21.10.2014 00:08:56


Op. Dr. Bülent KILIÇ
Sayın Op. Dr. Bülent KILIÇ'in Cevapladığı Sorular
Destek Hattına Verdiği Cevaplar (%1,22)
Sayın Op. Dr. Bülent KILIÇ 'ın yanıtladığı özel sorular burada listelenmemektedir. Özel sorulara verdiği cevap sayısı 145'dir.
Toplam 720 cevap. Sayfa :  
..

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

..
Soru : Stres kırığı - 11.01.2014 16:04:19
Bundan yaklaşık 3 ay önce koşu antrenmanı yaparken ayağımda, tam kaval kemiğimin yan tarafında ağrı oluştu ve çok sayıda doktora başvurdum, stres kırığı teşhisi konuldu. 1 hafta kadar alçıya alındı ancak hiçbir işe yaramadı, ben 3 aydır, belki daha fazladır bu ağrıyı çekiyorum, spora ara vermem mümkün değil şu anlık çünkü üniversitede beden eğitimine yöneldim ve bu sene mülakatlarım var, ne yapmam gerekiyor, bu ağrıyı nasıl geçirebilirim veya tedavimi ne şekilde yapmalıyım, yardımcı olabilir misiniz?
merhaba, içerideki problemli dokudan dolayı ağrınız olmakta. enjeksiyon teknikleriyle ağrılı bölgeyi canlandırarak sorununuzu tek seansta çözeriz, 02822624240 dan randevu alabilirsiniz. geçmiş olsun.

Sayın Bülent KILIÇ cevabı ile birlikte aşağıdak » Devamı...
Soru : Bilek ağrısı - 09.01.2014 19:19:37
Kardeşimin bileğinde bir cisim kaldırması sonucu ağrı oluştu, doktora götürdüm, kapalı kırık var dedi, alçıya aldı, bir hafta bekledi, ağrı sürdü artarak, sonra özel bir hastaneye götürdük, sinir sıkışması olduğunu söyledi, tekrar tedavi gördü ama şuanda bileğinde ağrı devam ediyor ve sağ baş parmağının avuç içine doğru olan yerinde, elinin üst kısmında ve bileğinde morarma, bazı yerlerde de şişlik var, bilekteki damarlarda belirginlik arttı, bunun sebebi nedir?
merhaba, detaylı muayene ve ileri tetkik yapılmalıdır. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Ayak ağrısı - 05.01.2014 18:58:31
Ayağımın tarak kısmının üstünde, içe yakın kısmında bir nokta bastıkça ağrıyor, bu ağrının sebebi ne olabilir?
tendinit vb sorunlar olabilir, muayene olmalısınız. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Anevrizmal kemik kisti - 04.01.2014 11:35:12
Merhabalar
14 Yaşında iken (1998) "boyutu "mm" olarak ifade edilen kist dolayısıyla kolum kırılmıştı. Kemik kaynadıktan sonra kistin kaybolduğu gözlemlenmişti. Yaklaşık 2,5 sene önce de (2010) Askerlik döneminde 1-Röntgen > 2-MR > ve son olarakta 3-Kemik Sintigrafisi Çekildiğimde "Litik Exp. Lezyon" teşhisi konuldu.

Yakın zamanlarda başlayan ağrı nedeniyle muayene olmaya gittim. 25.12.2013 Çekildiğim Röntgen ve Takiben Kontrastlı MR Sonucunda Sol Humerus Kemiğimde Anevrizmal Kemik Kisti Teşhisi Konuldu. .... "Kraniokaudal aksta uzunluğu yaklaşık 9 cm.i bulan, tranvers genişliği 2,5 cm e ulaşan".... şeklinde devam ediyor.

Dolgu için cementten bahsediyor doktorum. Başka bir bölgemden alınacak dolgu malzemesinin yanı sıra yetmez ise bu ürün ile takviye harcı yapılacağından bahsediyor.
1-) Yetmeme durumu söz konusu mudur?
2-) Çapını ve uzunluğunu verdiğim kist için açılacak müdahale bölgesinin uzunluğu yaklaşık ne kadar olacaktır? (Ameliyat sonrası dikiş izi)
Son olarak da anestezi esnasında kistin içindeki sıvı "kanama ürünleri içeren bir sıvı mıdır?"

Teşekkürler.
MERHABA, ANEURİZMAL KEMİK KİSTLERİNDE KANAMA ÜRÜNÜ BULUNUR, YAŞINIZ ÇOK GENÇ BU NEDENLE CEMENT YANİ YAPAY ÇİMENTO KULLANIMINI TAVSİYE ETMEM, BURADA DOĞAL ÇÖZÜMLER ÜRETİLMELİDİR. GEÇMİŞ OLSUN. » Devamı...
Soru : Diz ve parmaklarda başlayan ağrılar - 04.01.2014 01:43:53
Yaklaşık 9 ay önce sol dizimde şiddetli bir ağrı başladı ve 2 ay sonra sağ dizime sıçradı, bu sıçrayış bir sabah çok hızlı bir şekilde oldu, yataktan kesinlikle doğrulamayacağım şekilde bir gerginlik ve adım atamayacak kadar şiddetli bir ağrı ile kısa bir sure sonra sağ dizimde başlayan şişme, hastanade 5 gün yatmak zorunda bıraktı ve sadece dizimden alınan suda bakteri aradı ve sonucu negatif, bunlar olurken el parmaklarımda hafif ağrılar başladığı bu ağrılar bugün kendisini daha çok hissettiriyor.

Bazı zamanlar sağ ayağımın üst kısmından ön bacağıma kadar olan kısımda uyuşma türü bazı zamanlarda burada şiddetli ağrılar oluyor, yürümemi engelliyor.

Yaklaşık yarım saat aynı pozisyonda kalırsam, pozisyon değiştirmekte zorlanıyorum çünkü bütün eklem yerimde ve sırtımda ağrılar (özellikle dizimde ve sırtımda) başlıyor.
Örneğin yarım saat oturursam ayağa kalkamıyorum.

Parmaklarımı biraz fazla kullanırsam uyuşma türünde ağrılar çoğalıyor, sonrasında kullanmasam bile bana çok acı veriyor.
Örneğin, şimdiye kadar olan yazmış olduklarım parmaklarımın uyuşmasına yeterliydi ve ben bugün hiç klavyeyi kullanmadım.

Bazı zamanlar el bileklerimde ağrılar oluyor ve dirseklerime geçiyor.

Yaklaşık bir ay önce yüzümün sağ tarafında, sağ kulağımın hemen ön kısmında yine bir ağrı başladı, bu ağrı da çok şiddetli bir şekilde, bir sabah yatağımdan kalkarken geldi, hiçbir şey yiyemez, ağzımı açamaz ve hatta konuşamaz duruma geldim. En arkada bulunan azı dizlerimin biraz daha arkasına düşen dil bölümünde de ağrı başladı, kafamı omuzlarıma yatırdığımda bir ağrı artıyordu. Sanki bir sertleşme hissi vardı dilimde ama gözle görülen bir renk değişikliği ya da şişkinlik yoktu (en azından ben ve yakınlarım göremedi) bugün çene bölgesinde ağrım çok yok, konuşabiliyorum, yumuşak yemekleri yiyebiliyorum ama ağzımı bir yemek kaşığıyla rahat yemek yiyebilecek şekilde açamıyorum, çene ağrısıyla beraber boynumun sağ kısmında ağrılar var, sağ omzumun arkasına doğru giden.

Diz ağrısı için romatizma ve menisküs araştırılması yapıldı. Romatizma bulunamadı, menisküs değil.

Çene için, diş doktoru ve kulak burun boğaz doktoruna göründüm, bir teşhis koyamadılar.

Ağrılarıma ek olarak herhangi bir şekil bozukluğu ya da şişme yok (sadece sağ dizim bir defaya mahsus aşırı şişti) bu ağrılar hareketlerimi yürürken oturup kalkarken etkiliyor, hızlı yürüyemiyorum ya da koşamıyorum (hemen dizlerimin ön kapakların alt-iç kısmına iğne batıyor, sağ dizimin diş tarafında sanki bir şey var, elimle dahi dokunamıyorum, dayanılmaz bir acı veriyor.

Umarım sorumu doğru bölüme soruyorum.

35 yaşında erkek ve Danimarka'da yaşıyorum, mali kontrol/denetçi olarak çalışıyorum.

Zaman ayırdığınız için şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla.

Fatih Görkem
MERHABA, İYİ BİR ROMATİZMAL İNCELEME YAPILMALIDIR, SİNSİ BİR ENFEKSİYON ARAŞTIRILMALIDIR, ÇEŞİTLİ KAN HASTALIKLARI OLABİLİR BİR HEMATOLOG DA GÖRMELİDİR. GEÇMİŞ OLSUN. » Devamı...
Soru : Kol uyuşması - 01.01.2014 13:44:05
Kolumun üstüne yattım. 10 gündür sağ kolum ve elim uyuşuk, sağ elimle kalem tutup yazı yazdığım zaman damarlarım acıyor, doktora gitmedim, neden kaynaklanıyordur, gitmem gerekiyor mu?
merhaba, kolunuzun sinirlerini zedelemişsiniz, mutlaka hekime başvurun. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Kol ve omuz ağrısı - 30.12.2013 22:47:38
Aşırı omuz ve kol ağrısı ile birlikte koldan elime kadar vuran uyuşma, karıncalanma sebebiyle doktora gittim. MR çektirdim, sonuçları aşağıda yazıldığı gibidir, yardımlarınızı bekliyorum. Humerus başı posterior kesminde dejeneratif kistik değişiklik izlenmektedir. Subakromial ve subdeltoid bueslarda effüzyon dikkati çekmektedir. Akromioklaviükler eklemde hipertrofik dejeneratif değişikjlik ve effüzyon izlenmektedir. Akromiomda inferior laretal tilt izlenmektedir. Subraspinatus tendon distal kesimin sinyal intensitesi heterojen artmıştır. Bisep kasının uzun başı intertüberküler sulkusta normal kalınlık sinyal insentisesi doğal.
merhaba, omuz ekleminizde kireçlenme, omuz çevre dokularında yıpranmalar ve omuz küçük ekleminde sorun vardır. bu sorunları, uyguladığım tek seanslık ameliyatsız yaklaşık 2 saat süren yöntemle tedavi etmekteyim, facebook sayfam ''op.dr.bulent kili » Devamı...
Soru : Vidaların alınması gerekiyor mu - 27.12.2013 15:40:17
Herkese geçmiş olsun. Allah acil şifalar versin. Ben askerde geçirdiğim kaza sonucu devlet hastanesinde dirseğimde kapitilum kırığı teşhisi konuldu ve 3 adet vida ile opere edildi. Sonrasında dirseğimdeki hareket kısıtlılığı sebebiyle askeri hastanede olduğum muayenede yanlış ameliyat ettiklerini söyleyip tekrar ameliyata aldılar ve humerus ucuna 3 adet başlıksız vida koydular. Şuan hareket kısıtlılığım minimum düzeyde çok şükür.
Şikayet/Sorunum: Çoğu sabah uyandığımda dirseğimi açarken acı çekiyorum, kitleniyor gibi ve Şubat ayında 1 yıl olacak. Aldırmam gerekiyor mu?
merhaba, bu vidalar kemik içindeyse ve hareket kısıtlılığı-ağrı gibi şikayetler yapmıyorsa, alınmasına gerek yoktur. geçmiş olsun.

Sayın Bülent KILIÇ cevabı ile birlikte aşağıdaki makalelerini de okumanızı önerdi.

» Devamı...
Soru : Sol ayak dorsifleksiyon kısıtlığı - 26.12.2013 07:02:01
Merhaba, sol ayak dorsifleksiyon kısıtlığı teşhisi kondu. Uzm. çvş.luk sınavına girmiştim, ortopedide elendim. Yere çömeldiğim zaman sol topuğum 5 cm. kadar havada kalıyor. Askerlik yapmamam gerektiğini, neden yaptın bilmiyor muydun dedi, kalabalık olduğu için dr. konuşturmadı ve ne olduğunu anlatmadı, bana bu rahatsızlığın ne olduğunu anlatır mısınız? Tedavisi var mı? Engelli raporu alabilir miyim? Bu rahatsızlıktan dolayı iş bulamıyorum, yardımcı olursanız teşekkür ederim.
merhaba, detaylı muayene ve inceleme yapılmalıdır. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Ayak alçısı - 23.12.2013 13:21:46
Benim 1 ay önce sol ayak bileğimin üzerinden ayağım kırıldı, bugün alçısı alındı ancak doktor 2 hafta daha üzerine basma, tekrar geldiğinde yeniden film çekeriz, ondan sonra üzerine basarsın dedi, ben de kalabalık olduğundan soramadım kendine, bandaj sarsam sıkıntı olur mu? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
bandaj sarabilirsiniz » Devamı...
Toplam 720 cevap. Sayfa :  
..

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

..

Mezuniyet Yılı : MARMARA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 1999
Muayenehane Adresi : AYDOĞDU MAH. ŞABANOĞLU BAYIRI,NO:5,GİRİŞ KAT,MERKEZ-TEKİRDAĞ
Hastahane Adresi :
Diğer Adresi :
Muayenehane Telefonu : 02822624240
Hastane Telefonu :
Diğer Telefon : 05322562104
Faks :
Belgeler :
Web Adresi : www.drbulentkilic.com
Bursa Lazer Epilasyon
Sağlıklı Güvenli Hizmet
www.esteslim.com
AKDKids Bornova
izmir anaokulu
www.akdkidsbornova.com
Kullanım Şartları
© 2000 - 2010 Mavi Piksel İnternet Çözümleri ve Bilgisayar Sistemleri San. ve Tic. Ltd. Şti. (232) 445 53 09 Telif hakları Mavi Piksel'e aittir.
İletişim | Forum
Doktor ve Sağlık Sitesi | Bebek Sağlığı | Tüm Gazeteler