06.07.2015 14:30:21


Op. Dr. Bülent KILIÇ
Sayın Op. Dr. Bülent KILIÇ'in Cevapladığı Sorular
Destek Hattına Verdiği Cevaplar (%1,56)
Sayın Op. Dr. Bülent KILIÇ 'ın yanıtladığı özel sorular burada listelenmemektedir. Özel sorulara verdiği cevap sayısı 191'dir.
Toplam 973 cevap. Sayfa :  
..

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

..
Soru : Bileğimdeki ağrı nedeniyle çektirdiğim mr - 30.01.2015 17:17:44
SOL EL BİLEĞİNE YÖNELİK MR Tetkikinde:

İnceleme Tekniği: T1 Ağırlıklı SE koronal, T2 ağırlıklı Fat Sat koronal, sagital T1 ağırlıklı SE aksial, paramagnetik kontrast madde sonrası T1 ağırlıklı SE aksial, sagital, koronal

Bulgular:

Radiokarpal ve ulnokarpal eklem içerisinde effüzyon mevcuttur.

Radius ve ulna arasında minimal negatif ulnar varyans mevcuttur.

El bileği ulnar tarafında çapı en geniş yerinde 11 mm olarak ölçülen ganglion kistini düşündürür sıvı loküsyonu mevcuttur.

Karpometakarpal eklem mesafeleri, interkarpal eklem mesafeleri normal genişliktedir.

Radius ve skafoid kemik arasındaki mesafede minimal synovial effüzyon izlenmektedir.

Karpal kemikçiklerin kortikal plate'leri intakt olup medülla trabeküler komponentler homojen yağlı ilik sinyal özelliğindedir.

Fleksör retinakulum intakttır. Ekstensör fleksör tendonlar normal kalınlıkta ve homojen iç yapıdadır.
Guyon kanalı normal değerlendirildi.

Trianguler fibrokartilaj kompleksi intakttır.

Median sinir normal kalınlıkta ve homojen iç yapıdadır.

El bileği bölgesinde vasküler yapılar normal kalibrasyonda ve patent akım ile uyumlu sinyal özelliğindedir.

Parakortikal kas ve yumuşak dokular normal kalınlıkta ve homojen iç yapıdadır.

Doktorum mesai süresini doldurduğundan dolayı MR raporunu gösteremedim. Araya hafta sonu da girdi o nedenle buraya yazmak istedim.
Bana yardımcı olur musunuz? Sorun nedir ve tedavisi nedir?

Şimdiden ilginiz için teşekkürler.
merhaba, el bileği ekleminde sıkıntınız ve zararsız bir kist oluşumu var, enjeksiyon tedavisi uygularız. 02822624240 dan randevu alabilirsiniz. geçmiş olsun.

Sayın Bülent KILIÇ cevabı ile birlikte aşağıdaki makalelerini de okumanızı önerdi.

» Devamı...
Soru : Fibula kırığı - 28.01.2015 16:16:11
Merhaba doktor bey böyle bir hizmet verdiğiniz için ilk önce teşekkür ederim. 15 aralık 2014 te halı saha maçı yaparken fibulanın alt kısmı kırıldı, daha sonra alçı tedavisine karar verildi ve alçıya alındı, doktorum 36. günde kaynama gözükmüyor ama alçıyı çıkaralım alalım dedi daha büyük sorunlara yol açmamak için dedi ve üzerine yavaş yavaş yük ver, ben de hafif hafif bastım 42. günde daha sert basmaya başladım. 45. günde memleketimde olduğum için başka bir ortopedist gittim, doktor bey film çekti üstüne basma dedi yoksa orası paramparça olur dedi, doktor bey şimdi ben ne yapmalıyım, elimde filmler var ama nasıl gönderebileceğimi bilemiyorum. Bu kırığın iyileşme süreci daha ne kadar sürer ne kadar sonra basmalıyım, ikici dönem okula yetişebilir miyim? Röntgende bu iyileşme ne zaman görülür bu kadar zaman geçti iyileşme görülmemesi normal mi?
merhaba, kırık alanına uyarıcı uygulama yapılmalıdır. geçmiş olsun.

Sayın Bülent KILIÇ cevabı ile birlikte aşağıdaki makalelerini de okumanızı önerdi.

» Devamı...
Soru : Her iki omuzum - 28.01.2015 09:51:44
Merhabalar, ben 26 yaşında bir bayanım yaklaşık 2-3 ay gibi bir süredir kollarımı belirli bir mesafenin yukarısına çıkardığımda veya üzerlerine yattığımda kollarımda hamlama ağrısına benzer bir ağrı oluyor. Ayrıca bazı hareketleri yaparken de kütür kütür ses geliyor. Plates tarzı bir spor yaptığımda veya birisinin kollarıma sert bir şekilde masaj yaptığı durumda kollarımı yarım saat kadar ağrısız yukarı hareket ettirebiliyorum ancak sonra ağrı tekrar geri geliyor. İlk olarak bu ağrının boyun kaynaklı olup kollarıma vurduğunu düşündüm çünkü yatar pozisyonda bilgisayara bakarken veya bilgisayar başı çalışırken boynumdan kollarıma vuruyor gibi hissediyordum. Bunun üstüne boyun mr'm çekildi ve fıtık yada benzeri bir durum görülmedi ve boyun odaklı olunduğu için bir tanı konulmadı. Ancak bu ağrılar zaman zaman benim için oldukça kısıtlayıcı oluyor. Sizce ne gibi bir sorunum olabilir? Ne yapmam gerek?
merhaba, omuz eklemi ile alakalı olabilir. muayene etmeliyiz. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Parmak uyuşması - 27.01.2015 13:52:31
Bir önceki gece yatmadan önce sol ayağımın topuğu uyuşmuştu ben üstüne oturduğumu düşündüm ama sabah kalktığımda sağ el başparmağım da uyuşmuştu yaklaşık yarım saat oldu ama hala geçmedi uyuşukluğu.
merhaba, nörolojiden muayene olun. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Meniskus yırtığı - 25.01.2015 13:43:09
1 Ocak gecesi attığım şiddetli depar sonucu sol dizimin dışında ve genelinde ağrı hissettim dizimi bükemiyordum basamıyordum(aynı dizimin iç kısmında grade 2 dejenerasyon vardı ama hiç ağrı yapmıyordu ) doktora gittim mr sonucu
Eklem içi sıvı miktarı artmıştır. Suprapatellar bursada minimal effüzyon vardır. Medial menüsküs posterior hornunda grade 1 dejenerasyon ile uyumlu sinyal değişikliği vardır. Ön çapraz bağın orta ve distal liflerinin arasında T2 sekanslarda lineer sinyal artışı mevcuttur. İnterstisyel rüptür açısından klinik ve muayene bulguları ile beraber değerlendirilmesi önerilir. Arka çapraz bağ, diğer meniskal yapılar normaldir. İç ve dış yan bağlar normaldir. Diz eklemine komşu kemiklerin kıkırdakları ve medüller sinyal intensiteleri normaldir. Patellar kıkırdak doğaldır. Popliteus kası komşuluğunda 2x2.5 cm ebatlı kistik lezyon vardır ( Snoviyal kist ?). Popliteus tendon kılıfında minimal effüzyon mevcuttur. Ayrıca Popliteus kasını çevreleyen minimal effüzyon dikkati çekmektedir. Popliteus kasının kranial liflerinde fokal bir alanda interstisyel ödem ile uyumlu sinyal değişikliği vardır (grade 1 zedelenme ?). Derin infrapatellar bursada minimal effüzyon mevcuttur.


Doktorum beni pek bilgilendirmedi dizime ne olmuş şuan Reparil jel kullanıyorum ağrılarım yok denecek düzeyde dizimi bükebiliyorum dizinde birde sağ dizimde bir ağrı çok yok ama sabah uyandığımda ya da uzun oturduktan sonra bir şey hissediyorum sağ dizindeki kireçlenme olabilir mi?
merhaba, ekelm içi doku hasarları var, şikayetler geçerse problem olmaz ancak geçmezse tedavi gerekir. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Lateral epikondilit - 24.01.2015 16:54:08
2 aydır ağırlık çalıştığımdan sağ kol dirseğimde tenisçi dirseği oluştu. Lateral Epikondilit bandı ve jel verildi. Bu rahatsızlık hakkında bilgi alabilir miyim? Ne zamana düzelir, tekrar ağırlık çalışabilir miyim? Dikkat etmem gerekenler nelerdir?Teşekkürler.
merhaba, 2 haftada geçerse sorun olmaz, geçmezse tedavi gerekir. geçmiş olsun.

Sayın Bülent KILIÇ cevabı ile birlikte aşağıdaki makalelerini de okumanızı önerdi.

» Devamı...
Soru : Omuz ağrısı - 24.01.2015 12:59:45
Merhabalar, 1 yıldır omzumda hafif bir ağrı var, geçen hafta doktora gittim ve MR sonucuna göre bana merhem verdi. MR sonucu: Supraspinatus tendonunda Tip I Impıngement ve AC hipertrofisi. Bu ağrılar zamanla geçer mi? Herkese iyi günler dilerim.
HAYIR İĞNELİ TEDAVİDİR

Sayın Bülent KILIÇ cevabı ile birlikte aşağıdaki makalelerini de okumanızı önerdi.

Ameliyatsız Doku Canlandırma Yöntem » Devamı...
Soru : Omuz ağrısı - 24.01.2015 12:59:45
Merhabalar, 1 yıldır omzumda hafif bir ağrı var, geçen hafta doktora gittim ve MR sonucuna göre bana merhem verdi. MR sonucu: Supraspinatus tendonunda Tip I Impıngement ve AC hipertrofisi. Bu ağrılar zamanla geçer mi? Herkese iyi günler dilerim.
merhaba, bu sorunlar lokal anestezili tedavi gerektirir, 02822624240 dan randevu alıp gelebilirsiniz. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Kalçamdaki yanma ve ağrılar - 20.01.2015 20:34:15
Merhabalar dr bey kalçamda uyumamı bile engelleyecek boyutta ağrı ve yanma var mr sonucun şöyle tarih: 16.01.2015 (0116377 Pelvis mr incelemesinde: teknik: koronal 6 mm t1 se, stır, aksial 8 mm t1 se, t2 TSE, stır (açık m her iki koksofemoral eklem aralık, ilişki, konturları tabiidir. Her iki koksofemoral eklem kartilaj kalınlığı tabiidir. Her iki koksofemoral eklemde intraartiküler effüzyon artışı mevcuttur. Sol kaput femorise milimetrik ebatta, kompakt kemik adacığı mevcuttur. Her iki sakroiliyak eklem aralık, ilişki, konturları tabiidir. Bilateral trochanterik bursasında effüzyon artışı mevcuttur (bilateral trochanterik bursitis). Mesane duvar kalınlığı tabiidir. Lümen içi homojen intensitede izlenmektedir. Sağ over lojunda, kistik lezyon mevcuttur (sağ over kisti). Cavum douglas’ta serbest sıvı mevcuttur. Pelviste patolojik boyutta lenfadenopati saptanmamıştır. İnceleme alanına giren musküler yapılar doğal morfoloji ve sinyal intensitesinde izlenmektedir. intermusküler, subkutan yağlı planlar açıktır. Sonuç: * her iki koksofemoral eklemde intraartiküler effüzyon artışı. * sol kaput femorise milimetrik ebatta, kompakt kemik adacığı. * bilateral trochanterik bursitis. * sağ over lojunda, kistik lezyon (sağ over kisti). * cavum douglas'ta serbest sıvı. Şimdiden teşekkür ederim.
merhaba, bu sorununuzu enjeksiyon tekniğiyle çözeriz, 02822624240 dan randevu alıp gelebilirsiniz. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Kırık sonrası ödem - 20.01.2015 03:30:12
Merhaba hocam. Sorum şu: Ben bir trafik kazası geçirmiştim ve sağ diz lateral femoral kondil kemiğim kırılmıştı. 14 hafta oldu. Fakat ödem hala devam etmekte. Bu ödem diz kapağının hareketlerinde kısıtlılık yapar mı? Zira yürürken diz kapağımın sol alt kısmında bir acı hissi var. Bu acı yürümeme engel olmuyor. Teşekkürler.
merhaba, evet sorun yapabilir, muayene ile değerlendirilmelidir. geçmiş olsun. » Devamı...
Toplam 973 cevap. Sayfa :  
..

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

..

Mezuniyet Yılı : MARMARA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 1999
Muayenehane Adresi : AYDOĞDU MAH. ŞABANOĞLU BAYIRI,NO:5,GİRİŞ KAT,MERKEZ-TEKİRDAĞ
Hastahane Adresi :
Diğer Adresi :
Muayenehane Telefonu : 02822624240
Hastane Telefonu :
Diğer Telefon : 05322562104
Faks :
Belgeler :
Web Adresi : www.drbulentkilic.com
AKDKids Bornova
izmir anaokulu
www.akdkidsbornova.com
Okulum.org
Okullar ve Eğitim Hakkında Bilgi Paylaşımı
www.okulum.org
Kullanım Şartları
© 2000 - 2010 Mavi Piksel İnternet Çözümleri ve Bilgisayar Sistemleri San. ve Tic. Ltd. Şti. (232) 445 53 09 Telif hakları Mavi Piksel'e aittir.
İletişim | Forum
Doktor ve Sağlık Sitesi | Bebek Sağlığı | Tüm Gazeteler