24.07.2014 07:21:11


Op. Dr. Bülent KILIÇ
Sayın Op. Dr. Bülent KILIÇ'in Cevapladığı Sorular
Destek Hattına Verdiği Cevaplar (%1,13)
Sayın Op. Dr. Bülent KILIÇ 'ın yanıtladığı özel sorular burada listelenmemektedir. Özel sorulara verdiği cevap sayısı 136'dir.
Toplam 653 cevap. Sayfa :  
..

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

..
Soru : Annemin diz bölgesindeki şiddetli ağrıları - 12.07.2013 20:08:01
Annem bir buçuk ay önce düştü, sonra doktora gittik, olaydan 20 gün sonra tekrar aynı dizinin üzerine düştü. Mr çektirdik, sonucu şöyle:
Medial ve lateral gastroknemius bursasında sıvı artışı. Femur medial kesimde medüller, kemikte hafif ödem izlenmektedir. Tibiofemoral eklem köşelerinde sivrilmeler mevcut. Tibiofemoral eklem medial kompartmanda kartijalda incelme ve düzensizlikler mevcut. Tibial eminensialar sivrilmiştir. Medial menisküs arka boynuz Grad 2'de dejenerasyon izlenmektedir. Plato postrplateral köşede subkortikal kemikte küçük dejeneratif kistik rezopsiyonlar izlenmektedir.
Tedavisi ameliyat mıdır? Bilgilendirirseniz memnun olurum.
merhaba, bu sorununuzu ameliyatsız çözmekteyim, bana 05322562104 den ulaşabilirsiniz, op.dr.bülent kılıç isimli facebook sayfamı inceleyin. geçmiş olsun.

Sayın Bülent KILIÇ cevabı ile birlikte aşağıdaki makalelerini de okumanızı önerdi.

» Devamı...
Soru : Kalça protezi - 12.07.2013 18:14:55
İyi günler, annem 8 ay önce trafik kazası geçirdi ve kalça kemiği kırıldı, platin taktılar, doktor 3 ay ayağının üzerine basmayacağını söyledi ve ayak 3 ay boyunca hareketsiz kaldı. 3 ay sonunda annem hafiften yürümeye başladı fakat şuan bizim sorunumuz şu annemin ameliyat bölgesinde ağrı ve şişmeler mevcut, kazada diz kapağı da zarar gördüğünden dolayı fazla hareket ettiremiyor ve dizinden kalçasına kadar şişlik var, son 1 haftadır ayak parmakları da şişmeye başladı ve çok fazla yürüyünce ayağı boşluğa basar gibi oluyormuş ve kasılıyor, bezeler tarzında sertleşmiş noktalar var ve bu hareket etmesini engelliyor, bu durum neyden kaynaklanır? Doktorlar pek bir şey söylemiyor, yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.
damar tıkanıklığı ve enfeksiyon olabilir. muayene olmalısınız. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Sağ bacak femur kemiği kırığı acil - 11.07.2013 12:56:19
Merhaba,

Temmuz 2010 doğumlu oğlum 1.07.2013 p.tesi femur kemiğini kırdı. Bağcılar Araştırma Devlet Hastanesine götürdük, ilk alçıya alındıktan sonra film sonucu açı kayması nedeniyle salı yeniden alçıya alındı. Dün kontrole gittik, tekrar film çekildi ve 0 dereceden 10 dereceye kadar kayma olmuş, bacak alçı içinde oynamış, şişlik indiği için ve 15.07.2013'te tekrar anestezi altında düzeltmemiz lazım dedi, bu süreçte kaynama olursa bu kadar beklemekte geç kalmış oluyor muyuz?Bilgilendirirseniz sevinirim.
merhaba, eğer kayma olduysa, düzeltilmesini tavsiye ederim. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Ayaklarda ağrı - 10.07.2013 03:29:37
benim kaval kemiğin arka tarafındaki baldırlarda biraz ayakta durunca ağrı oluyor, sebebini öğrenebilir miyim, bir tedavi önerebilir misiniz?
merhaba, kas rahatsızlığı olabilir, muayene ve tedavi olmalısınız. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Kalça kısmında sol bacağa doğru ağrı - 05.07.2013 04:12:09
Merhaba doktor bey, lise stajı yaparken bir sene bilgisayar başında çalıştım, yanlış oturma pozisyonu nedeniyle olsa gerek kalça kısmımda sol bacağıma doğru ağrı çekiyorum, yaklaşık iki yıldır sol bacağım diğer bacağıma göre daha kalın ve sanki biraz daha uzun, bel sokumu kemiği çıkığı olmasından şüpheliyim, özellikle hareket ederken o kısımdaki kemiğin yerinden çıkıp geri oturduğunu hissedebiliyorum, kalça kemiğimin biraz aşağıya doğru indiğini de fark ettim, bir ara o bölgeye egzersiz uygulayarak iyileştirebilirim sandım lakin ertesi gün kasık gölgemin etrafında dayanılmaz bir ağrıyla uyandım, o ağrı yürümemi engelliyordu, yürürken ara sıra o ağrımın olduğu tam bölgeyi kütletme ihtiyacı duyuyorum, bu hareketi yaparken sinir ağrısı yaşıyorum, bu şikayetlerimin sebebi tam olarak ne olabilir, tedavisi nedir? Ben biraz araştırdım, ameliyat olmam gerektiğini öğrendim fakat sakat ya da felç kalmaktan, yürüyüşümün bozulmasından korktuğum için ne doktora gidiyorum ne de tedavi görüyorum, iki yıldır bu ağrıları çekmeyi göze alıyorum, lütfen bana biraz yardımcı olun, teşekkürler şimdiden.
merhaba, muayene olmalısınız ve röntgen kontrolü mutlaka yapılmalıdır. ihmal etmeniz, sorununuzu çok daha fazla büyütebilir. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Dizimde ödem - 03.07.2013 12:26:25
Merhaba. 15 yaşımda iki dizimin hemen altında ödem oluştu ve şişti, o sene yürüyemiyordum bile, futbol oynuyorum ve o sene öyle bitirdim sezonu, şimdi 16 yaşındayım, şuan problemim yok ama o zaman doktora gittiğimde, doktor bana geçmezse 18 yaşında o kemikleri alacağız demişti, acaba büyüyünce başıma problem açar mı? Teşekkürler.
hayır sorun teşkil etmez, geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Ağırlık kaldırınca kol kemiğinde ağrı - 02.07.2013 12:11:23
Merhabalar,

Spordayken özellikle bar ile biceps kaslarını çalıştırırken bir kolumda, el bileğim ile dirsek arasında kalan kemiğin tam ortası zorlanıyor acıyor. Genelde kaldırırken sorun yok. Fakat ağırlığı yere bırakırken sızlıyor. Sonrasında gün boyu ağrısı olabiliyor. Bu durum neden olabilir, çatlak olma ihtimali var mı? Elimle o noktaya bastırdığımda acıma oluyor. (Özellikle kolumu dış tarafa çevirip bastırdığımda).

İlginize teşekkür ederim.
doku problemi olma ihtimali var, muayene olmalısınız,geçmiş olsun

Sayın Bülent KILIÇ cevabı ile birlikte aşağıdaki makalelerini de okumanızı önerdi.

» Devamı...
Soru : Dizde kıkırdak problemi - 30.06.2013 15:45:40
Merhaba, eşim 30 yaşında, şu an sağ ve özellikle sol dizinde kıkırdak kaybına bağlı olduğu söylenen çok yüksek derecede, şiddetli ağrılar yaşıyor, hareket etmediği anda da ağrı devam ediyor, evimizde ve mahallemizde maalesef merdivenler var, doktor ameliyat öneriyor fakat yaşı genç, yapmamamız gerekir dedi, şu an Osteo Bi Flex adlı bir yardımcı ilaç kullanıyoruz, nasıl bir yol takip etmeliyiz? Lütfen yardımcı olun, teşekkür ediyorum. Saygılar.
merhaba, bu konu üzerine uyguladığım tek seanslık ameliyatsız tedavi çok başarılıdır, facebook sayfam ''OP.DR.BÜLENT KILIÇ'' ı inceleyin, bana 05322562104 den ulaşabilirsiniz. geçmiş olsun.

Sayın Bülent KILIÇ cevabı ile birlikte a » Devamı...
Soru : Ayak altı ağrısı - 29.06.2013 21:26:12
Sayın hocam.

Yaklaşık 2 yıldır ayaklarımın altında ağrılar var, dr. gittim, mr incelemesinin birisinde sakroiliak eklem mr incelemesi bulgular, sakroiliak eklemlerde bilateral sakral ve iliak kemiklerde subkondralminimal skleroz izlenmektedir, bilateral minimal sakroiletis bulguları saptanmıştır, başka bir mr'da distalde intermetatarsal planda bursitis lehine anlamlı olabilecek sıvı görünümleri izlenmektedir, son mr'da ise tibiotalar anterior posterior subtalar eklemlerde intra artiküler effüzyon izlenmektedir, naviküler kemikte trabeküler kemikte kontüzyon ve kemik iliği ödemi saptanmıştır diye sonuçlar aldım ayrıca gittiğim doktorlar çocukken, hafif çocuk felci geçirdiğimi, sağ ayak kaslarında zayıflık ve 1-2 cm. kadar kısalık olduğunu ve sağ ayak arkının sola göre daha derin olduğunu söylediler çünkü farkındayım, yürürken sağ ayağımda sanki biraz topallama var, hiçbir tedavi uygulamadılar, kendim gittim, normal ve silikon tabanlık aldım, hiçbir faydasını görmedim, turizm otel sektöründe çalışıyorum, işim gereği bazen ayakta fazla duruyorum, doğal olarak ayaklarımın altı çok ağrıyor, tedavi için gerekli yardımları sağlarsanız sevinirim, ilginiz için şimdiden çok teşekkür ederim.
merhaba , sorununuzu çözeriz, bu sorunlarla ilgili facebook sayfam ''OP.DR.BÜLENT KILIÇ'' ı mutlaka ziyaret edin, bana 05322562104 den ulaşabilirsiniz. geçmiş olsun.

Sayın Bülent KILIÇ cevabı ile birlikte aşağıdaki makalelerini de » Devamı...
Soru : Mr sonucu - 29.06.2013 17:04:14
Omuz mr'ı sonucumda akromiohumeral mesafede daralma (impingement?)
Subakromial-subdeltoid bursalarda, aksiller reseste ve biseps tendonu çevresinde effüzyon çıktı, bunun anlamı nedir ve nasıl bir tedavi olması gerekir?
merhaba, omuz ekleminizde kireçlenme ve dokularda yıpranma söz konusudur, bu sorunları nasıl tedavi ettiğimi anlattığım facebook sayfam ''OP.DR.BÜLENT KILIÇ'' ı ziyaret edin. sizin sorunlarınızı tek seansta çözeriz. bana 05322562104 den ul » Devamı...
Toplam 653 cevap. Sayfa :  
..

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

..

Mezuniyet Yılı : MARMARA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 1999
Muayenehane Adresi : AYDOĞDU MAH. ŞABANOĞLU BAYIRI,NO:5,GİRİŞ KAT,MERKEZ-TEKİRDAĞ
Hastahane Adresi :
Diğer Adresi :
Muayenehane Telefonu : 02822624240
Hastane Telefonu :
Diğer Telefon : 05322562104
Faks :
Belgeler :
Web Adresi : www.drbulentkilic.com
Bursa Lazer Epilasyon
Sağlıklı Güvenli Hizmet
www.esteslim.com
AKDKids Bornova
izmir anaokulu
www.akdkidsbornova.com
Kullanım Şartları
© 2000 - 2010 Mavi Piksel İnternet Çözümleri ve Bilgisayar Sistemleri San. ve Tic. Ltd. Şti. (232) 445 53 09 Telif hakları Mavi Piksel'e aittir.
İletişim | Forum
Doktor ve Sağlık Sitesi | Bebek Sağlığı | Tüm Gazeteler