23.08.2014 20:19:48


Op. Dr. Bülent KILIÇ
Sayın Op. Dr. Bülent KILIÇ'in Cevapladığı Sorular
Destek Hattına Verdiği Cevaplar (%1,16)
Sayın Op. Dr. Bülent KILIÇ 'ın yanıtladığı özel sorular burada listelenmemektedir. Özel sorulara verdiği cevap sayısı 139'dir.
Toplam 675 cevap. Sayfa :  
..

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

..
Soru : Ayağım zedelendi yürüyemiyorum - 14.03.2014 12:37:26
2 hafta önce tuvalette ayağım kaydı ama o an hiç bir şey hissetmedim. Tuvaletten çıkınca sol ayağımın üstüne basamadığımı fark ettim. O gün bütün gün geçmesini bekledim, geçmeyince o akşam acile gittim. Acildeki doktor reçeteye DİCLACTİVE adında bir jel birde sargı bezi yazdı. 2 gün kullandım geçmedi. Sonra hastaneye gittim film çekildi hastanedeki doktor zedelenme olduğunu söyledi ROMASULİD adında bir jel, kas gevşetici ve ağrı kesici verdi. 2 haftadır bu ilaçları kullanıyorum ve ayağımın üstüne basmamaya çalışıyorum fakat çok bir gelişme olmadı. Bu arada zedelenme sol ayağımın yan kısmında yani içinde. Ne yapmalıyım? Öğrenciyim okula gidemiyorum derslerimden geri kaldım bunun pratik bir çözümü yok mu? Yardımcı olursanız çok sevinirim çok teşekkürler.
merhaba , mr çekilmesi uygundur. » Devamı...
Soru : Kemik iliği ödemi - 13.03.2014 21:30:52
Size mozaikplasti ameliyatı hakkında birkaç soru sormak istiyorum. Sağ kalçamdaki ağrıdan dolayı çektirdiğim MR raporunda transient osteoporozu olduğum yazıyor. Bunun sonucunda doktorum 3 ay koltuk değneği ile o bölgeye yük bindirmemek koşulu ile istirahat verdi. 3 ay sonra çektirdiğim MR da sonuç olarak sağ femur başında eklem yüzeyinde 10mm çapında osteokondral lezyon ve komşuluğunda medüller ödem görünümü olduğu yazıyor. Bunun sonucunda ilk doktorum kemik iliğindeki ödemin geçtiğini kıkırdak bölümünde deformasyon olduğunu ve romatizmal bir durum olabileceğinden romatoloğa görünmemi tavsiye etti. Bunun üzerine başka bir özel hastanede ortopediste göründüm. Kendisi 2.MR'ımı inceledi ve mozaikplasti ameliyatını mutlaka olmam gerektiğini söyledi. İki doktordan iki ayrı görüşler aldığım için ne yapacağıma karar veremedim. Bu konuda beni bilgilendirirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.
merhaba, kalçaya yapılacak mozaik plastiden önce kapalı eklem tedavisi yapılması daha uygun olur. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Fibula kemiği kırığı - 13.03.2014 18:26:01
2 Şubatta ayağım fibula kemiğinden kırılmıştı. Bir ay alçıda kaldı 4 Martta çıktı. Doktorum bir hafta daha basma demişti ama ben okula gitmem gerektiği için değnek desteği ile hafif hafif bastım ve bugün şişi inmeyince başka bir doktora gittim. O da röntgen çekti ve kemik daha tam kaynamamış dedi. Yanlardan destekli sargı bezi verdi ve üzerine fazla basma dedi. http://i.hizliresim.com/em9zb2.png Bu son çekilen röntgenim. Acaba ne kadar zamanda iyileşir ve son doktorun dedikleri sizce doğru mu? Biraz geçiştirir gibi baktı da?
merhaba, ortalama 6 haftadır. » Devamı...
Soru : Biceps tendon çıkığı - 11.03.2014 18:18:29
Merhaba hocam, benim bıcepsımden kaynaklanan omzumda bir ağrı var çekilen mr sonucunda;
Biceps tendonu bisipital olukta izlenmemiş olup mediale doğru disloke görünümdedir
Supraspinatus tendonunda sinyal artışı mevcuttur(tendinozis).
Subokromial, subdeltoid bursada belirgin sıvı görünümü mevcut değildir.
Doktor ise henüz böyle bir şey ile karşılaşmadığını söylüyor ve ben ne yapacağımı bilmiyorum hocam yorumunuz nedir?
merhaba, muayenenize göre; cerrahi gerekebilir. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Burkulma - 10.03.2014 17:54:47
Ben birkaç yıl önce ayak bileğim top oynarken burkuldu doktora gittim kemik iliği ödemi var dedi ilaç verdi fakat ödem geçmedi bilek hala şiş ayakta biraz durunca ağrıyor tekrar başka doktora gideyim mi yoksa sorun olmaz mı?
mutlaka gidin » Devamı...
Soru : Ayağımm alçıdan çıktı - 06.03.2014 20:44:31
Ayağım 2 Şubatta fibula kemiğinden kırılmıştı.3 Martta alçıdan çıkarıldı. Ayağım ilk günkünden biraz az olmakla birlikte hala şiş. Acaba ayağımın durumu sizce nasıl ?
Şiş olması normal mi?
Bu şişlik ne zamana iner?
İyileşme sürecini hızlandırabilmek için yapabileceğim bir şey var mı?
Ayağımın röntgenlerini Linkte görebilirsiniz: http://hizliresim.com/KZBgpG
merhaba,fizik tedavi uygundur, geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : İlacın yan etkisi mi? - 06.03.2014 11:31:48
Bugün Naprosyn ve Tyoflex Fort isimli iki hap kullanmaya başladım. 2 saat sonra gözümün önünü zor görür oldum ilacın yan etkisi mi acaba? Benim yalnızca kolum ağrıyordu bana verilen ilaçlar bunlar neden anlamadım yardımcı olur musunuz lütfen.
merhaba, kas gevşeticiler butür etkiler yapabilir, doktorunuzla görüşmelisiniz. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Omuz ağrısı - 05.03.2014 00:42:01
Hocam yaklaşık olarak 6 ay önce sağ omzunun üstüne şiddetli bir şekilde düştüm omzum ağrısı kısa bir süre sonra geçti bende bir şey olmamıştır diye hiç doktora gitmedim daha sonra yaptığım ani hareketler sonucu ağrı giriyor kısa bir süre sonra gene geçiyor mont veya ceket giyerken rahat giyemiyorum elimi kolumu arkaya doğru rahat götüremiyorum sebebi nedir bu hastalığın ameliyat olmadan da iyileşebilir mi şimdiden çok teşekkür ederim.
merhaba, öncelikle bir omuz mr ı çektirin, bu sorunları ameliyatsız çözeriz. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Ayağım alçıdan çıktı - 04.03.2014 23:40:06
Ayağımda Fibula kemiğinde kırık vardı. Dün itibariyle doktorum alçıyı çıkardı. Bileğim hala şiş. Ne kadar zamanda normal yürüyebilirim ve koşabilirim?
merhaba, ortalama 1-2 aydır ancak kendi hekiminize danışmalısınız. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Dirseğimde kilitlenme - 03.03.2014 12:13:21
Herkese acil şifalar.
benim askerde geçirdiğim kazada sol dirseğim kırık oluştu. Humerus ucuna 4 adet başlıksız vida konuldu. Hareketlerimde çok şükür fazla bir sıkıntım yok fakat özellikle sabah uyandığımda dirseğimde kilitlenme oluyor. Diğer elimin yardımıyla acı içinde hareket ettiriyorum. Opere olalı tam 1 yıl oldu. Vidaları aldırmalı mıyım?
merhaba, kilitlenme vidalardan da, vida tahrişine bağlı doku oluşumundanda veya eklemin başka bir sorunundanda olabilir, sebebe göre hareket edilmelidir, yeni cerrahide travmadır. geçmiş olsun. » Devamı...
Toplam 675 cevap. Sayfa :  
..

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

..

Mezuniyet Yılı : MARMARA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 1999
Muayenehane Adresi : AYDOĞDU MAH. ŞABANOĞLU BAYIRI,NO:5,GİRİŞ KAT,MERKEZ-TEKİRDAĞ
Hastahane Adresi :
Diğer Adresi :
Muayenehane Telefonu : 02822624240
Hastane Telefonu :
Diğer Telefon : 05322562104
Faks :
Belgeler :
Web Adresi : www.drbulentkilic.com
Bursa Lazer Epilasyon
Sağlıklı Güvenli Hizmet
www.esteslim.com
AKDKids Bornova
izmir anaokulu
www.akdkidsbornova.com
Kullanım Şartları
© 2000 - 2010 Mavi Piksel İnternet Çözümleri ve Bilgisayar Sistemleri San. ve Tic. Ltd. Şti. (232) 445 53 09 Telif hakları Mavi Piksel'e aittir.
İletişim | Forum
Doktor ve Sağlık Sitesi | Bebek Sağlığı | Tüm Gazeteler