belli başlı bir sebebi var mıdır? İlginiz için teşekkür ederim.
merhaba, ayak taban kılıfı hassasiyetidir, iğneli tedavi yapmaktayız, 02822624240 dan randevu alabilirsiniz. geçmiş olsun.

Sayın Bülent KILIÇ cevabı ile birlikte aşağıdaki makalelerini de okumanızı önerdi.

» Devamı...
Soru : Mr neden vücuda boya verilerek çekiliyor? - 03.12.2014 02:25:57
Hocam merhaba konuyu kısaca özetleyip sorumu sormak istiyorum...
23 yaşımdayım ve 2007 senesinde şiddetli ağrılarım olduğu için olduğu için Adana'da özel bir hastanede belimde L4-L5'te
bel fıtığı gerekçesiyle başarılı olduğunu düşündüğüm bir operasyon geçirdim.
Yaklaşık 4 ay önce bir sabah uyandığımda sol koloncumun üzerinde yumurta büyüklüğünde bir şişlik ile uyandım,
Daha önce operasyon geçirdiğim için Antalya'da özel bir hastanın beyin cerrahisi bölümünden randevu alarak tedavi olmaya gittim
fakat oradaki hocamın sorunun beyin cerrahisi ile bir alakası olmadığını söyleyerek beni ortopedi bölümüne sevk etti. Ortopedi uzmanı
hocam bir kaç tahlil ve dışarıdan elle dokunup bakarak bana şişliğin kist olduğunu söyledi ve Romatim jel, profenid jel, Axid kapsül,
Bi-profenid tablet ve Magnezing tablet yazdı. İlaçları kullanmamı ve şişliğin inememesi sonucunda kist'i ufak bir operasyonla alacağını belirtti. İlaçlarımı düzenli olarak kullandım ve şişlik indi yoğun iş temposu ve korkularım yüzünden (tekrar operasyon, kistin kötü çıkması) tekrar hastaneye gitmedim. Yaklaşık 1 hafta önce ağrılarım çok arttı ve bu gün yine bir devlet hastanesinde ortopedi uzmanı bir hocama görünmeye gittim ve şikâyetlerimi anlattım hocam bir Mr istedi fakat mr vücuduma damar yoluyla bir çeşit boya verilerek çekilecekmiş kısaca konu bu.
Sorum şöyle olacak hocam; Mr neden vücuda boya verilerek çekiliyor veya ne tür hastalıklar için bu tür bir Mr çekme yöntemi uygulanıyor?
yani kanser ve benzeri hastalıklardan şüphelenildiği için mi? Veya ne tür hastalıklardan şüphelendiğinizde bu tür bir Mr istiyorsunuz?
Yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim bu soru hastaneden çıktığımdan beri kafamı kurcalıyor ve psikolojik olarak kendimi hiç iyi hissetmiyorum.
merhaba, gerekli tetkik birçok amaçla istenmiş olabilir, boyalı mr damar sorunları vs birçok şeyi gösterir. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Femur başı kırığı - 02.12.2014 11:15:41
Merhabalar hocam.

ben Sedat başar. Sizlere Düzce’den yazıyorum. Eşim 5,5 ay önce ( ramazan ayının 10.gününde abdestini aldı çıkarken ayağı kaydı ve düştü) sağ femur başı kemiğini düşme sonucu kırdı.4 aydır hiç ayağına basmadı.7.10.2014 tarihinde kontrole gittiğimizde kemiğin % 95 kaynama oldu dedi doktorumuz. Ayağına parmak ucu ile bastırdı.1,5 ay zaman zarfında kademeli olarak hafif hafif basmaya başla dedi.1,5 ay sonra tekrar gelin dedi. Hocam sizlere sorumuz; (röntgeni görmeden bir şey söylemeniz zor ama)

1. Kemik tamamen kaynadığında ( % 100 ) eskisi gibi sağlam olur mu ?
2. Kemik tamamen kaynadığında ( % 100 ) tekrar kayma riski var mı ?
3. Kemik tamamen kaynadığında platin alınacağı zamana kadar nelere dikkat etmeliyiz.
4. Sağ ayağımızda ( ameliyatlı ayağımızda) kısalma olur mu?
5. Ekteki dosya da göstermeye çalıştım. Oturduğumuzda ayaklarımızı uzattığımızda kısalık gözükmüyor…
6. Eğer kısalık olur ise ayağımızı uzatma işlemi yapılıyor mu ?

irtibat tel: 541 645 87 96
e mail: sedatbasar@topcuoglu.com
merhaba, bu sorularınıza en doğru yanıtları, tedavinizi yapan hekim arkadaş verebilir. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : İşaret parmağında hissizlik - 02.12.2014 00:13:41
Merhabalar.2aydır geleneksel okçuluk sporuyla uğraşıyorum ve bir gün eldiven takmadığım için (1,5 ay önce ) sağ el işaret ve orta parmağım şişti; hissizlik ve uyuşma meydana geldi orta parmağım düzeldi fakat işaret parmağımdaki hala geçmedi işaret parmağımın ucu hissiz bir deri var sanki sinirsel bir şey olduğunu düşünüyorum çünkü bir şey tutarken dirseğimiz sivri yere geldiğinde olur ya öyle bir acı ve hissizlik artışı oluyor parmağımı kullanabiliyorum fakat his yok ucunda yardımcı olabilirseniz sevinirim internette Türk sitelerde bir şey bulamadım fakat yabancılarda bu dertten kullandıkları ilaçları anlayamadım maalesef.
merhaba, sinir sorunlarında B vitamininin faydası olur, bir nörologlada görüşebilirsiniz. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Diz kapağı - 30.11.2014 22:59:59
Bugün basketbol oynarken turnike attım ve yere inerken galiba yan bastım dizimden ses geldi ve birden kendimi yerde buldum, antremanı yarıda bıraktım ve saha kenarında buz koydum sonra 100 metre kadar eve yürüdüm şuan dizimin sol tarafı şiş ve yürüyemiyorum ne olduğunu merak ediyorum doktora gittim kemikte bir şey yok dedi mr çekileceksin dedi cevaplar mısınız?
merhaba, mr çekilmelidir. geçmiş olsun » Devamı...
Soru : Kireçlenme - 30.11.2014 07:46:09
Hocam saygılar 56 yasındayım kontrol altında olan sekerim var hbac1 5*8 trıg 200 ldl 146 hdl 53 tkıos 244 sadece Glukofen 1000mg 2*1 alıyorum dun diz ve kalça filmi çektirdim neticede hem kalçada ve dizlerde sıvı eksilmesi olduğu teşhis edildi Corundax içinde 90 tablet olan urun verdi günde 1 tane alıyorum bu doz sekerimi düşürür mü ama hap iyi geldi bana 2*1 önerildi ona uysam daha cok düşer ne öneririsiniz?
merhaba, şeker hastalığında bu ilaçları tavsiye etmiyoruz. geçmiş olsun » Devamı...
Soru : Trafik kazası sonucu çapraz bağ-adele ve ödem - 30.11.2014 07:41:48
İşim gereği motosiklet kullanıyorum ve 21.11.2014 tarihinde bir araba çarpması sonucunda sağ bacağım araba ile motosiklet arasında sıkıştı ve ortopedi doktoru mr çektirmemi istedi mr sonucunda çapraz bağlarımın yırtıldığını söyledi ve ödem oluştuğunu söyledi ancak beni pek bilgilendirmedi kafama takılan bazı soru işaretleri var ve size bu çektirdiğim mr raporunun sonucunu yazıyorum:

sağ diz mr tetkiki
fe t2 sagittal, se t1 sagittal ve koronal planda alınan görüntülerin incelemesinde,
medial menüsküs anterior ve posterior hornu normal olarak değerlendirilmiştir. Lateral menüsküs anterior ve posterior hornları normaldir
anterior çapraz bağda t2 serilerde intensite artışı mevcut olup konturları silinmiştir.(sprain)
posterior çapraz bağ, lateral ve medial kollateral ligamanlarda belirgin patoloji izlenmemiştir. Patella ve kartilajı normal yapıdadır Patellar ligaman normaldir. Diz periferinde ve kesit dâhilinde izlenebilen uyluk ve Krural düzeyde devam eden cilt cilt altı yumuşak dokularda ileri derecede yoğun ödem ve yer yer mayi birikimleri izlenmiştir.
mr sonucu bu kadar. Ve bu sonuç neyi işaret ediyor? Ne yapmam gerek bacağım komple morardı ve sarardı. Yürüyemiyorum topallıyorum. Ödem hiç geçmedi ödemi dağıtmak için ne yapmam gerek gittiğim ortopedi doktoru 1 ağrı kesici dışında hiç bir ilaç ve krem vermedi ağrın olduğunda ağrı kesici iç dedi böyle bir şey olamaz yok mu bunun bir ilacı? Sizlerin cevaplarını bekliyorum.
merhaba, başka bir hekime muayene olun. geçmiş olsun. » Devamı...
Toplam 914 cevap. Sayfa :  
..

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

..

Mezuniyet Yılı : MARMARA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 1999
Muayenehane Adresi : AYDOĞDU MAH. ŞABANOĞLU BAYIRI,NO:5,GİRİŞ KAT,MERKEZ-TEKİRDAĞ
Hastahane Adresi :
Diğer Adresi :
Muayenehane Telefonu : 02822624240
Hastane Telefonu :
Diğer Telefon : 05322562104
Faks :
Belgeler :
Web Adresi : www.drbulentkilic.com
Bursa Lazer Epilasyon
Sağlıklı Güvenli Hizmet
www.esteslim.com
AKDKids Bornova
izmir anaokulu
www.akdkidsbornova.com
Kullanım Şartları
© 2000 - 2010 Mavi Piksel İnternet Çözümleri ve Bilgisayar Sistemleri San. ve Tic. Ltd. Şti. (232) 445 53 09 Telif hakları Mavi Piksel'e aittir.
İletişim | Forum
Doktor ve Sağlık Sitesi | Bebek Sağlığı | Tüm Gazeteler