19.04.2014 07:37:12


Op. Dr. Bülent KILIÇ
Sayın Op. Dr. Bülent KILIÇ'in Cevapladığı Sorular
Destek Hattına Verdiği Cevaplar (%0,99)
Sayın Op. Dr. Bülent KILIÇ 'ın yanıtladığı özel sorular burada listelenmemektedir. Özel sorulara verdiği cevap sayısı 117'dir.
Toplam 563 cevap. Sayfa :  
..

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

..
Soru : Tibia kırığı - 23.02.2013 14:41:57
İyi günler. Yaklaşık 3 ay önce araba çarpması sonucu sol tibiada kırık meydana geldi ve yaşım 19 olduğundan alçı ile tedavi gördüm. Kaynama dokusu 2,5 ayda oluştu. Bu 3. ayımda yeni alçıdan sonra başka bir doktora gittiğimde kırığın açısında 17 derecelik bir eğrilik söz konusu dendi ve bunun düzeltilmezse ileride sorun yaşayabileceğim söylendi. Şuan üzerine basabiliyorum.
- Alçısız röntgende daha az bir eğrilik söz konusu, acaba alçıdan dolayı mıdır?
- Bu kırıktaki 17 derecelik eğrilik çok fazla mıdır?
- Açı düzeltmek için nasıl bir yöntem izlenir ve fibula kemiğinde kırık yok.
- Yeni kaynama dokusu başlamış olan kırık tedavisi için geç kalın mışmıdır?
Şimdiden çok teşekkür ediyorum. İyi günler diliyorum.
öncelikle 17 derece, düzeltilmesi gereken bir yamukluktur ve bu düzeltme cerrahi olarak yapılır. alçı olması açı ölçümünü etkilemez. şuanda tedavi yapılırsa, herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. geçmiş olsun.

Sayın Bülent KILIÇ cevabı ile birlikte a » Devamı...
Soru : Ayak kırığı - 23.02.2013 10:09:48
Merhaba. Benim ayağım kırıldı yaklaşık 3 ay önce. 1.5 ay önce alçım çıktı. Çıktıktan sonra herhangi bir hareket veya sıcak su yapmadım. 1.5 ay geçti çıkalı alçı fakat ağrılarım devam ediyor. SORUM ŞU: Sıcak su yapmadım, herhangi bir şey yapmadım, sorun olur mu? Doktor 1 sene şişebilir dedi ayağın.

Kırık Bilgileri: Sağ ayak bilekteki eski parçalı kırık. Eskdien kalma kendi kendine kaynamış. FİBULA kemiği kırığı.
ayak bileği kırıklarında: muhtemel eklem içi hasarlar ve bağ hasarları olabilmektedir. alçı sonrası 3-4 haftadan fazla süreli olan şişme ve ağrı gibi şikayetler için, ayak bileği mr ı çektirmenizi tavsiye ederim » Devamı...
Soru : Sağ el şişme ağrı kaşıntı - 22.02.2013 21:30:49
Sağ elimde, kolumda ve dirseğimde yaklaşık bir yıldır ağrı ve halsizlik vardı. Yapılan tetkiklerde tenisçi veya golfçu dirseği rahatsızlığımın olabileceği söylendi. Yaklaşık 4 aydır sağ elimin eklemlerinde kırmızılık, şişme, hassasiyet ve ağrı var. Üzerine biraz bastırdığım anda ağrısı artıyor. Elimde ve kolumda güçsüzlük var. Son bir aydır bu ağrılar giderek artmaya başladı, elim çok fazla şişiyor ve kaşınıyor. Yanma ve iğne batıyormuş hissi var. Elimi kapatamıyorum. Sadece eklemlerde sıcaklık var, genelde elim soğuk. Tüm parmaklarım şiş ve gergin. Ayrıca parmaklarımda minik bezeler varmış gibi hissediyorum (sağ işaret parmağımda daha fazla) dokununca acıyor. Bu belirtiler bazen azalırken bazı günler çoğalıyor ve günlük yaşantımı olumsuz etkiliyor. Kalem dahi tutamıyorum. Bazen çok şiddetleniyor, elimi hiçbir şekilde kullanamıyorum, bu zamanlarda ağrı için, ağrı kesici ve yanma, kaşıntı için alerji hapı-kremi kullanıyorum. Sol elimde bu belirtilerin hiçbiri yok, sadece bir parmağımın ekleminde şişkinlik-ödem hissediyorum. Rahatsızlığım ne olabilir ve en doğru teşhis ve tedavi için hangi alandaki doktorlara başvurabilirim? Yardımlarınız için teşekkür ederim.
bahsettiğiniz sorunların sebebi; romatizmal olabilir, bir romatoloğa başvurun. geçmiş olsun.

Sayın Bülent KILIÇ cevabı ile birlikte aşağıdaki makalelerini de okumanızı önerdi.

» Devamı...
Soru : Diz sakatlığı - 18.02.2013 15:44:01
Okulumun futbol takımında oynuyorum, antrenmanlarda koşuya ilk başladığım zamanlar dizimde hafif bir ağrı hissediyorum, ısındıktan sonra geçiyor, maç yapınca dizim kızarıyor ve yanma hissediyorum, sebebi ne olabilir?
bu sorununuz için mutlaka hekim muayenesi gerekir, geçmiş olsun.

Sayın Bülent KILIÇ cevabı ile birlikte aşağıdaki makalelerini de okumanızı önerdi.

» Devamı...
Soru : Sağ ayak bileği sakatlık - 15.02.2013 01:19:35
Yaklaşık 3-3.5 ay önce halı sahada bileğimi sakatladım, üzerinden bir ay geçmesine rağmen bileğim tam olarak geçmedi, doktora göründüm, film çektirdi, bileklik ve ilaç yazdı, kullandım. 2 ay kadar bileklik kullandım ama sıkıntılarım sürdü. 2. kez farklı bir doktora gittim, mr çekildi ve sonuç şöyle, tibiotalar, anterior, posterior subtalar eklemlerde intraartiküler effüzyon artışı izlenmektedir, fleksor hallisus longus tenosinoviti saptanmıştır, doktorumun verdiği ilaçlar ve losyonu kullanıp ayağımı bandaj ile sarıyorum, hocam, bir de sizin tavsiyelerinizi almak isterim, bileğimde egzersiz, masaj yapmamda bir sorun olur mu,en kısa sürede nasıl tedavi edebilirim? Teşekkürler.
ayak bileği ekleminizde ve tendonunuzda kronikleşmiş sorununuz var. lokal enjeksiyon yöntemiyle kısa sürede çözeriz. geçmiş olsun.

Sayın Bülent KILIÇ cevabı ile birlikte aşağıdaki makalelerini de okumanızı önerdi.

» Devamı...
Soru : Sol diz mrg - 14.02.2013 16:33:00
Sayın hocam, halen çalışan devlet memuruyum. 8 yıldır dağcılık (treeking) yapıyorum, sol dizimde son günlerde rahatsızlık oluştu, mrg tetkik sonucu: Medial menisküs arka boynuz gövdede dejenerasyona ait intrameniskal sinyal artışı ve alt artiküler yüzde yırtık (grade3). Medial femoral kondil pasteriorda subkondral dejeneratif kist formasyonları. Popliteal fossa medialde küçük baker kisti. İntraartiküler effüzyon, ameliyatsız tedavi olabilir miyim, dağcılığa devam edebilir miyim? Saygılarımla.
sorununuzu ameliyatsız tedavi edebiliriz, bize başvurabilirsiniz. geçmiş olsun.

Sayın Bülent KILIÇ cevabı ile birlikte aşağıdaki makalelerini de okumanızı önerdi.

» Devamı...
Soru : Diz iç yan bağ kopması - 12.02.2013 20:07:55
24 yaşında profesyonel amerikan futbolu oyuncusuyum. 10.02.2013 tarihinde maç sırasında gelen darbe sonrasında dizimde travma oluştu. İlk yapılan kontrollerde doktor büyük olasılık iç yan bağların kopmuş dedi, haftaya ödem geçtiğinde mr çekeceklerini söylediler, şuan acı ayarlı dizlik ve bandajla sarılı dizim, sürekli buz tedavisi yapıyorum, iç ve arka tarafa doğru yoğun bir ödem ve morluk var, bunun tedavisi için ne önerirsiniz?
iç yan bağlarının kopma derecesi önemlidir, dizlik veya alçı türü bir tespitle iyileşebilecek tarzda ise; özellikle ilk 2-3 hafta diz hareketi yaptırılmamalıdır. mr çekimi yapılmalıdır. mr sonucunda; menisküs sorunu, bağ sorunu, eklem içi extra hasar olup » Devamı...
Soru : Fibula kemiği kırığı ve eski bilek kırığı - 11.02.2013 13:42:48
Merhaba doktor bey. Deniz Anıl Toktaş. 17 yaşındayım, bir şikayetim var. 1,5 ay önce doktora gittim. 2 yerimde kırık tespit edildi. Fibula kemiğimde kırık, bir de aynı ayak bileğinde ayrı bir parça. Eski kırık dedi, eskiden kırılmış, son 15 gündür alçı çıktı. Fakat basarken ayağımın sağ tarafında acı hissediyorum o tarafa bastığımda. Topukla basarken yok. Parmaklarla basarken yok ama ortasıyla bastığımda acıyor. Bir de MR çekildi, temiz çıktı. Şimdi basıyorum da, bir sakıncası var mı? Basarken arada bir acıyor, neresi anlayamıyorum. Kaslarım da zayıf.
Teşekkürler.
alçı sonrası oluşan sertleşmeye bağlı, butür şikayetler olabilmektedir, ortalama 1 ay içinde birçoğu geçmektedir.

Sayın Bülent KILIÇ cevabı ile birlikte aşağıdaki makalelerini de okumanızı önerdi.

» Devamı...
Soru : Ellerde uyuşma - 11.02.2013 11:08:38
Benim annem 55 yaşında ve ellerinde uyuşma var, kendisinde hipotroidi ve yüksek tansiyon var, sürekli ilaçlarını da kullanıyor ama geçmiyor uyuşması, nedeni nedir sizce?
merhaba annenizin el bileklerinde sinir sıkışması olabilir, mutlaka muayene olun.geçmiş olsun.

Sayın Bülent KILIÇ cevabı ile birlikte aşağıdaki makalelerini de okumanızı önerdi.

» Devamı...
Soru : Göğüs kısmında ezilme - 10.02.2013 21:24:12
Dört yıl önce arkadaşımla şakalaşırken beni göğüs kısmımdan tutup kendi üzerinden geriye doğru attı, biraz nefes alamadım, takip eden birkaç hafta hapşuramadım dahi, yüksek sesle konuşsam, gülsem canım yandı. Doktora başvurduğumda herhangi bir kırık olmadığını söyledi. Zamanla ağrılarım azaldı ama hala ani hareket ettiğimde acı hissediyorum. Başka doktorlara da başvurdum, bir tanesi Volteren isimli bir krem verdi ama şifa bulamadım. Özellikle spor yaptığımda, hareket ettiğimde ağrı oluyor. Ne yapmalıyım?
merhaba, kaburga kemiklerinizde zar (periost) veya stress kırığı olmuş olabilir, bu sorununuz kronikleşmiş gibi anlatmışsınız, kronik ağrı için doku uyarma ve canlandırma tedavisi yapmaktayız. bana 05322562104 den ulaşabilirsiniz.

Sayın Bülent KILI » Devamı...
Toplam 563 cevap. Sayfa :  
..

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

..

Mezuniyet Yılı : MARMARA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 1999
Muayenehane Adresi : AYDOĞDU MAH. ŞABANOĞLU BAYIRI,NO:5,GİRİŞ KAT,MERKEZ-TEKİRDAĞ
Hastahane Adresi :
Diğer Adresi :
Muayenehane Telefonu : 02822624240
Hastane Telefonu :
Diğer Telefon : 05322562104
Faks :
Belgeler :
Web Adresi : www.drbulentkilic.com
Ozonla
Sağlıklı Zayıflama İçin
www.inceltiyoruz.biz
Bursa Lazer Epilasyon
Sağlıklı Güvenli Hizmet
www.esteslim.com
Kullanım Şartları
© 2000 - 2010 Mavi Piksel İnternet Çözümleri ve Bilgisayar Sistemleri San. ve Tic. Ltd. Şti. (232) 445 53 09 Telif hakları Mavi Piksel'e aittir.
İletişim | Forum
Doktor ve Sağlık Sitesi | Bebek Sağlığı | Tüm Gazeteler