04.05.2016 20:17:45


Op. Dr. Bülent KILIÇ
Sayın Op. Dr. Bülent KILIÇ'in Cevapladığı Sorular
Destek Hattına Verdiği Cevaplar (%1,88)
Sayın Op. Dr. Bülent KILIÇ 'ın yanıtladığı özel sorular burada listelenmemektedir. Özel sorulara verdiği cevap sayısı 248'dir.
Toplam 1218 cevap. Sayfa :  
..

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

..
Soru : Fibula kırığı - 02.11.2015 04:21:25
Bir hafta önce bir motorbisikletin ayağıma çarpması sonucunda sağ ayağımın dizin dört parmak aşağısında baldır kemiğim kirildi. Hastanede alçı yapmayıp bandaj uyguladılar. Ve simdi ayağımda ciddi bir şişme var. Baldır kemiği kiriği olduğu için ayağımı yüksekte tutamıyorum. Bazen kırığa yakın bölgelerden çıkıklar gibi sesler geliyor. Buz uygulamalı mıyım? Uygularsam şişik bölgeye yani ayağa mı ya da kırılan bölgeye mi uygulamalıyım? Normal mi? Haftaya kontrolüm var şişik için şimdi doktora gitmeli miyim? Ne zaman geçer? Corasprin 100 mg, majezik ve nexuim kullanıyorum.
merhaba, farklı bir hekime muayene olun. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Düz tabanlık - 31.10.2015 18:03:31
Uzmanlık sınavına girdim düztaban olduğum söylendi. Acaba düztaban mıyım?
bir ortopediste muayene olun. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Harp okulu için boy uzaması lütfen yardım edin - 31.10.2015 15:37:22
Merhaba ben 17 yaşında kilom 63 bir erkek bireyim mart ayında 18 yaşıma gireceğim mayıs ayında harp okulları sınavına girmeyi düşünüyorum en az 1.68 boyunda olmam lazım ama ben evde ölçtüğüm zaman boyum metreyle 1.66 çıkıyor kafaya çok taktım acaba boyumu uzatabilir miyim nasıl uzatırım yardımcı olursanız sevinirim.
merhaba, muayene olun. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Çatlak - 30.10.2015 14:26:04
Tam olarak 2 hafta 1 gün önce, ayak tarak kemiğimde çok küçük bir çatlak oldu, doktorlar yarım alçıya aldı ve bugün kontrole gitmemi istediler, bende randevu almayı unutarak bugün gittim, maalesef doktor izinliymiş pazartesi gitmemi istediler, bende çatladığı günden buyana hiç ağrı hissetmediğim ayağımdaki alçıyı kendim çıkardım bugün sizce bu bir sorun teşkil eder mi, ayağıma tam yüklenince ufak tefek sızlamalar olsa da rahatlıkla yürüyebiliyorum. Alçıyı bu yüzden çıkardım.
merhaba, filmlerinizi göremediğimizdn, yorum yapamayız. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Tenisçi dirseği ameliyatı sonrası - 30.10.2015 03:21:34
Hocam merhaba ,
5 Eylül de sağ kolumdan tenisçi dirseği ameliyatı oldum. Kolum ameliyattan beri alçıdaydı 3 gün önce çıkması gerekiyordu ancak doktorum yıllık izine ayrılmış muayene olmadan alçıyı çıkarttım.
Şu an kolumu tam olarak kullanamıyorum. Tam düz 180 derece açabiliyorum ancak 90 dereceden daha fazla kıramıyorum dirseğimi. Elime ağzıma, kulağıma, yüzüme götüremiyorum. Bu normal mi? Ve 1 haftadır hiç ağrım yokken sadece zorladığım anda sızı oluyorken bugün klavyeye basarken bile sızı hissediyorum. Pazartesiye kadar resmi tatil kontrole de gidemiyorum. Pazartesi günü raporum bitiyor ve işbaşı yapıcam evli olduğum için alçı çıktığından beri süpürge yemek falan da yapıyorum. Farkında olmadan zarar mı veriyorum? Yoksa normal hayatıma devam edebilir miyim? Beni aydınlatırsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.
merhaba, kontrole gidene kadar kolunuzu zorlamayın. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Servikal lordoz - 28.10.2015 17:14:35
Boyun düzleşmesinin belirtileri nelerdir? 1 yıldan uzun süren düzleşme sinirlere kalıcı hasar verir mi? Egzersiz tedavisi ile boyun kavisi kaç günde düzelir?
merhaba, bir fizik tedavi hekimine muayene olun. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Tenisçi dirseği ameliyatı - 28.10.2015 00:58:16
Hocam merhaba ,
5 Eylül de sağ kolumdan tenisçi dirseği ameliyatı oldum. Kolum ameliyattan beri alçıdaydı 3 gün önce çıkması gerekiyordu ancak doktorum yıllık izine ayrılmış muayene olmadan alçıyı çıkarttım.
Şu an kolumu tam olarak kullanamıyorum. Tam düz 180 derece açabiliyorum ancak 90 dereceden daha fazla kıramıyorum dirseğimi. Elime ağzıma, kulağıma, yüzüme götüremiyorum. Bu normal mi? Pazartesi günü raporum bitiyor ve işbaşı yapıcam evli olduğum için alçı çıktığından beri süpüre yemek falan da yapıyorum. Farkında olmadan zarar mı veriyorum? Yoksa normal hayatıma devam edebilir miyim? Beni aydınlatırsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.
merhaba, tendonların iyileşme süreleri 6-16 hafta arasında değişir, size uygulanan ameliyat tekniğide önemli, bence kolunuzu zorlamayın ve en yakın zamanda hekiminizle görüşün. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Sağ diz mr sonucu - 27.10.2015 20:20:34
Merhabalar. Rapor şu şekildedir, tam olarak anlayamadım durumumu.
ACL femur insersiyo lokalizasyonu düzeyinde komplet rüptürü düşündürür görünümler izlenmektedir. Posterior crusiat ligamanlar, patellar ligaman, medial kollateral ligaman ve posterolateral ligamantöz-kapsüler kompleks intakt görünümdedir.
Tibia lateral plato düzeyinde tibia subeminentia düzeyinde yaygın femur medial lateral kondili düzeylerinde kontüzyonel kemik iliği ödemi ile uyumlu sinyal değişikliği izlenmektedir. Şimdiden teşekkürler.
merhaba, ön çapraz bağda kopma var, muayeneye göre karar verilebilir. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Diz mr sonucu - 27.10.2015 15:38:15
Hocam merhabalar
Benim her iki dizimde de şiddetli ağrılar oluyor işim ayakta ve çalışırken çok zorlanıyorum.
Çekilen mr sonuçları şöyle:
SAĞ DİZ MR
uygulanan sekanslar fs-pd sagittal,T1W sagittal,GRE T2W koronal ,fs-pd transvers kesitler alınmıştır.
Sağ diz ekleminde tibiofemoral eklem aralığı medial ve lateral kompartmanlarda korunmuştur.
Tibiofemoral ve patellofemoral eklem yüz,kartilaj bütünlük ve kalınlık doğal izlenmiştir
Diz eklemini oluşturan kemiklerin kortiko-medüller sinyal intensite dağılımları doğal izlenmiştir.
Sağ diz eklem mesafelerinde patolojik miktarda artiküler kolleksiyon saptanmamıştır.
Suprapatellar-infrapatellar bursa açık izlenmektedir
Anterior ve posterior krusiat ligamanın trase,kontur,sinyal intensite dagılımları doğal izlenmiştir.
Medial ve lateral kollateral ligamanlar ile patellar retinakulumların trase,kontur ve sinyal intensiteleri tabidir.
Medial menisküs posterior hornda grade I dejenerasyon ile uyumlu T2 A sekanslarda sinyal artışı izlenmektedir.
Lateral menisküsün morfoloji ve sinyal intensite dağılımı doğal izlenmiş olup patolojik sinyal intensite değişikliği saptanmıştır.
Popliteal fossa oluşumları doğaldır.popliteal arter ve ven patenttir

Sol diz emarımda yukardakinin aynısıdır tek farklılık
Medial menisküste grade Idejenerasyon ile uyumlu TA sekansta sinyal artışı izlenmektedir

3 aydır egzersizleri düzenli uyguluyorum ve 15 seans fizik tedaviye gittim, diz eklemi için takviye vitaminlerden verdiler onuda kullanıyorum fakat çalışırken ağrılarım artıyor, fizik tedavi doktorum mr sonucunun nerdeyse normal oldugunu söğledi acaba başka bir sorun olabilir mi ne yapmam gerekir yardımınızı rica ederim, teşekkürler, iyi çalışmalar.
merhaba, mr ınızda ciddi bir sorun gözükmemekte, ancak muayene etmeden net bir yorum yapamayız. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Parmak kemikleri uzun kemik mi - 26.10.2015 21:19:31
Merhaba ben fen bilgisi öğretmeniyim. Bir kaç tartışmalı konuda soru sormak işitiyorum. El ve ayak parmak kemikleri uzun mu kısa kemik midir? Sarı kemik iliği ve kemik kanalı bulundurur mu? Ayrıca oynar eklem mi yarı oynar eklem midir ve eklem sıvısı bulundurur mu?
merhaba, bu kemikler uzun kemiktir, kemik kanalı ve iliği vardır, oynar eklemdir, eklem sıvısı vardır. iyi çalışmalar. » Devamı...
Toplam 1218 cevap. Sayfa :  
..

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

..

Mezuniyet Yılı : MARMARA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 1999
Muayenehane Adresi : AYDOĞDU MAH. ŞABANOĞLU BAYIRI,NO:5,GİRİŞ KAT,MERKEZ-TEKİRDAĞ
Hastahane Adresi :
Diğer Adresi :
Muayenehane Telefonu : 02822624240
Hastane Telefonu :
Diğer Telefon : 05322562104
Faks :
Belgeler :
Web Adresi : www.drbulentkilic.com
Okulum.org
Okullar ve Eğitim Hakkında Bilgi Paylaşımı
www.okulum.org
Kullanım Şartları
© 2000 - 2010 Mavi Piksel İnternet Çözümleri ve Bilgisayar Sistemleri San. ve Tic. Ltd. Şti. (232) 445 53 09 Telif hakları Mavi Piksel'e aittir.
İletişim | Forum
Doktor ve Sağlık Sitesi | Bebek Sağlığı | Tüm Gazeteler