26.11.2014 03:11:13


Op. Dr. Bülent KILIÇ
Sayın Op. Dr. Bülent KILIÇ'in Cevapladığı Sorular
Destek Hattına Verdiği Cevaplar (%1,28)
Sayın Op. Dr. Bülent KILIÇ 'ın yanıtladığı özel sorular burada listelenmemektedir. Özel sorulara verdiği cevap sayısı 151'dir.
Toplam 760 cevap. Sayfa :  
..

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

..
Soru : Sol bacakta ayakta durmaya bağlı şişme - 15.06.2014 11:01:02
yaş:65 cinsiyet erkek herhangi bir hastalığım yok. şeker ve tansiyon değerlerim normal. 1 ay önce sol dizimde bir ağrı oluştu ve sonrasında sol bacağımda diz den aşağıda ayakta durmaya bağlı şişkinlik oluşuyor. uzandığım zaman bu şişkinlik iniyor ayağa kalkınca tekrar şişiyor.
bu nedir. sebeb ve tedavi olarak ne yapmalıyım. doktora gittim bir tesiş koyamadılar.
merhaba, diz arkası baker kisti sızıntısı ve varislere bağlı olabilir. incelenmelidir. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Çene kayması ve ağrısı - 15.06.2014 01:01:45
Merhaba hocam size bir sorum olacak benim çenem çıkıyor takılıyor ve aşırı agrı yapıyor bu 4 senedir bu şekilde çene cerrahına giderim der ki benim işim değil ben cerrahi müdahale yaparım diş hekimine gidiyorum diyor ki çene benimle ilgili değil ben çapa tıp fakültesine gideceğim oradakilere derdimi anlatıyorum hangi bölüme gitmem lazım diye bilmediklerini söylüyorlar artık ağzımı kapattığımda dişlerim üst üste oturmuyor düz olan dişlerim yamuldu ne yapacağımı şaşırmış bir durumdayım ağzımı açıp bir şey yiyemiyorum çok az ağzımı açabiliyorum lütfen bana yardımcı olun ben hangi bölüme gitmeliyim bu tedavim için ve nasıl bir yol izlemeliyim?
merhaba, sorununuzla çene ile ilgilenen diş hekimleri veya plastik cerrahları ilgilenecektir. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Ön çapraz bağ ameliyatı - 14.06.2014 17:06:30
Merhaba. 2 ay önce futbol oynarken ön çapraz bağlarım koptu. 17 gün önce ameliyat oldum ve ilk 10 günde değnekleri bıraktım. Ve ameliyatın ertesi günü dizimi 90 dereceye getirdim. Daha sonrasında yaklaşık 110 dereceye de getirdim. Değnekleri ilk 10 günde bıraktıktan sonra açı ayarlanabilir dizlikle yürümeye başladım. Ama son bir kaç gündür dizimde ağrı ve normalde yaklaşık 110 derece fleksiyona götürmeme rağmen şu anda götüremiyor ve ağrı duyuyorum. Sanırım yürürken biraz zorladım. Merak ettiğim şey acaba kopma olmuş mu, olsa hisseder miydim, ameliyat sonrası öçb nin kopma riski ne kadar ve bu ağrı normal mi? 25 yaşındayım ve amatör olarak futbol oynuyordum. donor femur ( baldır) kısmından alındı.
merhaba, stabil bir ameliyatta, bahsettiğiniz şekilde kopma beklenmez fakat başka problemler olabilir, değerlendirilmelidir. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Disk kayması - 14.06.2014 14:23:26
Merhaba disk kayması ameliyatı oldum 2 ay geçti üzerinden yine de rahatsız edici ağrım var yardımcı olur musunuz teşekkür ederim.
merhaba, bel enjeksiyonları bu konuda pratiktir ve tek seansta bile oldukça etkilidir, 02822624240 dan randevu alıp bana gelebilirsiniz. geçmiş olsun.

Sayın Bülent KILIÇ cevabı ile birlikte aşağıdaki makalelerini de okumanızı önerdi.

» Devamı...
Soru : Topuk dikeni - 14.06.2014 12:42:35
Sayın hocam topuklarımdaki ağrı yüzünden doktora gittim. Topuklarıma ses dalgası vererek eswt ile baya bir canımı yaktılar. Bu yöntemin hemen ilk önce tercih edilmesi doğrumu? Bana Flexo Jel - Prednol krem - Anestol Pomat- Barca Sr 600 mg bu ilaçları yazdılar. Fakat ilaç açıklamalarını okuduğumda bu ilaçların genelde iltihaplı yaralarda vs kullanıldığını gördüm. Bu ilaçlar sizce doğrumu yoksa yanlış ilaçlar mı yazıldı. Bu ilaçlar topuk dikeni için kullanılabilir mi? Saygılarımla.
merhaba, eswt topuk dikeni için kullanılabilir, ilaçlar da kullanılabilir. sonuç alınamıyorsa yada yöntem uygulanırken ağrı çekiyorsanız daha tecrübeli bir hekime başvurun. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Kuyruk sokumu ağrısı - 13.06.2014 15:17:05
9-10 Yaşlarındayken kuyruk sokumunun üstüne düştüm. Sonrasında çok agrı hissettim. Doktora gittim röntgende hiçbir şey çıkmadı 6 ay simit yastık kullanmam gerektiğini söyledi. İhmal ettim kullanmadım. Sonra bir trafik kazası geçirdim. Onda da ani bir hareketle vücudum öne ve geriye gitti. Kuyruk sokumumun tekrar acıdığını hissettim. Tekrar gittim hiç bir şey çıkmadı. 62 kiloydum 53 kiloya düştüm. Uzun süre sert bir yerde oturduğumda agrı oluyor. Sol kalçama yayılan agrım oluyor. Belimde sorun olabileceğini düşünerek doktora gittim mr da hiçbir şey çıkmadı. Kalçama vuran agrı kuyruk sokumundan mı kaynaklanır. Bir de ani kilo değişiklikleri bu tip rahatsızlıkları etkiler mi? teşekkür ederim.
merhaba, evet kuyruk sokumu kemiği kronik ağrısı olabilir, bu tür sorunlara enjeksiyon yapmaktayız. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Öçb ameliyat sonrası 1 aydır düşmeyen ateş - 13.06.2014 14:00:07
Merhabalar, eşim 30 yaşında 9 Mayıs 2014 tarihinde academic hospital'da Mustafa karahan doktorumuza öçb ameliyatı oldu. Arveles, Minoset, Kemoprim yazdı. Hastaneden çıktıktan 1 gün sonra ateşi 37'lerdeydi doktorumuz geçeceğini söyledi ama 1 ay oldu hala geçmedi. Gece ateşi artıyor ve gece terlemesi oluyor. İştahsızlık ve halsizlik yok. Yara bölgesinde ısı artışı çok az var kızarıklık ve akıntı yok. Enfeksiyon hastalıkları uzmanına göründü
25.05.2014 tarihinde tahlil sonuçlarında
tit normal
akciğer grafisi normal
hemogram wbc 7,7
CRp 4.57
sedim 30 dk 12mm, 60 dk 34mm olarak sonuçlandı. Bu sonuçlara göre Bactrim verdi.15 gün içinde ateş düşmedi. Bactrim bittikten 4 gün sonra yani
11.06.2013 tarihinde tekrar enfeksiyon hastalıklarına göründü ve tahlillerinde
hemogram wbc 6,6
CRp 0.25
sedim 30 dk 5mm, 60 dk 14mm
s typhi h 1/640
s typhi o 1/640
s.para typhi AO 1/320
s.typhi ah 1/320
s.para typhi bo 1/640
s.para typhi bh 1/320
bu sonuçlara göre ameliyatlık değil gıdadan oluşan bir enfeksiyon olduğunu söylemiş.
tüberkülozdan şüphelendiğini belirtmiş. Şuan Cipro kullanıyor. Nedeni ne olabilir bu kadar süren bir ateşin normal midir? En fazla 37,8 oldu ama sürekli bir titreme ve üşüme var geceleri de terleme devam ediyor. Teşekkürler.
merhaba, öçb ameliyatına bağlı ateş ancak kadavra greftleri kullanıldıysa veya implant enfeksiyonlarında olabilir, kadavra grefti kullanılmadıysa ve böyle bir şüphe ( ameliyat bölgelerinde ağrı, hassasiyet, ısı artışı gibi) varsa, sintigrafik inceleme yap » Devamı...
Soru : Ön çapraz bağ zedelenmesi - 13.06.2014 13:20:15
MR sonucu raporuna göre bu şikâyetler kendiliğinden geçer mi?

ön çapraz bağda zedelenme ile uyumlu olarak değerlendirilen T2AG'de
sinyal artısı ve lifler arasında sıvı değerleri görülmüştür.

Medial menüsküs posterior hornunda grade 1 meniskopati kaydedilmiştir.
merhaba, butür problemler için prp gibi uygulamalar faydalıdır, kendi haline bırakılmamalıdır,geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Diskopati - 13.06.2014 00:37:46
Merhaba;
Üniversite yıllarımda kalça kemiğimin üzerine düşme sebebiyle sağ kalça üstü ve sağ bölgedeki Abdominal kısımda ağrılarım olmaya başladı soğuk aldığımda veya yanlış bir hareket yaptığımda 3gün neredeyse yürüyemez hale geliyorum (hareket ettikçe sancı şeklinde ilerleyen bir durum istirahat edince geçiyor). Daha öncede doktora gittiğimde kan değerlerim ve genel durumum normal olduğu için romatizma olabileceği söylenmişti bende tam emin olmak adına emar istedim ve emar sonucum şu şekilde çıktı;

T1A sagittal T2A sagittal-aksiyel kesitlerden oluşan incelemede;
1-Lomber lordoz normaldir
2- Lomber vertebra korpus yükseklikleri ve sinyal yapıları normaldir.
3-L4-5 ve L5-S1 disk aralıkları minimal daralmıştır. Alt lomber disklerinde hidrasyon kaybına bağlı sinyal değişiklikleri gözlenmiştir.
4- L3-4 diskinde minimal posterior taşma ve sağ paramedian lokalizasyonda minimal posterior protrüzyon izlenmiştir. Tekal kese minimal basılanmaktadır. Bilateral nöral foramenler açıktır.
5- L4-5 diskinde minimal posterior taşma ve posterior kesiminde anuler yırtık ile uyumlu sinyal değişikliği izlenmiştir. Tekal kese minimal basılanmaktadır. Bilateral nöral foramenler açıktır.
6- L5-S1 diskinde posterior taşma ve minimal santral posterior protrüzyon izlenmiştir. Tekal keseye bası saptanmıştır. Bilateral nöral foramenler açıktır.
7- Spinal kanal genişliği normal olup, kanal içi patoloji izlenmemiştir.
8- Kesitlere dâhil medulla spinalis, konus medülaris ve kaudaya ait patoloji izlenmemiştir.
9- Paraspinal alanlar normal olarak izlenmiştir.
Sonuç: Diskopati

Olarak emar sonucumu aldım ve doktorum 3 tane fıtığım olduğunu ama çok küçük olduğunu sadece tetiklememek için dikkat etmem gerektiğini söyledi ama ben dün ufak bir ağırlık kaldırdım ve yine aynı durumu yaşıyorum oturamıyorum belime bir şeyin battığını hissediyorum, sağ kalçamda sanki bir yırtık varmış hissi yaşıyorum ve yürümekte zorluk çekiyorum. Ayrıca aynada belim kaymış gibi gözüküyor ve tam dik duramıyorum ama 2-3 gün sonra geçiyor. Ne yapmalıyım herhangi bir tedavisi mevcut değil mi veyahut yanlış bir teşhisle mi karşı karşıyayım. Sizin fikrinizi almak istiyorum.
merhaba, sizi muayene etmeliyiz. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Bacaktaki ağrı - 12.06.2014 16:38:42
İyi günler. Sağ bacağımda kalça altında oturup kalkarken şiddetli sancı oluyordu. Doktora gittim. Bel kaynaklı sinir sıkışması, bel fıtığına dönüşmemiş daha dedi. Naprosyn ve Parafon verdi. Sert zeminde yatacaksın birkaç gün dedi. Sorum şu yürürken ağrımıyordu bacağım 1 gün yattım. Şimdi yürürken bacağım ağrıyor. Sürekli yatmam mı gerekiyor, belli aralıklarla kalkıp yürümem mi? İyileşme süreci ağrılı mı seyrediyor? Teşekkür ederim şimdiden.
merhaba, sizi muayene etmeliyiz. geçmiş olsun.

Sayın Bülent KILIÇ cevabı ile birlikte aşağıdaki makalelerini de okumanızı önerdi.

» Devamı...
Toplam 760 cevap. Sayfa :  
..

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

..

Mezuniyet Yılı : MARMARA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 1999
Muayenehane Adresi : AYDOĞDU MAH. ŞABANOĞLU BAYIRI,NO:5,GİRİŞ KAT,MERKEZ-TEKİRDAĞ
Hastahane Adresi :
Diğer Adresi :
Muayenehane Telefonu : 02822624240
Hastane Telefonu :
Diğer Telefon : 05322562104
Faks :
Belgeler :
Web Adresi : www.drbulentkilic.com
Bursa Lazer Epilasyon
Sağlıklı Güvenli Hizmet
www.esteslim.com
AKDKids Bornova
izmir anaokulu
www.akdkidsbornova.com
Kullanım Şartları
© 2000 - 2010 Mavi Piksel İnternet Çözümleri ve Bilgisayar Sistemleri San. ve Tic. Ltd. Şti. (232) 445 53 09 Telif hakları Mavi Piksel'e aittir.
İletişim | Forum
Doktor ve Sağlık Sitesi | Bebek Sağlığı | Tüm Gazeteler