osmanli FX
30.11.2015 15:20:11


Op. Dr. Bülent KILIÇ
Sayın Op. Dr. Bülent KILIÇ'in Cevapladığı Sorular
Destek Hattına Verdiği Cevaplar (%1,71)
Sayın Op. Dr. Bülent KILIÇ 'ın yanıtladığı özel sorular burada listelenmemektedir. Özel sorulara verdiği cevap sayısı 215'dir.
Toplam 1090 cevap. Sayfa :  
..

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

..
Soru : Ön çapraz bağ ameliyatı sonrası - 09.06.2015 15:58:11
İyi günler ben 6 gün önce hem menüsküs hemde ön çapraz bağdan ameliyat oldum 17 yaşındayım hastaneden hiçbir şey yokken şu 2-3 gündür ayağa kalktığım an komple dizimin altına baldırıma müthiş bir ağrı giriyor ve 5 dk boyunca kalıyorum öyle hareket edemiyorum sonra yatınca biraz daha sürüyor ve geçiyor baldırımda ise sıcaklık ve yer yer morarmalar bugünde bir bölgede kızarıklar çıktı yardımcı olur musunuz?
merhaba, hekiminizle görüşmeniz, sizin için en uygun olanıdır. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Spor sakatlanması - 08.06.2015 22:59:27
Merhabalar, 1 yıl önce halı sahada koşarak topa gelişine vurmak istedim. İleri doğru hızla giderken sol ayağımı yere koydum, sağ ayağımı havaya kaldırdım. Tam o hıza ve baskıya bilet dayanamadı ve bir anda burkuldu. Haliyle diz yan esnedi sanırım ve altımda kaldı. Daha doğrusu ayağım arkamda kaldı ve üstüne yığıldım. İlk başlarda sıkıntı yok gibiydi. Çünkü zaten yürüyemiyordum fazla. Motorla gidip geliyordum şirkete Fark edemedim. Aradan 1 hafta sonra yürümem gerekti ve 200-300 metrelik bir yol yürümem gerekti. 50 metre sonra dizimde bir ağrı oluşmaya başladı. Tam diz kapağımın alt tarafında kaval kemiğimin bittiği yerde. Dizimin üstüne basamaz oldum. MR sonuçlarım şöyle çıktı : -Arka boynuzlarda Grade II dejenerasyonu, -Menüsküs-ödeme bağlı sinyal değişikliği tarzında birşeydi. -Az miktarda sıvı artışı tespit edilmiştir. Doktorum bana yan bağ destekleyici dizlik verdi. 3-4 ay kullandım. Neredeyse hiç yürümedim. Nadir. Bana hiç merdiven çıkmamam gerektiğini, spor yapmamam gerektiğini 6 ay bunlara dikkat etmem gerektiğini söyledi. Ancak gel zaman git zaman oldu 1 yıl. Ancak dizim hala ilk günkü gibi. Üstüne basılıyken sağa sola dönemiyorum. Bir anlık arkaya bakamıyorum. Bir şey taşıyamıyorum. Araba kullanamıyorum. Fazla ayakta duramıyorum, Bağdaş kurup oturamıyorum. Ayaklarımı serbest bırakıp oturamıyorum. Bunları yapınca dizime ağrılar giriyor. 200-300 metre yol yürüyeyim veya dizimi yorduğumda kilitlenmeler oluyor. Adımımı öne doru atarken ve yere bastığı anda ağrılarım vuruyor. Neredeyse ağrımadığı tek pozisyon yatarken. 3-5 ay önce MR çekinmiştim. Bir şey çıkmadı MR'dan. Zaten 3-4 tane başlık gösteriyor. Ama benim ağrılarım hiç bitmedi. Bana bir yol gösterin lütfen.
merhaba, sizi muayene etmeliyim, diz dokularında kronikleşmiş hasarlar söz konusu, 02822624240 dan randevu alıp gelebilirsiniz. geçmiş olsunç » Devamı...
Soru : Sağ diz mr sonucu - 06.06.2015 14:37:12
Sağ dizde düşerken kemikten sesler geldi ve 4 gündür üzerine basamıyorum. Çekilen mr sonucunu yorumlamanızı rica ederim. Mr sonucu: Anterior krusiat ligamanda komplet rüptür. - Media kollateral ligamanda grade 1 incinme. - Medial menisküste perifere uzanan küçük rüptür. - Diz çevresindeki yumuşak dokularda yaygın ödem. - Patellada erken evre kondromolazi bulguları. - Prepatellar bursa ödemlidir. - Her iki tibial plato posteriorda kemik ödemi mevcuttur.
MERHABA, ÖN ÇAPRAZ BAĞINIZ KOPMUŞ, AMELİYAT GEREKEBİLİR. GEÇMİŞ OLSUN. » Devamı...
Soru : Eklem ağrıları - 05.06.2015 14:59:44
Son 6 yıldır eklem ağrılarım oluyor ilk başladığında sağ diz eklemimde oldu dizim gerildi ve şişti dizimi bükmek adeta kırmak kadar acı veriyordu. mart nisan aylarında geliyor 10-15 gün devam ediyor sonrada o ağrı hiç yokmuş gibi çekip gidiyor her sene farklı eklemde aynı dönemlerde gelip belli bir müddet sonra geçiyor. mesela bir sene sol diz bir sene sağ ayak gibi..
sonunda mrı çektirdim ancak ne anlamam gerektiğini bilmiyorum bu mrı açıklamanız için size gönderiyorum. Bu mrı dan ne anlamalıyım.
MRI RAPORUNDA ŞÖYLE YAZIYOR:Klinik bilgi-ön tanı:
Radyolojik bulgular:
Kager yağ yastıkçığı anterior kesimi düzeyinde minimal efüzyon izlenmiştir.
Anterior kapsüller aralıkta yine minimal efüzyon izlenmiştir.
Subtalar bölgede ılımlı efüzyon izlenmiştir.
Talonavikuler eklem aralığı dorsumunda ılımlı efüzyon izlenmiştir. Talusun medial süperior domesinde subkondral alanda kemik iliği kontüzyonu izlenmiştir.Ancak kemik korteks bütünlüğünü korumuştur.Kondral surfacede hafif hiperintensite ve görece minimal kalınlaşma izlenmiştir (erken dönem OLT?).
Deltoidin derin ligmanlarında sinyal intensitesinde artma izlenmiştir (sprain?).
Medial malleus kaudal kesimi düzeyinde ılımlı kemik iliği ödemi izlenmiştir.Spring ligamentte sinyal intensite artışı ve yer yer devamlılık kaybı izlenmiştir(sprain ? Parsiyel rüptür?).
merhaba, çoklu doku sorunlarınız var, tedavi için bize gelebilirsiniz. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Ayak ve bacakların çıtlaması - 03.06.2015 17:00:04
Merdivenleri inerken veya secdeye gitmek icin yaptıgım hareketler de bacaklarımdan ve ayaklarımdan "çıt çıt" diye sürekli ses gelmektedir.
Bunun sebebi nedir?
MERHABA, DİZ KAPAĞI AŞINMASI OLABİLİR. GEÇMİŞ OLSUN. » Devamı...
Soru : Diskoid menisküs ve menisküs yırtığı - 01.06.2015 12:24:27
İyi günler. Ben 22 yaşındayım ve şuan askerlik yapıyorum. Sol dizim uzun zamandır bükülünce kutluyor ve ağrıyordu ve simdi çok kotu durumda wc de dahi eğilemeyip ayakta namaz kılamıyorum. Doktora gittim ve MR çekildim ve su yazıyor "Medial ve lateral meniskus diskoid formasyondadir. Medial meniskus posterior hornda inferior artikuler yuze acilimli oblik ruptur mevcuttur" yazıyor. Doktorum doğuştan gelen bir hasar da var defi ama fazla açıklama yapmadı ve ameliyat önerdi. Simdi ben asker olarak ameliyat olsam dahi 1 ay sonra tekrar askere dönmem gerekiyor komutanım olma diyor ama ayağımda zorluyor ne olur bana bir akil verin. Ameliyat olmalı miyim dizimdeki sorun nedir açıklar misiniz? Teşekkürler.
MERHABA, AMELİYAT OLMALISINIZ, MENİSKÜSÜNÜZ OLMASI GEREKENDEN BÜYÜK. GEÇMİŞ OLSUN. » Devamı...
Soru : Kalça kırığı sonrası platin takılması - 31.05.2015 16:06:17
48 yaşındayım. Düşme sonucu 18 saat sonra ameliyata alındım ve kalça kırığı (femur boyun kırığı) nedeniyle platin takıldı. 5 gün oldu. platin takılan bölgeye diki,şin olduğu kısıma elimi sürttüğüm de su sesi( torba içinde sıkışan su sesine benzer ses) geliyor. Ağrı yok. Hareketim kısıtlandığı için muayeneye gitmenin güçlüğü nedeniyle bir sorun olup olmadığını anlamaya çalışıyorum yardımcı olursanız çok sevineceğim.
Bire forumlarda kan sulandırıcı kullanıldığını okudum ancak, bana bu ilaç verilmedi verilmesi gereklimi?
Çok teşekkür ederim, iyi günler.
MERHABA, O BÖLGEDE SIVI TOPLANABİLİR, RİSKİNİZ VARSA, KAN SULANDIRICI KULLANIYORUZ. GEÇMİŞ OLSUN. » Devamı...
Soru : Sol diz mrg incelemesi - 30.05.2015 21:45:25
İyi günler hocam
futbol maçında sol dizim hafif ters dönerek zorlandı ve bu olay 2 ay öncesinde gerçekleşti. Gaziantep'te bir devlet hastanesinde ortopedi doktoruna göründüm ve doktor röntgen çektirdi sonucunda da patella destekli dizlik, ilaç ve merhem verip gönderdi, ağrı hiç geçmedi ve dizimi hafif zorladığımda kilitlenme mevcuttu doktoruma tekrar gittiğimde mr istedi ve sonucunda çapraz bağlarımın kopuk olduğunu ameliyat olmam gerektiğini söyledi, mr raporumu buraya kopyalıyorum sizin öneriniz nedir ameliyat sizce şart mıdır ameliyat olmadan güçlendirme çalışmasıyla sorunu düzeltebilir miyim yardımcı olursanız sevinirim.
Sol Diz MRG incelemesi
Artefarktlar nedeni ile bazı kesitler suboptimal olarak degerlendirilmiştir.
ACL lifi inferior kesiminde intensitesinde heterojenite konturunda minimal düzensizlik mevcuttur.Görünüm kronik minimal parsiyel yırtık ve sekel değişiklikler lehine değerlendirilmiştir.Arka çapraz bağ intakt olarak değerlendirilmektedir.
Lateral menisküs anterior hornu normaldir. Lateral menisküs posterior hornunda grade 2 dejenerasyon ile uyumlu sinyal intensite değişikliği izlenmektedir. Medial menisküs anterior ve posterior hornunda grade 1 dejenerasyon ile uyumlu sinyal intensite değişikliği izlenmektedir.
Diz eklem aralığında ve subrapateller bursaada sıvı artışı izlenmektedir. Kuadriseps tendonu ve pateller tendon tabii olarak değerlendirildi.
Tibia eminentialar arası düzeyde-ACL yapışma yerinde subkortikal alanda minimal ödem eşlik eden kortiko subkortikal kistik dejenere alan ile uyumlu sinyal intensite değişikliği izlenmektedir.
Proksimal tibio fibular ekelem aralığında minimal sıvı artışı ve bu seviyede tibia ile eklem mesafesi eklem aralığında aksiyel kesitte 1 cm'nin altında tamamı kesit dahilinde olmadığından suboptimal olarak değerlendirmesi yapılan bu seviyede tibia korteks minimal düzensizliğinde eşlik ettiği kistik lezyon görünümü mevcut olup klinik gereklilik halinde lezyonun tamamına yönelik kontrastlı mr tetkiki önerilir.(Travmaya sekonder eklem komşu ve tibial eklem yüzünde sekel değişiklik?)
Patellada hafif laterale kayma mevcuttur.
Retropateller kıkırdak doku kalınlığı ve sinyali tabiidir. Medial ve lateral patellar retinakulumlar intakttır.
Femur distal uçta, tibia ve fibula proksimal uçta trabeküler ve de kortikal kemikte patalojik sinyal farklılığı dikkati çekmemektedir.
Medial ve lateral kollateral ligamanlar tabiidir.
MERHABA, AMELİYATSIZ DÜZELEBİLİR, 02822624240 DAN BİLGİ ALABİLİRSİNİZ. GEÇMİŞ OLSUN. » Devamı...
Soru : Üst baldırda ödem - 30.05.2015 12:15:56
Merhabalar, sağ bacak üst baldırda semitendinoz kasta ödem ve faysal planlar arasında sıvı tanısı koyuldu rahatsızlığıma. 15 gündür yatıyorum ağrılarım azalmakla birlikte devam ediyor, krem ve hap kullanımına devam ediyorum, sorum su ki; arada yürümeli miyim? Ayağımı kullanmak tedaviyi geciktirir mi? Tekrar ne zaman spor yapmam doğru olur? Teşekkür ederim iyi çalışmalar dilerim.
MERHABA, GEÇMİYORSA, ENJEKSİYON UYGULANMALIDIR. GEÇMİŞ OLSUN. » Devamı...
Soru : Ortopedi - 26.05.2015 12:28:11
Yaşım 25 yaklaşık bir hafta önce akşam durduk yere boynuma bir ağrı girdi ve sağ koluma vurdu o ağrı o gün hiç uyuyamadım, ertesi gün doktora gittim iğne ve hap ve krem verdi ama ağrılarım geçmedi ve sağ kolumda güç kaybı uyuşma şişme var kolum hareket edince ağrı boynuma vuruyor, neden kaynaklanır yardımcı olur musunuz? Şimdiden çok teşekkür ederim.
merhaba, başta fıtık olmak üzere, birçok farklı sebep olabilir. detaylı muayene ve inceleme gerekir. geçmiş olsun. » Devamı...
Toplam 1090 cevap. Sayfa :  
..

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

..

Mezuniyet Yılı : MARMARA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 1999
Muayenehane Adresi : AYDOĞDU MAH. ŞABANOĞLU BAYIRI,NO:5,GİRİŞ KAT,MERKEZ-TEKİRDAĞ
Hastahane Adresi :
Diğer Adresi :
Muayenehane Telefonu : 02822624240
Hastane Telefonu :
Diğer Telefon : 05322562104
Faks :
Belgeler :
Web Adresi : www.drbulentkilic.com
AKDKids Bornova
izmir anaokulu
www.akdkidsbornova.com
Okulum.org
Okullar ve Eğitim Hakkında Bilgi Paylaşımı
www.okulum.org
Kullanım Şartları
© 2000 - 2010 Mavi Piksel İnternet Çözümleri ve Bilgisayar Sistemleri San. ve Tic. Ltd. Şti. (232) 445 53 09 Telif hakları Mavi Piksel'e aittir.
İletişim | Forum
Doktor ve Sağlık Sitesi | Bebek Sağlığı | Tüm Gazeteler