27.08.2015 22:19:32


Op. Dr. Bülent KILIÇ
Sayın Op. Dr. Bülent KILIÇ'in Cevapladığı Sorular
Destek Hattına Verdiği Cevaplar (%1,63)
Sayın Op. Dr. Bülent KILIÇ 'ın yanıtladığı özel sorular burada listelenmemektedir. Özel sorulara verdiği cevap sayısı 208'dir.
Toplam 1017 cevap. Sayfa :  
..

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

..
Soru : Eklem daralması - 17.03.2015 02:45:52
Hocam merhaba. Sorum şu, sağ dizimde femur ile tibia kemiği arasında eklem daralması varmış. Doktor yalnızca bunu söyledi. Herhangi bir şey eklemedi (yapmamam gereken hareket, tedavi vs.) Bu eklem daralmaları olayında daralmanın önemli olmadığı durumlar mevcut mudur? Yani hafif bir eklem daralması var ama önemli değil denilebilecek eklem daralmaları var mıdır?
MERHABA, TTEKİKLERİNİZİ GÖRMEDEN YORUM YAPAMAYIZ. GEÇMİŞ OLSUN. » Devamı...
Soru : Diz kireçlenmesi - 13.03.2015 17:58:57
Dizimde aşırı kireçlenme var ağır iş yapamıyorum doktoruma gitsem ağır iş yapamaz raporu alabilir miyim?
MERHABA, DVLET HASTANESİNDE SAKATLIK TAYİNİ YAPTIRIN. GEÇMİŞ OLSUN.

Sayın Bülent KILIÇ cevabı ile birlikte aşağıdaki makalelerini de okumanızı önerdi.

» Devamı...
Soru : 13 yaş platin - 13.03.2015 16:36:24
2006 yılında kızım henüz 4 yaşında iken geçirdiğimiz trafik kazası sonucu kızımın sağ üst baldır (femur) kemiği parçalı olarak kırıldı ve geçirdiği ameliyat sonucu yaklaşık 15-20 cm. boyunda platin takılarak tedavi edildi. O zaman küçük olan kızımın ayağındaki platin kemik dokusu tarafından sarılmak suretiyle platinin kemik içinde kalacağı ve bu platinin herhangi bir zararı olmayacağı belirtilmişti. Kızım şu an 13 yaşında ve 9 senedir bacağındaki ameliyat izi dışında herhangi bir sorunu, ağrısı veya bir hareket aksaklığı yaşamadı.. Bu platinin alınması gerekir mi? Doktorlar da sorun yaşanmayacağını söylemişti ki halen sorunumuz yok. Ancak zaman zaman bu platinin alınması gerektiği yönünde söylentiler duyuyorum. Sizin görüşünüz nedir?Saygılarımla,
merhaba, alınması gerekli değildir. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : El bilek ağrısı - 12.03.2015 21:46:53
Merhaba kolay gelsin benim 2 bileğimde hem kıtlıyor aşırı derecede hem de bazen çok dehşet bir ağrı giriyor hareket etmiyor bunun nedeni nedir?
merhaba, eklem çevresi doku ve tendon rahatsızlığı vb sorunlar olabilir, muayene olmalısınız. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Mr sonucum - 12.03.2015 16:50:12
MR sonucum, medial ve lateral menüsküs antriör ve posterior hornlarında eklem yüzeyine grade 2 dejenerasyonlarla uyumlu sinyal artışları mevcuttur.
Anterior krusiat lıgament sinyal intensitesi ve kalınlığı artmış ulo devamlılığı korunmaktadır. İntrasubstans yırtık ile uyumludur.
- Menüsküs dejenerasyonu, ACL de intrasubstans yırtık.
merhaba, ameliyatsız tek seanslık eklem doku tedavisi yapabiliriz, 02822624240 dan randevu alabilirsiniz. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Vücudumun tamamında yaygın ağrılar - 12.03.2015 15:10:53
Merhaba;

Yaklaşık 2 yıl kadar bir süredir vücudumun tamamında kemik eklem ve kas ağrıları mevcut. Ağrılar çok yaygın boyun altından tutunda belime kadar bunun yanı sıra sürekli eklem ağrıları mevcut bazen el parmaklarımdaki eklem ağrıları çekilmez hale geliyor parmakları kırasım geliyor. Bu konuyla ilgili bir hekime gittim birtakım testler yaptı ve romatizmal bir rahatsızlık olmadığını testlerde bir şey çıkmadığını söyledi testlerde enfeksiyon olduğunu belirtti ama bunun eklemlerde de olabileceğini dişlerde de olabileceğini tespit edemeyeceğini söyledik magnezyum ve d vitamini verdi ilaçları kullandım çok az bir ağrılarda hafifleme oldu ama sonra durum yine aynı bu konu hakkında bana bilgi verebilir misiniz?
merhaba, biz size belli vücut bölgeleri için yardımcı olabilriz. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Mr sonucum ne anlama geliyor - 11.03.2015 22:34:22
Dizimde oturma pozisyondayken ağrı şikayetim sonucu çekilen mr.
Bulgular: Lateral ve medial menüsküste anterior ve posterior boynuzda grade II dejenerasyon hatları izlendi.
Aclintrensek hasar nedeniyle heterojen sinyalli ve normalden ince kalibrasyonludur, çapraz bağların etrafında loküle efüzyon izlendi, pcl'nin arkasında milimetrik boyutta intraartikülerganlion olarak değerlendirilebilecek kistik sıvı izlendi, pateller ligaman, medial kollaral ligaman ve posterolateral ligamantöz-kapsüler komplek intakt görünümdedir.
Medial ve lateral tibiofemoral eklemlerin yüzeyinde hyalin kartilaj normal kalınlık ve sinyal özelliğindedir. Tibiofermoral ve patellofelmoral eklem mesafelerinormal genişliktedir.
Medial femoral kondilin posteriorunde milimetrik boyutta kompakt kemik adacığı izlendi.
Osseoz oluşumların kortikal platoları intakttır. Medula trabeküler komponentler hasta yaşı ile uyumlu fizyolojik ilik değişiklikleri nedeniyle transisyonel patern özelliğindedir.
Paraartiküler kas ve yumuşak dokular normal kalınlıkta, homojen iç yapıdadır.
merhaba, eklem içi doku sorunları ile ilgili olarak, ameliyatsız tek seanslık eklem doku tedavisi yapabiliriz, 02822624240 dan randevu alabilirsiniz. geçmiş olsun.

Sayın Bülent KILIÇ cevabı ile birlikte aşağıdaki makalelerini de okumanızı önerdi.< » Devamı...
Soru : Diz kapağı kıkırdağı sorunu - 09.03.2015 18:43:08
Selamlar bacağımdan menisküs ameliyatı olduktan sonra tekrar ağrılar başladı. Bunun üzerine çektirdiğim MR sonucu şu şekildedir:
Tibial ve femoral eklem kıkırdaklarında milimetrik kontur düzensizlikleri ve fokal intensite artımları. Diz ekleminde suprapatellar bursaya, lateral kompartmana uzanım gösteren artiküler sıvı artışı, suprapatellar plika formasyonu. Patellada lateral subluksasyon. Patellar Troklear kartilaj medial bölümde incelme, kıkırdak tüm kalınlığı boyunca uzanım gösteren intensite artımları ve eklem yüzünde yaklaşık 7 mm çapında yüzeyel osteonekrotik fokus, periferinde geniş medüller ödem. Bulgular grade 4 kondromalazi patella ile uyumludur.
Femurda saat 11 lokalizasyonunda, tibiada saat 1 lokalizasyonunda geçirilmiş operasyona sekonder osseöz kemik tuneller ve metalik klipse bağlı görüntü distorsiyonu. ACL grefti bütünlüğü korunmuştur. Graft lifleri distal bölümde intermediete sinyal.
Diz eklemi medialinde milimetrik metalik görüntü distorsiyonları (post-op?).
Lateral menisküs posterior boynuzunda alt artiküler yüze uzanım gösteren grade III sinyal. Bu sinyal değişikliği 23.08.2013 tarihli sağ diz MR incelemesinde izlenmemiştir, yeni bulgudur. Yırtık veya post-op granülasyon dokusu ile uyumlu olabilecek değişikliktir. Operasyon prosedürü ile birlikte değerlendirilmesi önerilir.
Medial menisküste operasyona sekonder volum kaybı. Rezüdü meniskal doku içerisinde grade 3 sinyal değişiklikleri izlenmekte olup, post-op granülasyon dokusu lehine değerlendirilmiştir. Medial menisküs posterior boynuzu medial komşuluğunda meniskal fragman açısından şüpheli yumuşak doku.
23.08.2013 tarihli diz MR incelemesi ile karşılaştırıldığı zaman; femur lateral kondilde, tibia medial ve lateral platoları posteriorunda izlenen trabeküler zedelenmelerin yeni incelemede kaybolduğu görülmüştür. Rüptüre anterior krusiat ligaman lokalizasyonunda ACL grefti izlenmektedir.

Yönlendirebilirseniz sevinirim.
Teşekkürler.
merhaba, durumunuzda çok fazla özellik var, yeni cerrahi düşünmeden yapabileceğimiz çözümler açısından sizi muayene etmeliyim. 02822624240 dan randevu alıp gelebilirsiniz. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Tibia pilon kırığı - 08.03.2015 12:07:17
Öncelikle merhaba. İs yerinde yüksekten düşme sonucu sağ ayak bileği üzerinde tibia pilon kırığı oluştu ve yaklaşık 1 hafta önce ilizorov yöntemi ile ameliyat oldum şuan bacağım sabit hiçbir şekilde oynama yok. Benim sorum acaba yanlış kaynama olur mu? Ve ilizarov terlik verildi medicalden ayak bileğimin 90 derece durması için bu terliği sürekli takmalı mıyım? Çünkü çok rahatsız ve terlik yüzünden ayağım uyuşuyor ve altında morarmalar başladı.
merhaba, cerrahinizi yapan hekimle görüşmeniz uygundur. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Bağ ameliyatı için alınan doku - 07.03.2015 09:34:50
Merhaba hocam sorum şu, çapraz ya da yan bağlar için kişinin vücudundan doku alınıp yırtık yere yapıştırıldığını duydum. Peki hocam dokunun alındığı yerde bir boşluk oluşup da sıkıntı oluşturur mu? Örneğin omuzdan aldınız. O bolgede ne gibi sıkıntılar olusur? Ya da bu ameliyatlar kisinin vücudundan bağ alınmadan yapılabilir mi? Teşekkürler.
merhaba, evet vücuttan doku alarak yapmaktayız, alınan yerde sorun olmaz. geçmiş olsun. » Devamı...
Toplam 1017 cevap. Sayfa :  
..

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

..

Mezuniyet Yılı : MARMARA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 1999
Muayenehane Adresi : AYDOĞDU MAH. ŞABANOĞLU BAYIRI,NO:5,GİRİŞ KAT,MERKEZ-TEKİRDAĞ
Hastahane Adresi :
Diğer Adresi :
Muayenehane Telefonu : 02822624240
Hastane Telefonu :
Diğer Telefon : 05322562104
Faks :
Belgeler :
Web Adresi : www.drbulentkilic.com
AKDKids Bornova
izmir anaokulu
www.akdkidsbornova.com
Okulum.org
Okullar ve Eğitim Hakkında Bilgi Paylaşımı
www.okulum.org
Kullanım Şartları
© 2000 - 2010 Mavi Piksel İnternet Çözümleri ve Bilgisayar Sistemleri San. ve Tic. Ltd. Şti. (232) 445 53 09 Telif hakları Mavi Piksel'e aittir.
İletişim | Forum
Doktor ve Sağlık Sitesi | Bebek Sağlığı | Tüm Gazeteler