31.10.2014 23:58:09


Op. Dr. Bülent KILIÇ
Sayın Op. Dr. Bülent KILIÇ'in Cevapladığı Sorular
Destek Hattına Verdiği Cevaplar (%1,24)
Sayın Op. Dr. Bülent KILIÇ 'ın yanıtladığı özel sorular burada listelenmemektedir. Özel sorulara verdiği cevap sayısı 147'dir.
Toplam 730 cevap. Sayfa :  
..

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

..
Soru : Sol diz mrg incelemesi - 23.01.2014 20:36:22
Hocalarım merhaba.
Bugün MR sonuçlarımı aldım. Ancak doktorum yeterli bilgiyi vermedi. Lütfen sonuçlarımı yorumlar mısınız?
Bulgular: Femur distal medial kondil ve proksimal tibia plato yüzü anteriorda fokal kemik iliği ödemi izlenmektedir (kontüzyonel?).

Tibial eminensialarda dejeneratif sivrileşmeler izlenmektedir.

Tibiofemoral eklem mesafesi sinovial sıvıda hafif artış izlenmektedir.

Patellar kartilaj medialde evre II kondromalazik görünüm izlenmektedir. Patellofemoral eklem mesafesinde sinovial sıvı artışı izlenmektedir.

Medial menisküs arka boynuzunda grade I dejenerasyon izlenmektedir. Lateral menisküs korpus ön ve arka boynuzlarının sinyal intensitesi normaldir.

Anterior ve posterior çapraz bağ kalınlık ve sinyal dağılımı normaldir.

Medial kollateral ligamanda grade I strain izlenmektedir. Lateral kollateral ligaman kalınlık ve sinyal dağılımı normaldir.

Hocalarım. Dizimde ağrı hissetmiyorum. Amatör futbolcuyum. Futbol oynamamda sakınca var mı yok mu onu öğrenmek istiyorum.
merhaba, dizinizde kıkırdak sorunu başlamış, mutlaka tedavi olmalısınız, bu konudaki facebook sayfam op dr bülent kılıç ı inceleyin. geçmiş olsun.

Sayın Bülent KILIÇ cevabı ile birlikte aşağıdaki makalelerini de okumanızı önerdi.

» Devamı...
Soru : Femur başı hizasında ağrılarım ve batmalarım var - 23.01.2014 19:04:48
Merhabalar hocam, femur başı hizasında, ön tarafımda, 3 aydır ağrılarım ve batmalarım oluyor, bu ağrı zaman zaman kalçama ve yanlarıma da vuruyor, bununla birlikte sağ ve sol ayak baş parmaklarım yine 3 aydır uyuşuk vaziyette, sürekli uyuşuk durumda duruyorlar. Buradaki doktoruma defalarca gittim, önce uyuşmalardan dolayı EMG istedi, sonuç temiz çıktı, daha sonra Brucelladan şüphelenip kan tahlili istedi, negatif çıktı, son olarak da EMAR istedi, onda da bütün değerler normal fakat raporda doktorumun da bilmediği "osseöz yapılarında yağlı dejenerasyona uyumlu yüksek sinyal alımları dikkat çekiyor" gibi bir ibare var, bunun dışında hiçbir tanı ve teşhis koyulmadı ve dayanılmaz ağrılarım için "Xeforapid 8 mg." isimli bir ilaç yazdırmayı başardım, ilaca yeni başladım, yine bir etkisini görmüyor ve acılarım gün be gün artıyor, sizden yardım bekliyorum, teşekkürler, iyi çalışmalar.
merhaba, ancalk sizi detaylı muayene etmeden yorum yapamam, geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Sol omuz mr tetkiki - 23.01.2014 19:00:13
Merhaba hocam.
Sol omzumda yaklaşık 4 ay önce düşme sonucu şiddetli ağrı çekmekteyim, mr bulgularında:
"Akromioklaviküler eklem mesafesinde minimal syonival effüzyon izlenmektedir. Subakromial ve anterolateral subdeltoid bursada sıvama tarzında effüzyon izlenmektedir, supraspinatusve infraspinatus tendonları diffüz intrensek hasarlanma nedeniyle hetorojen sinyallidir. Diğer rotator cuff tendonlarında grade l dejenerasyon-tendinözis olarak değerlendirilebilecek sinyal heterojenitesi izlenmektedir. Tendonun synovial kılıfında minimal effüzyon izlenmektedir. Klavikulanın alt kenarında küçük dejeneratif kemik sivrileşmesi ile uyumlu olabilecek görünüm dikkati çekmiştir. Direkt röntgenogramları ile korrele edilmelidir." Hocam tetkikler bunlar, yol izlemem konusunda yardımcı olursanız sevinirim.
merhaba, tek seanslık lokal anestezi ve iğnelerle uygulanan doku tedavisi size yeterlidir, işlem detayları için bana 05322562104 den ulaşabilirsiniz. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Medial gastrokenius kası ve soleus kası arası sıvı - 20.01.2014 14:35:18
MR sonucumda, medial gastrokenius kası ve soleus kası yüzelsel kesiminde strain be bu iki as grubu arasındaki planda sıvama tarzı sıvı bulundu, doktorum birkaç ilaç ve ayak bandajı verdi, sizce ne yapmalıyım, geçer mi bu durum, ne zaman spor yapabilirim? Saygılar
merhaba, spora hekiminiz karar verecek, bu sıvının sebebi önemlidir. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Skolyoz - 17.01.2014 21:32:20
Hocam eşime 1998'de ameliyatla platin takıldı. 2002'de vücudu kabul etmediği için çıkarıldı, hastalığının ilerlediğini düşünüyoruz. 35 yaşında, beklemekle geç mi kaldık, bundan sonraki riski nedir?
merhaba, sizi detaylı muayene etmeliyiz, ancak daha önce olan enfeksiyon çok önemlidir, geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Skolyoz ve doğum şekli - 16.01.2014 16:12:41
Merhabalar, 25 yaşındayım. 12 sene önce skolyoz ameliyatı oldum, sırtımda boydan boya, belime kadar platin var. Hamileyim ve sezeryanla mı doğum yapmam gerekiyor? Yardımcı olur musunuz lütfen? Birkaç doktora gittim fakat net konuşmadılar. İyi günler dilerim.
MERHABA, HERTÜRLÜ DOĞUM YAPABİLİRSİNİZ, ANCAK YİNEDE BİR ORTOPEDİSTE MUAYENE OLUN. GEÇMİŞ OLSUN. » Devamı...
Soru : Sinir sıkışması - 16.01.2014 06:42:03
Hocam merhaba, annem 59 yaşında ve bundan yaklaşık 5 ay önce su dolu bir kova kaldırırken belinde şiddetli bir ağrı oluştu, ardından doktora götürdük ve L 1'de sinir sıkışması olduğunu söyledi, çekilen mr sonucuna istinaden ve oranın ameliyat edilip temizlenmesi gerektiğini söyledi. Annem ameliyattan korkutuğu için birkaç doktora görünmek istedi. En son geldiğimiz doktor da aynı mr sonucuna bakıp D 12'de kırık olduğunu o nedenle 3 ay yatak istirahati verdi, ayakta ve oturarak sürekli çelik korse takmak şatı ile. 3 ay bekledikten sonra tekrar mr çekinip götürdük, bu defa L1 ve L 3'te de kırık olduğunu söyledi, kilo kaynaklı (boy 165 cm. ağırlık 100 kg. ayrıca tüm bu zaman içerisinde annem yürüyebiliyordu, merdiven çıkabiliyordu ve 15 dk. da olsa dolaşabiliyordu) ve söylediği 3 adet kırığa dolgu maddesi enjekte edip iğne ile ardında 2 gün içerisinde taburcu olacak, ardından 1 hafta ev istirahatinden sonra da toparlanıp normale dönebileceğini beyan etti. Ameliyat oldu fakat ameliyattan sonra sol bacakta güç kaybı oldu, sağ normaldi. 2 gün sonra gece ağrı sağ bacağa da attı ve inanılmaz bir ağrı oldu, ardından sağ bacağını tamamen hissetmemeye başladı birden. Sabah tekrar mr çekindi ve kanamadan kaynaklı sinir sıkışması olduğunu ve acil ameliyata alınması gerektiğini söyledi. L1-L5 arası olduğunu söyledi. Bu defa açık ameliyat oldu ve sağ bacağında ameliyattan yaklaşık 14 saat sonra hissetmediği ayağının altında yanma hissi olduğunu belirtti, doktor da iyiye işaret olduğunu söyledi. 1 haftanın çok önemli olduğunu söyledi. Şu an 5 gün oldu, sadece his olmayan sağ bacağın diz kapağının sol iç tarafında yanma olduğunu söylüyor ve hiçbir gelişme olmadı. Bu rahatsızlığın sizce bu boyuta gelme nedeni nedir ve düzelme ihtimali var mı, varsa tahminen zamanı nedir? Anneme her gün, her saat, her akşam düzeleceksin diyorum ama inanmıyor. Artık ne yapacağımı bilmiyorum, psikolojim alt üst oldu hocam. Şimdiden bilgileriniz için teşekkür ederim. Kemik sintigrafisi çekildi ve sorun olmadığı söylendi.
merhaba, yapılan dolgu maddesi eğer kemik dışına taştı ise sinirleri yakmış olabilir ancak kanamaya bağlı ise zamanla düzelir ancak sorunun tespiti için detaylı muayene ve inceleme gereklidir (yeni mr , eski mr, dolgu enjeksiyonu sonrası ameliyat öncesi t » Devamı...
Soru : Mr sonuçlarım - 14.01.2014 10:41:27
Merhaba, ben bir şey sormak istiyorum, ne kadar sağlıklı cevap alırım bilemiyorum ama geçenlerde triceps ime mr çektirmek için gittim. 1 yıldır süren bir ağrım vardı, omzumdan mr çektiler, doktor sağ olsun hiç ilgilenmedi, sadece bana verilen beyaz kağıda baktı, fizik tedavi olacaksın dedi o kadar, zaten muayene bile etmedi, özel hastane olduğundan mıdır nedir? Pek güvenemedim kendisine, omuz incelemesini aynen aktarıyorum:


Supraspinatus kas tendomunda hafifi tendinozis ile uyumlu sinyal değişikliği izlenmiştir. subdeltoid subakromial bursada sıvı izlenmemektedir. Sonuç, humerus başı posteriorunda milimetrik oseudokistik lezyonlar.

Supraspinatus ve subskapularis tendonunda tenzinozis bunların anlamı nedir? Saygılar.
merhaba, omuz ekleminizde kıkırdak yıpranması ve omuz çevresi bir kasınızda aşınma var. iğneli doku tedavisi faydalıdır. geçmiş olsun.

Sayın Bülent KILIÇ cevabı ile birlikte aşağıdaki makalelerini de okumanızı önerdi.

» Devamı...
Soru : Belimde 2 tane kırık var - 13.01.2014 22:08:57
Selamun aleyküm, 18 yaşındayım ve 5 yıl önce kadar güreş sporu ile uğraştığım için belimde 2 tane kırık tespit edildi. 3 aylık bir zaman süresince, uzunluğu belimden göğsüme kadar korse kullandım. 3 sene boyunca belimle ilgili herhangi bir kontrole gitmedim ama halen belimde kırık olan bölgeleri hissediyorum. Zaman zaman ağrılarım oluyor ve bunun belimdeki kırıktan dolayı olduğunu düşünüyorum. Ağır kaldırmıyorum, belimi zorlayacak hareketlerde de bulunmuyorum. Bazen çok oturmaktan kaynaklandığını düşünüyorum. Hareket ediyorum yeteri kadar ama anlamıyorum sebebini, otursam bir türlü, oturmasam da bir türlü. Zaman zaman ağrıyor ama ağrıdığı zaman gerçekten bana belimin kırıldığındaki acıya yakın hissettiriyor. Herhangi bir ameliyat da olmadım. Doktorum uygulamam için bir takım egzersiz listesi vermişti ancak onları da uygulamadım. Sigara kullanıyorum 4 senedir. Kullanmamamı söylemişti, ne yazık ki kullanıyorum. Kemikte herhangi bir kaynama yoktu en son gittiğimde ama o zaman nasılsa şuan da aynı durumda belim. Neden kaynaklandığını çok merak ediyorum bu zaman zaman olan ağrıların, acaba başka bir takım hastalıkların habercisi olabilir mi?
Çok teşekkür ederim, iyi akşamlar.
merhaba, öncelikle kontrol filmi çekilmeli, kemikler normalse, kırığın etkilediği yumuşak dokulara bağlı olabilir, bunun için iğneli doku tedavisi yapmaktayız. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Ayak topuğu - 12.01.2014 17:32:00
4 aydan beri ayak topuğum ağrıyor, ortopediye gidip topuğumdan emar çektirdim, emar sonucunda kalkaneus inferomedial bölümünde yaklaşık 11 mm.lik alanda yamasal kemik iliği ödemi ile uyumlu sinyal artışı izlenmektedir. Bu alan komşu anteriorda yumuşak dokuda ve kas planlarında yamasal sinyal artışı mevcuttur. Anterior talofbılar ligamen inferionrunda sıvı artışı mevcuttur. Diğer kemik striktür, kas ve tendon yapıları yumuşak doku planları vasküler yapılar tabidir. (Ayrıca sinir testi yaptırdım normal çıktı. 44 yaşındayım ve 15 senedir diyabetik hastasıyım ve 5 senedir insülün kullanıyorum). Doktor hiçbir sorun olmadığını söyledi ayağımda fakat ayağım hala ağrıyor ilaç da vermediler, ne yapmam lazım?
merhaba, topuk bölgesinin dokularında canlanma sağlayan ve kan dolaşımını arttırarak birçok sorunu çözen 1 saatlik iğneli tedavi size çok fayda eder, 02822624240 ile görüşebilirsiniz. geçmiş olsun.

Sayın Bülent KILIÇ cevabı ile birlikte aşağıdaki » Devamı...
Toplam 730 cevap. Sayfa :  
..

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

..

Mezuniyet Yılı : MARMARA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 1999
Muayenehane Adresi : AYDOĞDU MAH. ŞABANOĞLU BAYIRI,NO:5,GİRİŞ KAT,MERKEZ-TEKİRDAĞ
Hastahane Adresi :
Diğer Adresi :
Muayenehane Telefonu : 02822624240
Hastane Telefonu :
Diğer Telefon : 05322562104
Faks :
Belgeler :
Web Adresi : www.drbulentkilic.com
Bursa Lazer Epilasyon
Sağlıklı Güvenli Hizmet
www.esteslim.com
AKDKids Bornova
izmir anaokulu
www.akdkidsbornova.com
Kullanım Şartları
© 2000 - 2010 Mavi Piksel İnternet Çözümleri ve Bilgisayar Sistemleri San. ve Tic. Ltd. Şti. (232) 445 53 09 Telif hakları Mavi Piksel'e aittir.
İletişim | Forum
Doktor ve Sağlık Sitesi | Bebek Sağlığı | Tüm Gazeteler