02.08.2015 13:16:10


Op. Dr. Bülent KILIÇ
Sayın Op. Dr. Bülent KILIÇ'in Cevapladığı Sorular
Destek Hattına Verdiği Cevaplar (%1,58)
Sayın Op. Dr. Bülent KILIÇ 'ın yanıtladığı özel sorular burada listelenmemektedir. Özel sorulara verdiği cevap sayısı 196'dir.
Toplam 989 cevap. Sayfa :  
..

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

..
Soru : Ağrı - 13.02.2015 19:47:23
Merhaba. Ayağım burkulduktan sonra geçmeyen bir ağrım var birçok kez doktora gittim mr ultrason temiz dediler üstelik dizim de ağrıyor ve çıtır çıtır sesler geliyor hem ayak bileğim hep dizim ağrıyor çok zorlanıyorum benim şikayetim ne olabilir neden tetkikler temiz çıkıyor anlamıyorum teşekkürler.
merhaba, mikro doku hasarları olabilir, bunlar için enjeksiyonlu tedavi faydalıdır. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Sol kol şişmesi - 11.02.2015 11:35:58
35 yaşında erkeğim, geçmiş yıllarda kürek sporu yapmaktaydım, yaklaşık 10 seneden beri sol kolumda ne zaman ağırlık taşısam veya baskı uygulasam şişiyor kuvvet azalıyor, en son boyun ve sırt ağrıların için hastaneye gidip mr çektirdim ve raporun son yazısında: ''submental alanda milimetrik boyutlu lenf modulü izlenmiştir'' yazıyordu, bunla ilgili kalp ve damar doktorlarından bilgi almamı tavsiye ettiler.
merhaba, evet konu kalp damar ile alakalıdır. geçmiş olsun » Devamı...
Soru : Kaburgada eğrilik - 10.02.2015 08:18:14
Merhaba oğlum 9 aylık sağ kaburgasında dışarıdan görünümde ön doğru eğrilik olduğunu gözlemliyoruz dik durabiliyor ağrısı yok anladığım kadarıyla keyfi yerinde çok fazla sırt üstü yatamıyor sağına soluna dönerek uyuyor acaba bir sorun teşkil eder mi hangi doktora götürmemiz gerekmektedir tedavi süreci ne olur yardımcı olur musunuz lütfen?
merhaba, butür sorunlar genelde normaldir, ancak göğüs cerrahının görmesi faydalıdır. geçmiş olsun » Devamı...
Soru : Kalf Kası - 09.02.2015 22:28:25
Merhaba hocam, sorum şu: Benim sağ dizimde ön çapraz bağda hafif yırtık (parsiyel ruptur), arka çapraz bağda yırtık (ruptur) ve menisküsümde dejeneratif yırtık mevcut. Hocam sağ bacağımın kalf kasını geliştirmek için sağ ayağımın üstünde durup (sol ayağımı kaldırarak) havaya kalkıp inme hareketini yapabilir miyim? Aynı zamanda elime 3 kg lık dambıl alabilir miyim?
merhaba, dizinizin tedavi edilmesi gereklidir. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Diz mr sonucum - 08.02.2015 13:20:29
Diz eklem mesafesinde az miktarda sıvı artışı vardır, medial gastroknemius bursasinda sıvı artışı gözlenmiştir, medial meniskus arka boynuzda grade 1 dejenerasyon mevcuttur, lateral meniskuste arka boynuzda grade 2 dejenerasyon mevcuttur.
Emar sonucuma gore neyim var?
merhaba, doku sorunları var, iğneli doku tedavisi yapılması faydalıdır. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Bel emar sonucum - 08.02.2015 13:16:07
Lomber lordoz tabiidir. L4 L5 seviyesinde disk materyalinde dejenerasyon mevcuttur. Diffuz bulging ve santral konumda annuler yirtik izlenmistir. Dural keseye indentasyon olusmustur. Noral foramenler hafif daralmistir. L5verera saralizedir. Buna bağlı L5S1 disk yüksekliği azdır. Emar sonucum bu şekilde doktor bey nasıl bir yol izlememi önerirsiniz?
merhaba, bel enjeksiyonu yaparız, risksiz ve faydalı bir işlemdir, 02822624240 dan randevu alıp gelebilirsiniz. geçmiş olsun.

Sayın Bülent KILIÇ cevabı ile birlikte aşağıdaki makalelerini de okumanızı önerdi.

» Devamı...
Soru : Vurunca karıncalanma - 06.02.2015 18:56:20
Sol ayağımın üstüne hafif vurunca baş parmağım hariç diğer parmaklarımda karıncalanma oluyor ama hissizlik yok yani ayak bileğime vursam o zamanda bunu hissediyorum tesadüfen ve yeni fark ettim ağrı da yok. 2 ay önce Beyin boyun emarlarım normal belimde ise küçük bir fıtık çıktı. Üniversteye hazırlanıyorum bu beni çok endişelendiriyor sizce sebebi nedir ne yapmalıyım?
merhaba, bölgesel sinirle alakalı, nörolojiye muayene olun. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Ayak bileiğinde ödem - 05.02.2015 15:46:28
Merhaba. Benim yaşım 28. Yaklaşık 7-8 ay önce halı saha maçında ayak bileğime darbe aldım. Maç esnasında ve o akşam hiç acı hissetmedim. Ama sabah kalktığımda ayağımın üstüne basamadım. Nitekim doktora gittim, bir şey yok, şişlik geçer dediler ve gönderdiler, tabi ilaç verdiler. Ama bileğimdeki ağrı geçmedi. 2-3 ay sonra yine maç sonrası baya şişti, hemen doktora gittim ve kırık olabilir dediler ama filmlerde bir şey çıkmadı, yine de yarım alçıya aldılar önlem için. Alçıyı çıkardıktan sonra yine aynı ağrı ve acı devam etti. En son 1 ay önce gittim ve mr çektirdim. Doktor ayak bileğinde ödem var dedi ve ilaç, krem verdi ve de ayakta fazla kalmamaya çalış dedi. Şiştiğinde buz koy dedi. Ama yine de aynı sorun devam ediyor. Amatör futbol oynuyordum, bu yüzden 7-8 aydır oynayamıyorum. MR sonucunda şunlar yazıyor. Lütfen bu konuda yardımı olabilecek kişiler varsa minnettar olurum.

Sonuç:


Öyküsü ve fizik muayene bulguları: Sağ ayak bileği lateralinde kitle

İnceleme tetkiği: Koronal düzlemde IR; STIR
Koronal düzlemde GRE; T2 ağırlıklı
Aksial düzlemde SE; PD/T2 ağırlıklı
Sagittal düzlemde FSE; T1 ağırlıklı
Sagittal düzlemde FSE; T2 ağırlıklı(yağ baskılayıcı sekans)
Aksial düzlemde FSE; PD ağırlıklı(yağ baskılayıcı sekans)


Bulgular:

Distal tibiofibuler, tibiotalar, talofibuler, talokalkaneal ve diğer intertarsal eklem mesafeleri normal genişliktedir. Eklem yüzeylerinde hyalin kartilajların kalınlık ve sinyalleri tabidir
Anteroinferior ve posteroinferior tibiofibuler, anterior ve posterior talofibuler , kalkaneofibuler , medialde deltoid ligaman fibrilleri tarsal sinüs düzeyindeki ligamantöz yapılar intakttır.
Ekstansör ve fleksör tendonlarının kalınlık ve sinyalleri tabidir. Tibialis posterior, fleksör digitorum longus ve hallisus longus tendonlarının synovial kılıfında minimal synovial effüzyon izlenmiştir.
Aşil tendonunun kalınlık ve sinyali normaldir.
Osseoz oluşumların kortikal platoları intakttır. Medülla trabeküler komponentler fizyolojik illik değişiklikleri nedeniyle transisyonel patern özelliğindedir.
Paraartikiküler kas ve yumuşak doku planları normal kalınlıkta, homojen iç yapıdadır.- Sonuçta bunlar yazıyor, lütfen yardımcı olun.
merhaba, enjeksiyon yapabiliriz, 02822624240 dan randevu alabilirsiniz. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Acil cevap dikiş - 05.02.2015 14:13:37
Bana 11 gün önce dikiş atıldı sol orta parmağımın ön yüzüne 1 tane dikiş atıldı atılmadan önce uyuşturucu iğnesi yaptılar o yere sonra bana her gün 1 kere pansuman yapılacak dedi tamam dedim her gün yaptık sonra parmağımı hissediyor kıpırdatıyorum basıyorum bir yerlere ama halen uyuşuk hissi var yani nasıl desem hani pamuğu alıp elinize sürersiniz ya iste bende o yere pamuk sürüyorum pansuman yaparken sanki parmağımla sertçe ama fazla değil iste ole basıyorum hissi geliyor neden ole daha dün dikişi çıkardılar bir şey sıktılar sardılar bugün ıslanmasın dedi zaten dikişliyken hiç ıslatma dedi bende hiç ıslatmadım kıpırdıyor parmağım neden öyle.
merhaba, sinir hasarı olabilir, nöroloji görmeli. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Sol kalça eklemi (mrg) inceleme - 03.02.2015 20:13:52
Hocam MR sonucu aşağıda belirttiğim gibi kanserden şüphelendi doktorum bir de siz inceler misiniz?

Sayın meslektaşım,

Hastanıza T1A transvers, koronal ve sagital, T2A transvers, FsT2A transvers ve koronal sekanslar alınmıştır.

BULGULAR:

Tetkik Karşılaştırmalı olarak yapılmıştır.

Femur başı, boyun ve proksimal metadiafizin kontur, korteks kalınlığı, kortikal ve medüller sinyal Özellikleri normaldir. Patolojik sinyal değişikliği izlenmemiştir.

Asetabulum doğal görünümdedir. Eklem yüzeyleri ve eklem kapsulü normaldir. Eklem içi sıvı artışı izlenmemiştir.

Pelvik ve gluteal kas grubu ile diğer pelvik kemik yapıları normaldir.

Kesit düzlemine giren sol taraf sakroiliak eklem düzeyinde medial kemikte sakrum tarafında Yaygın ödem mevcuttur. Bu ödemli görünüm sakroileit ile uyumlu olabileceği gibi T1A görüntüler baz alındığında olası bir metastatik tutulum dışlanamamıştır. Bu durumu netleştirmek için hastanın kontrastlı sakroiliak eklem MRG ile değerlendirilmesi önerilir. Bunun sonucuna göre eğer metestaz şüphesi daha ön plana çıkarsa PET-BT ile değerlendirilebilir. Öncelikle sakroileit lehine yorumlanmıştır. Ancak metestaz tümüyle dışlanamamıştır.
merhaba, hekiminiz kesin olmamakla birlikte böyle bir durumu ihtimal dahiline almış, önerieln tetkikler yapılmalıdır. geçmiş olsun. » Devamı...
Toplam 989 cevap. Sayfa :  
..

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

..

Mezuniyet Yılı : MARMARA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 1999
Muayenehane Adresi : AYDOĞDU MAH. ŞABANOĞLU BAYIRI,NO:5,GİRİŞ KAT,MERKEZ-TEKİRDAĞ
Hastahane Adresi :
Diğer Adresi :
Muayenehane Telefonu : 02822624240
Hastane Telefonu :
Diğer Telefon : 05322562104
Faks :
Belgeler :
Web Adresi : www.drbulentkilic.com
AKDKids Bornova
izmir anaokulu
www.akdkidsbornova.com
Okulum.org
Okullar ve Eğitim Hakkında Bilgi Paylaşımı
www.okulum.org
Kullanım Şartları
© 2000 - 2010 Mavi Piksel İnternet Çözümleri ve Bilgisayar Sistemleri San. ve Tic. Ltd. Şti. (232) 445 53 09 Telif hakları Mavi Piksel'e aittir.
İletişim | Forum
Doktor ve Sağlık Sitesi | Bebek Sağlığı | Tüm Gazeteler