26.05.2015 14:27:36


Op. Dr. Bülent KILIÇ
Sayın Op. Dr. Bülent KILIÇ'in Cevapladığı Sorular
Destek Hattına Verdiği Cevaplar (%1,52)
Sayın Op. Dr. Bülent KILIÇ 'ın yanıtladığı özel sorular burada listelenmemektedir. Özel sorulara verdiği cevap sayısı 184'dir.
Toplam 939 cevap. Sayfa :  
..

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

..
Soru : Bel fıtığı - 24.12.2014 09:53:45
Merhaba, sağ bacakta uyuşma şikayetiyle ortopediye gittim ve mr istedi mr sonucuna göre ileri derecede bel fıtığım olduğunu söyledi ve şimdilik fizik tedavi önerdi ilerde ameliyat olmam gerektiğini söyledi.
Fizik tedaviye gittiğimde ise oradaki doktor fıtığımın birinci derecede olduğunu herkeste olabileceğini ameliyat gerektirmediğini söyledi ve fizik tedavi vermedi bana sadece egzersiz verdi ve yüzmem gerektiğini söyledi.
Şuan ben ikilemde kaldım mr sonucum şu şekilde yorumlarsanız çok sevinirim
Lomber Lordoz düzleşmiştir. İnceleme bölgesinde vertebra korpus yükseklikleri ve kemik yapıların sinyal intensiteleri normaldir. İntervertebral disk yükseklikleri ve disk sinyal intensiteleri normaldir. L5-S1 düzeyinde milimetrik geniş tabanlı santral HNP tekal keseyi indente etmiştir. Spinal kord sinyal intensitesi normaldir. Konus medüllaris L1 vertebra düzeyinde sonlanmaktadır. Paravertebral yumuşak dokular normaldir.
merhaba, hafif fıtığınız var, kayetiniz varsa bel enjeksiyonu yaparız, 02822624240 dan randevu alabilirsiniz. geçmiş olsun.

Sayın Bülent KILIÇ cevabı ile birlikte aşağıdaki makalelerini de okumanızı önerdi.

» Devamı...
Soru : Ayak bileği sakatlanması - 23.12.2014 22:55:13
Merhaba doktor ben futbol oynarken ayak bileğim çarpışma sonucu sakatlanmıştım sigorta olmadığı için doktora gidemedim ayakta şuan hiçbir sıkıntı kalmadı ancak kangren olmasından korkuyorum belirtileri nelerdir lütfen yardım eder misiniz?
görüntüde problem yoksa, endişelenmeyin » Devamı...
Soru : Ön dizlerimde ağrı - 22.12.2014 01:18:07
Merhaba hocam diyet ve spora başlamıştım fazla zorlamış olmalıyım her 2 dizimin ön taraflarında ağrı var, dizlerimi uzattığımda rahatlıyorum büktüğümde ise ağrı oluşuyor, aklım dizlerimde sakınmaya çalışıyorum 2 aydır geçmiyor sporu da diyeti de bıraktım bu konuda bilginize ihtiyacım var.
merhaba, diz kapaklarınızı zedelemişsiniz ve kronikleşmiş. tek seanslık bir tedavi yapmaktayım, 02822624240 dan randevu alıp gelebilirsiniz. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Mr sonucu - 20.12.2014 11:40:30
Merhabalar. 6-7 ay önce belimin sol tarafında bir noktada acıma hissettim, sanki bir yere çarpmış gibi acıyordu, sonra bel mr'ı çekildi bir şey çıkmadı, kalçamın üst kısmında hafif sızı şeklinde acımalar oldu, pelvis mr'ı çektirdim onda da bir şey çıkmadı, eğer ciddi bir şey olsa çıkmaz mıydı, kas tutulması gibi bir şey olabilir mi? Teşekkürler.
merhaba, görüntüleme yöntemleri, gözle görülebilecek boyutta yani mikroskobik olgular dışındaki durumları gösterir, sizi muayene etmeliyiz. geçmiş olsun.

Sayın Bülent KILIÇ cevabı ile birlikte aşağıdaki makalelerini de okumanızı önerdi.

» Devamı...
Soru : Fizik tedaviye ne zaman başlamalıyım? - 20.12.2014 04:44:34
Merhaba hocam sorum şu: Sağ dizimin femur alt uçda lateral kondil kemiğinde kırık vardi. 70 gün oldu. Doktorum 3 ay ayağına tam yük vermemelisin dedi. Fizik tedavi oluyordum onu da kesmemi söylemişti. Kırıkta kayma yok. Parçalı kırık yok. Ameliyat olmamıştım. Kendi kendine kaynadı. Kırık kemik çok uzaklaşmamıştı. Bu duruma göre fizik tedaviye de 3. ay bittiğinde mi başlamalıyım? Şimdiden teşekkürler.
MERHABA, KONTROLLÜ FTR YAPILABİLİR. GEÇMİŞ OLSUN. » Devamı...
Soru : Ortopedi - 19.12.2014 12:55:04
Merhaba,
Sol diz ve sol ayak ağrısıyla mr çekildi dizde yanma ve ses olmaktaydı bütün bacağıma vuran bir ağrı söz konusu ayak parmak arkalarında eklem yerlerinde sislik mevcut yere basınca adeta misket gibi kayıyor hocam ağrı dışında başka bir şikayetim yok mr sonucum aşağıdadır şimdiden teşekkür ederim.
Sol diz: Tibia intereminensial alanda subkondral milimetrik kistik dejeneratif değişiklik.
* Diz eklem mesafesinde suprapateller bursaya uzanan minimal sıvı artışı saptanmıştır diğer bulgular normaldir.
Sol ayak MR sonucunda: MTF I-III. Eklemlerde sıvı artışı diğer bulgular normaldir.
merhaba, bu sorunlarınızı günübirlik basit uyuşturmalı eklem tedavileriyle çözeriz. 02822624240 dan randevu alabilirsiniz. geçmiş olsun.

Sayın Bülent KILIÇ cevabı ile birlikte aşağıdaki makalelerini de okumanızı önerdi.

» Devamı...
Soru : Hocam yalvarırım yardım ağrı - 18.12.2014 23:46:16
Hocam 18 yasında futbolcuyum 2 ay önce sahada 2 saat kostum ve dizimde çekme hissettim ağrılarım gittikçe azaldı. 2 ay sonra yine bugün başladım agrı başladı ve sag diz sag yan ve dizimin. Sag yan arkası ağrıyor ne olmuş olabilir tedavisi nedir şimdiden cok teşekkür ederim Allah razı olsun.
merhaba, muayene olun. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Diz dönmesi ve varis - 18.12.2014 14:48:49
Klinik bilgi, ön çapraz bağ rüptürü.
Tibiofemoral eklem aralık genişliği ve eklem ilişkisi tabiidir.
Eklem sıvısı orta derecede artmıştır.
Medial eklem köşelerinde milimetrik osteofitler izlenmiştir.
Medial femoral kondil komşuluğunda eklem kıkırdağında tam kata ulaşan belirgin yükseklik kaybı mevcut olup subkondral yüseylerde yeniden modellenme ve ödem benzeri sinyal değişiklikleri izlenmiştir (dejenaratif artrit).
Patella lateral faseti femur ile eklem yapmaktadır. Patellar ve trohlear kıkırdak kalınlıkları ve kıkırdak sinyal intensiteleri tabiidir. Medial ve lateral retinakulumların kontur, trase ve sinyal intensiteleri doğaldır.
Medial menüsküs korpus-arka boynuzda serbest kenarda menüsküs köküne kadar uzanan geniş bir alanda belirgin hacim kaybı ve kontur düzensizliği izlenmiştir. Yer değiştiren meniskal fragman görüntülenememiştir (kompleks yırtık? Post-op?)
Lateral menisküsün morfoloji ve sinyal intensitesi doğaldır.
Ön çapraz lifleri femoral kondil komşuluğunda kısmen izlenmiş olup distalde görüntülenememiştir.
P osterior kruciat ligamanlar ve medial ve lateral kollateral ligamanların trase kontur ve sinyal intensiteleri tabiidir.
Popliteal fossa oluşumları doğaldır.
Quadriceps ve patellar tendonlar trase, kontur ve sinyal intensiteleri tabiidir.
Sonuç:
- Ön çapraz bağ rüptürü.
- Medial menisküste korpus-arka boynuzda belirgin hacim kaybı
- Effüzyon
- Medial eklem aralığında belirgin dejeneratif değişiklikler.
Bu sonuç benim sol diz mr sonucum, benim şimdi ne yapmam lazım, ayrıca bu çıkan sonuçla bağlantılı varis oluşmasının bir alakası var mıdır, ameliyat olunması gerektiğinde öncelikle hangi ameliyatı olmam gerekiyor, varis mi yoksa diz ameliyatı mı yoksa ikisini de aynı anda mı olmam lazım? Selam ve saygı ile yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.
merhaba, dizinize tedavi uygularız, 05322562104 den bana ulaşabilirsiniz. geçmiş olsun.

Sayın Bülent KILIÇ cevabı ile birlikte aşağıdaki makalelerini de okumanızı önerdi.

» Devamı...
Soru : Sağ ayak bileğimde lateral ve medial malleol - 18.12.2014 12:49:46
50 gün önce (31.10.2014) trafik kazası sonucu arabanın sağ ayağımın üstünden geçmiş olması sebebiyle lateral malleol ve medial malleol parçalı kırığı oluşmuş. Aynı gün ameliyat oldum çivi ve platin takıldı. 15. günde atel de cıkartıldı. Elastik bandaj ile sarıldı. Şişliği çok az sadece malleol çevresinde var. 50 gün olmasına rağmen koltuk değnekleri olmadan yürüyemiyorum. Üzerine yük veremiyorum. Normal midir? üzerine ne kadar sürede rahat basabilirim
merhaba, hekiminizle görüşün » Devamı...
Soru : Kireçlenme - 17.12.2014 16:19:55
Hocam saygılar tv'de. 1 seansta sıvı azalması tedavisi yaptığınızı okudum ayni şikâyet bende var günü birlik gelsem tedavi biter mi maliyeti ne teşekkürler.
merhaba, evet aynıgün biter, detaylar için 02822624240 ile görüşebilirsiniz. geçmiş olsun. » Devamı...
Toplam 939 cevap. Sayfa :  
..

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

..

Mezuniyet Yılı : MARMARA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 1999
Muayenehane Adresi : AYDOĞDU MAH. ŞABANOĞLU BAYIRI,NO:5,GİRİŞ KAT,MERKEZ-TEKİRDAĞ
Hastahane Adresi :
Diğer Adresi :
Muayenehane Telefonu : 02822624240
Hastane Telefonu :
Diğer Telefon : 05322562104
Faks :
Belgeler :
Web Adresi : www.drbulentkilic.com
Bursa Lazer Epilasyon
Sağlıklı Güvenli Hizmet
www.esteslim.com
AKDKids Bornova
izmir anaokulu
www.akdkidsbornova.com
Kullanım Şartları
© 2000 - 2010 Mavi Piksel İnternet Çözümleri ve Bilgisayar Sistemleri San. ve Tic. Ltd. Şti. (232) 445 53 09 Telif hakları Mavi Piksel'e aittir.
İletişim | Forum
Doktor ve Sağlık Sitesi | Bebek Sağlığı | Tüm Gazeteler