25.10.2014 07:13:27


Op. Dr. Bülent KILIÇ
Sayın Op. Dr. Bülent KILIÇ'in Cevapladığı Sorular
Destek Hattına Verdiği Cevaplar (%1,23)
Sayın Op. Dr. Bülent KILIÇ 'ın yanıtladığı özel sorular burada listelenmemektedir. Özel sorulara verdiği cevap sayısı 145'dir.
Toplam 725 cevap. Sayfa :  
..

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

..
Soru : Skolyoz ve doğum şekli - 16.01.2014 16:12:41
Merhabalar, 25 yaşındayım. 12 sene önce skolyoz ameliyatı oldum, sırtımda boydan boya, belime kadar platin var. Hamileyim ve sezeryanla mı doğum yapmam gerekiyor? Yardımcı olur musunuz lütfen? Birkaç doktora gittim fakat net konuşmadılar. İyi günler dilerim.
MERHABA, HERTÜRLÜ DOĞUM YAPABİLİRSİNİZ, ANCAK YİNEDE BİR ORTOPEDİSTE MUAYENE OLUN. GEÇMİŞ OLSUN. » Devamı...
Soru : Sinir sıkışması - 16.01.2014 06:42:03
Hocam merhaba, annem 59 yaşında ve bundan yaklaşık 5 ay önce su dolu bir kova kaldırırken belinde şiddetli bir ağrı oluştu, ardından doktora götürdük ve L 1'de sinir sıkışması olduğunu söyledi, çekilen mr sonucuna istinaden ve oranın ameliyat edilip temizlenmesi gerektiğini söyledi. Annem ameliyattan korkutuğu için birkaç doktora görünmek istedi. En son geldiğimiz doktor da aynı mr sonucuna bakıp D 12'de kırık olduğunu o nedenle 3 ay yatak istirahati verdi, ayakta ve oturarak sürekli çelik korse takmak şatı ile. 3 ay bekledikten sonra tekrar mr çekinip götürdük, bu defa L1 ve L 3'te de kırık olduğunu söyledi, kilo kaynaklı (boy 165 cm. ağırlık 100 kg. ayrıca tüm bu zaman içerisinde annem yürüyebiliyordu, merdiven çıkabiliyordu ve 15 dk. da olsa dolaşabiliyordu) ve söylediği 3 adet kırığa dolgu maddesi enjekte edip iğne ile ardında 2 gün içerisinde taburcu olacak, ardından 1 hafta ev istirahatinden sonra da toparlanıp normale dönebileceğini beyan etti. Ameliyat oldu fakat ameliyattan sonra sol bacakta güç kaybı oldu, sağ normaldi. 2 gün sonra gece ağrı sağ bacağa da attı ve inanılmaz bir ağrı oldu, ardından sağ bacağını tamamen hissetmemeye başladı birden. Sabah tekrar mr çekindi ve kanamadan kaynaklı sinir sıkışması olduğunu ve acil ameliyata alınması gerektiğini söyledi. L1-L5 arası olduğunu söyledi. Bu defa açık ameliyat oldu ve sağ bacağında ameliyattan yaklaşık 14 saat sonra hissetmediği ayağının altında yanma hissi olduğunu belirtti, doktor da iyiye işaret olduğunu söyledi. 1 haftanın çok önemli olduğunu söyledi. Şu an 5 gün oldu, sadece his olmayan sağ bacağın diz kapağının sol iç tarafında yanma olduğunu söylüyor ve hiçbir gelişme olmadı. Bu rahatsızlığın sizce bu boyuta gelme nedeni nedir ve düzelme ihtimali var mı, varsa tahminen zamanı nedir? Anneme her gün, her saat, her akşam düzeleceksin diyorum ama inanmıyor. Artık ne yapacağımı bilmiyorum, psikolojim alt üst oldu hocam. Şimdiden bilgileriniz için teşekkür ederim. Kemik sintigrafisi çekildi ve sorun olmadığı söylendi.
merhaba, yapılan dolgu maddesi eğer kemik dışına taştı ise sinirleri yakmış olabilir ancak kanamaya bağlı ise zamanla düzelir ancak sorunun tespiti için detaylı muayene ve inceleme gereklidir (yeni mr , eski mr, dolgu enjeksiyonu sonrası ameliyat öncesi t » Devamı...
Soru : Mr sonuçlarım - 14.01.2014 10:41:27
Merhaba, ben bir şey sormak istiyorum, ne kadar sağlıklı cevap alırım bilemiyorum ama geçenlerde triceps ime mr çektirmek için gittim. 1 yıldır süren bir ağrım vardı, omzumdan mr çektiler, doktor sağ olsun hiç ilgilenmedi, sadece bana verilen beyaz kağıda baktı, fizik tedavi olacaksın dedi o kadar, zaten muayene bile etmedi, özel hastane olduğundan mıdır nedir? Pek güvenemedim kendisine, omuz incelemesini aynen aktarıyorum:


Supraspinatus kas tendomunda hafifi tendinozis ile uyumlu sinyal değişikliği izlenmiştir. subdeltoid subakromial bursada sıvı izlenmemektedir. Sonuç, humerus başı posteriorunda milimetrik oseudokistik lezyonlar.

Supraspinatus ve subskapularis tendonunda tenzinozis bunların anlamı nedir? Saygılar.
merhaba, omuz ekleminizde kıkırdak yıpranması ve omuz çevresi bir kasınızda aşınma var. iğneli doku tedavisi faydalıdır. geçmiş olsun.

Sayın Bülent KILIÇ cevabı ile birlikte aşağıdaki makalelerini de okumanızı önerdi.

» Devamı...
Soru : Belimde 2 tane kırık var - 13.01.2014 22:08:57
Selamun aleyküm, 18 yaşındayım ve 5 yıl önce kadar güreş sporu ile uğraştığım için belimde 2 tane kırık tespit edildi. 3 aylık bir zaman süresince, uzunluğu belimden göğsüme kadar korse kullandım. 3 sene boyunca belimle ilgili herhangi bir kontrole gitmedim ama halen belimde kırık olan bölgeleri hissediyorum. Zaman zaman ağrılarım oluyor ve bunun belimdeki kırıktan dolayı olduğunu düşünüyorum. Ağır kaldırmıyorum, belimi zorlayacak hareketlerde de bulunmuyorum. Bazen çok oturmaktan kaynaklandığını düşünüyorum. Hareket ediyorum yeteri kadar ama anlamıyorum sebebini, otursam bir türlü, oturmasam da bir türlü. Zaman zaman ağrıyor ama ağrıdığı zaman gerçekten bana belimin kırıldığındaki acıya yakın hissettiriyor. Herhangi bir ameliyat da olmadım. Doktorum uygulamam için bir takım egzersiz listesi vermişti ancak onları da uygulamadım. Sigara kullanıyorum 4 senedir. Kullanmamamı söylemişti, ne yazık ki kullanıyorum. Kemikte herhangi bir kaynama yoktu en son gittiğimde ama o zaman nasılsa şuan da aynı durumda belim. Neden kaynaklandığını çok merak ediyorum bu zaman zaman olan ağrıların, acaba başka bir takım hastalıkların habercisi olabilir mi?
Çok teşekkür ederim, iyi akşamlar.
merhaba, öncelikle kontrol filmi çekilmeli, kemikler normalse, kırığın etkilediği yumuşak dokulara bağlı olabilir, bunun için iğneli doku tedavisi yapmaktayız. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Ayak topuğu - 12.01.2014 17:32:00
4 aydan beri ayak topuğum ağrıyor, ortopediye gidip topuğumdan emar çektirdim, emar sonucunda kalkaneus inferomedial bölümünde yaklaşık 11 mm.lik alanda yamasal kemik iliği ödemi ile uyumlu sinyal artışı izlenmektedir. Bu alan komşu anteriorda yumuşak dokuda ve kas planlarında yamasal sinyal artışı mevcuttur. Anterior talofbılar ligamen inferionrunda sıvı artışı mevcuttur. Diğer kemik striktür, kas ve tendon yapıları yumuşak doku planları vasküler yapılar tabidir. (Ayrıca sinir testi yaptırdım normal çıktı. 44 yaşındayım ve 15 senedir diyabetik hastasıyım ve 5 senedir insülün kullanıyorum). Doktor hiçbir sorun olmadığını söyledi ayağımda fakat ayağım hala ağrıyor ilaç da vermediler, ne yapmam lazım?
merhaba, topuk bölgesinin dokularında canlanma sağlayan ve kan dolaşımını arttırarak birçok sorunu çözen 1 saatlik iğneli tedavi size çok fayda eder, 02822624240 ile görüşebilirsiniz. geçmiş olsun.

Sayın Bülent KILIÇ cevabı ile birlikte aşağıdaki » Devamı...
Soru : Stres kırığı - 11.01.2014 16:04:19
Bundan yaklaşık 3 ay önce koşu antrenmanı yaparken ayağımda, tam kaval kemiğimin yan tarafında ağrı oluştu ve çok sayıda doktora başvurdum, stres kırığı teşhisi konuldu. 1 hafta kadar alçıya alındı ancak hiçbir işe yaramadı, ben 3 aydır, belki daha fazladır bu ağrıyı çekiyorum, spora ara vermem mümkün değil şu anlık çünkü üniversitede beden eğitimine yöneldim ve bu sene mülakatlarım var, ne yapmam gerekiyor, bu ağrıyı nasıl geçirebilirim veya tedavimi ne şekilde yapmalıyım, yardımcı olabilir misiniz?
merhaba, içerideki problemli dokudan dolayı ağrınız olmakta. enjeksiyon teknikleriyle ağrılı bölgeyi canlandırarak sorununuzu tek seansta çözeriz, 02822624240 dan randevu alabilirsiniz. geçmiş olsun.

Sayın Bülent KILIÇ cevabı ile birlikte aşağıdak » Devamı...
Soru : Bilek ağrısı - 09.01.2014 19:19:37
Kardeşimin bileğinde bir cisim kaldırması sonucu ağrı oluştu, doktora götürdüm, kapalı kırık var dedi, alçıya aldı, bir hafta bekledi, ağrı sürdü artarak, sonra özel bir hastaneye götürdük, sinir sıkışması olduğunu söyledi, tekrar tedavi gördü ama şuanda bileğinde ağrı devam ediyor ve sağ baş parmağının avuç içine doğru olan yerinde, elinin üst kısmında ve bileğinde morarma, bazı yerlerde de şişlik var, bilekteki damarlarda belirginlik arttı, bunun sebebi nedir?
merhaba, detaylı muayene ve ileri tetkik yapılmalıdır. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Ayak ağrısı - 05.01.2014 18:58:31
Ayağımın tarak kısmının üstünde, içe yakın kısmında bir nokta bastıkça ağrıyor, bu ağrının sebebi ne olabilir?
tendinit vb sorunlar olabilir, muayene olmalısınız. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Anevrizmal kemik kisti - 04.01.2014 11:35:12
Merhabalar
14 Yaşında iken (1998) "boyutu "mm" olarak ifade edilen kist dolayısıyla kolum kırılmıştı. Kemik kaynadıktan sonra kistin kaybolduğu gözlemlenmişti. Yaklaşık 2,5 sene önce de (2010) Askerlik döneminde 1-Röntgen > 2-MR > ve son olarakta 3-Kemik Sintigrafisi Çekildiğimde "Litik Exp. Lezyon" teşhisi konuldu.

Yakın zamanlarda başlayan ağrı nedeniyle muayene olmaya gittim. 25.12.2013 Çekildiğim Röntgen ve Takiben Kontrastlı MR Sonucunda Sol Humerus Kemiğimde Anevrizmal Kemik Kisti Teşhisi Konuldu. .... "Kraniokaudal aksta uzunluğu yaklaşık 9 cm.i bulan, tranvers genişliği 2,5 cm e ulaşan".... şeklinde devam ediyor.

Dolgu için cementten bahsediyor doktorum. Başka bir bölgemden alınacak dolgu malzemesinin yanı sıra yetmez ise bu ürün ile takviye harcı yapılacağından bahsediyor.
1-) Yetmeme durumu söz konusu mudur?
2-) Çapını ve uzunluğunu verdiğim kist için açılacak müdahale bölgesinin uzunluğu yaklaşık ne kadar olacaktır? (Ameliyat sonrası dikiş izi)
Son olarak da anestezi esnasında kistin içindeki sıvı "kanama ürünleri içeren bir sıvı mıdır?"

Teşekkürler.
MERHABA, ANEURİZMAL KEMİK KİSTLERİNDE KANAMA ÜRÜNÜ BULUNUR, YAŞINIZ ÇOK GENÇ BU NEDENLE CEMENT YANİ YAPAY ÇİMENTO KULLANIMINI TAVSİYE ETMEM, BURADA DOĞAL ÇÖZÜMLER ÜRETİLMELİDİR. GEÇMİŞ OLSUN. » Devamı...
Soru : Diz ve parmaklarda başlayan ağrılar - 04.01.2014 01:43:53
Yaklaşık 9 ay önce sol dizimde şiddetli bir ağrı başladı ve 2 ay sonra sağ dizime sıçradı, bu sıçrayış bir sabah çok hızlı bir şekilde oldu, yataktan kesinlikle doğrulamayacağım şekilde bir gerginlik ve adım atamayacak kadar şiddetli bir ağrı ile kısa bir sure sonra sağ dizimde başlayan şişme, hastanade 5 gün yatmak zorunda bıraktı ve sadece dizimden alınan suda bakteri aradı ve sonucu negatif, bunlar olurken el parmaklarımda hafif ağrılar başladığı bu ağrılar bugün kendisini daha çok hissettiriyor.

Bazı zamanlar sağ ayağımın üst kısmından ön bacağıma kadar olan kısımda uyuşma türü bazı zamanlarda burada şiddetli ağrılar oluyor, yürümemi engelliyor.

Yaklaşık yarım saat aynı pozisyonda kalırsam, pozisyon değiştirmekte zorlanıyorum çünkü bütün eklem yerimde ve sırtımda ağrılar (özellikle dizimde ve sırtımda) başlıyor.
Örneğin yarım saat oturursam ayağa kalkamıyorum.

Parmaklarımı biraz fazla kullanırsam uyuşma türünde ağrılar çoğalıyor, sonrasında kullanmasam bile bana çok acı veriyor.
Örneğin, şimdiye kadar olan yazmış olduklarım parmaklarımın uyuşmasına yeterliydi ve ben bugün hiç klavyeyi kullanmadım.

Bazı zamanlar el bileklerimde ağrılar oluyor ve dirseklerime geçiyor.

Yaklaşık bir ay önce yüzümün sağ tarafında, sağ kulağımın hemen ön kısmında yine bir ağrı başladı, bu ağrı da çok şiddetli bir şekilde, bir sabah yatağımdan kalkarken geldi, hiçbir şey yiyemez, ağzımı açamaz ve hatta konuşamaz duruma geldim. En arkada bulunan azı dizlerimin biraz daha arkasına düşen dil bölümünde de ağrı başladı, kafamı omuzlarıma yatırdığımda bir ağrı artıyordu. Sanki bir sertleşme hissi vardı dilimde ama gözle görülen bir renk değişikliği ya da şişkinlik yoktu (en azından ben ve yakınlarım göremedi) bugün çene bölgesinde ağrım çok yok, konuşabiliyorum, yumuşak yemekleri yiyebiliyorum ama ağzımı bir yemek kaşığıyla rahat yemek yiyebilecek şekilde açamıyorum, çene ağrısıyla beraber boynumun sağ kısmında ağrılar var, sağ omzumun arkasına doğru giden.

Diz ağrısı için romatizma ve menisküs araştırılması yapıldı. Romatizma bulunamadı, menisküs değil.

Çene için, diş doktoru ve kulak burun boğaz doktoruna göründüm, bir teşhis koyamadılar.

Ağrılarıma ek olarak herhangi bir şekil bozukluğu ya da şişme yok (sadece sağ dizim bir defaya mahsus aşırı şişti) bu ağrılar hareketlerimi yürürken oturup kalkarken etkiliyor, hızlı yürüyemiyorum ya da koşamıyorum (hemen dizlerimin ön kapakların alt-iç kısmına iğne batıyor, sağ dizimin diş tarafında sanki bir şey var, elimle dahi dokunamıyorum, dayanılmaz bir acı veriyor.

Umarım sorumu doğru bölüme soruyorum.

35 yaşında erkek ve Danimarka'da yaşıyorum, mali kontrol/denetçi olarak çalışıyorum.

Zaman ayırdığınız için şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla.

Fatih Görkem
MERHABA, İYİ BİR ROMATİZMAL İNCELEME YAPILMALIDIR, SİNSİ BİR ENFEKSİYON ARAŞTIRILMALIDIR, ÇEŞİTLİ KAN HASTALIKLARI OLABİLİR BİR HEMATOLOG DA GÖRMELİDİR. GEÇMİŞ OLSUN. » Devamı...
Toplam 725 cevap. Sayfa :  
..

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

..

Mezuniyet Yılı : MARMARA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 1999
Muayenehane Adresi : AYDOĞDU MAH. ŞABANOĞLU BAYIRI,NO:5,GİRİŞ KAT,MERKEZ-TEKİRDAĞ
Hastahane Adresi :
Diğer Adresi :
Muayenehane Telefonu : 02822624240
Hastane Telefonu :
Diğer Telefon : 05322562104
Faks :
Belgeler :
Web Adresi : www.drbulentkilic.com
Bursa Lazer Epilasyon
Sağlıklı Güvenli Hizmet
www.esteslim.com
AKDKids Bornova
izmir anaokulu
www.akdkidsbornova.com
Kullanım Şartları
© 2000 - 2010 Mavi Piksel İnternet Çözümleri ve Bilgisayar Sistemleri San. ve Tic. Ltd. Şti. (232) 445 53 09 Telif hakları Mavi Piksel'e aittir.
İletişim | Forum
Doktor ve Sağlık Sitesi | Bebek Sağlığı | Tüm Gazeteler