28.08.2015 10:24:04


Op. Dr. Bülent KILIÇ
Sayın Op. Dr. Bülent KILIÇ'in Cevapladığı Sorular
Destek Hattına Verdiği Cevaplar (%1,63)
Sayın Op. Dr. Bülent KILIÇ 'ın yanıtladığı özel sorular burada listelenmemektedir. Özel sorulara verdiği cevap sayısı 208'dir.
Toplam 1017 cevap. Sayfa :  
..

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

..
Soru : Yumuşak düz taban - 15.12.2014 22:19:51
Merhaba
Bende yumuşak düz tabanlık var, bu durumun tedavisi var mı, daha doğrusu ayak yapısını normal haline getirecek bir yok var mı? Yaşım 25. Ayrıca polislik sınavlarına gireceğim, bu durum polisliğe kabul edilmemde engel teşkil eder mi? Konuyla alakalı bilginiz var mı yok mu bilmiyorum ancak profesyonel görüşünüzü öğrenmek istiyorum. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim iyi çalışmalar.
merhaba, tedavi için muayene etmeliyiz, polislik mevzuatını bilmemekteyim. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Lateral kondil kırığı - 15.12.2014 11:55:02
Merhaba hocam benim sorum: Bundan 64 gün önce bir trafik kazası sonucu sağ dizimde femur alt uç kemikte kirik oluştu. Olayın olduğu gün kirik filmde çok net görülmediği için hafif bir kirik gibi gözükmüş ve doktor beni taburcu etmeye kalkmıştı. Kırık önemsenmedi. Aradan bir ay geçti ben başka bir ilde hastaneye gidip film çekildim sağ dizimden. Orada da görülmedi kirik ve alçı bir ay sonra çıkarıldı. Hemen fizik tedaviye başladım. Bir ay fizik tedavi gördüm. 2 ay sonra başka bir hastaneye gidip MR çekildim. Orada doktor Lateral kondilde ciddi bir kirik olduğunu, benim kırıktan itibaren 3 ay sonra fizik tedaviye başlaman gerekiyordu dediler. Ağırlığımın da üçte birini basmam gerektiğini söylediler. Halbuki henüz iki ay olmasına rağmen ben bir haftadır değneksiz yürüyordum. Doktor dedi ki: "Her adım attığında bütün yük lateral kondil kemiğine biniyor, bu da o kemiğe zarar verir" dedi. Allah'tan kirik kemikte bir kayma yok. Lateral kondildeki kırığın hala kaynadığını söyledi. Buna rağmen bir fizik tedavi merkezinde fizik tedavi doktoru kirik bölgenin çoktan kaynamış bulunduğunu, fizik tedavinin zarar vermeyeceğini lakin bir ortopedist madem bir sure daha bekle dedi bekleyelim dedi. Size sorum 65 gün oldu el insaf, kirik kemik artık beni taşıyamaz mi? Ağırlığımı vermeli miyim? Mükemmel bir şekilde besleniyorum, sigara ve alkol kullanmıyorum. Bol bol et ve kemik tüketiyorum. Kırığın kaynamasında geciktirici en ufak bir etken bile yok vücudumda. Sizce artık tüm ağırlığımı vermeli miyim? Bu soruyu beni tedavi etmeden cevap veremeyecek olsanız da sizden birkaç tavsiye isterim.
merhaba, bu kemikte tam basma genelde 3 aydır. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Dirsek hareket kısıtlılığı - 15.12.2014 11:45:54
Merhaba hocam 1 sene önce bisikletten düştüm ve sağ kolumu parçalı şekilde kırdım. 19 Mayıs hastanesinde ameliyat oldum ve vida taktılar, sonra Amasya'da fizik tedavi gördüm fakat kolumda tam açılmama kapanma olmuyor, size sorum dirsek bölgemi temizlemeleri için ameliyat olabilir miyim bu bir çözüm olabilir mi? Cevabınız için şimdiden teşekkürler.
merhaba, filmlerinizi görmeden yorum yapamayız. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Ayak bileğimde ezilme ve iç kanama - 14.12.2014 17:31:21
Hocam, çukura düştüm. Sol ayak bileğimde 1 ay önce ezilme ve iç kanama oluştu. 1 hafta alçıda kaldı. Doktor ağrı geçene kadar basma dedi. Ağrı geçti. Fakat şişlik oluştu ayak bölgesinde, ezilme olan yerdeki şişlikte inmedi. Ne zaman geçer? Yardımcı olursanız sevinirim.
merhaba, ortalama 2 ayı bulabilir. ancak ağrı varsa, muayene olun. geçmiş olsun.

Sayın Bülent KILIÇ cevabı ile birlikte aşağıdaki makalelerini de okumanızı önerdi.

» Devamı...
Soru : Ayak bileği-tarağı zedelenmesi - 13.12.2014 20:45:25
Hocam merhaba, akşam saatlerinde halı sahada sağ ayak tarağı üzerine sert bastım, şiddetli bir acı hissederek kırıldığını düşündüm, yavaş yavaş ayağımın üzerine basarak alıştırdım, yürürken acı hissetmeye devam ettim, sabah kalktığımda fark ettim ayak tarağı üzeri şişmiş, ayağımın üzerine tam basamadım, üzerine fazla yük vermeden aksayarak yürüyorum, doktora gittim, röntgen istedi, kırık çıkık yok dedi. Voltaren ve Hırıdoıd forte jel verdi. 2 gündür kullanıyorum ayağımda düzelme olmadı. P.tesi mesai var, zorlanarak ayağımın üzerine basıp işime devam mı etmeliyim yoksa farklı bir doktora gitmeli miyim, sizin görüşünüz nedir? Teşekkür ederim.
merhaba, bence ilaçlarınızı kullanın, ağrı 2 gün içinde geçmezse, başka hekimede başvurun. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Omuz emar sonucum - 12.12.2014 01:22:17
Ben bundan 1 ay öncesinde başlayan omur ağrısı şikayetim vardı, doktora gittiğimde mr istedi, sonuçları aşağıdadır.
Tüberkülüm majusta milimetrik subkortikal kist izlenmektedir. Humerus başı glenoid fossa içerisinde doğal form ve lokalizasyondadlr. Glenohumeral eklem kıkırdak kalınlıkları ve sinyal intensiteleri tabiidir. Anterior ve posterior labrumlar intakt görünümündedir. İntraartiküler sinovial sıvı miktarı fizyolojiktir.
Subakromial ve subdeltoid bursalarda sıvı saptanmamıştır.
Subkorokoid bursada minimal sıvı dikkati çekmiştir.
Akromioklaviküler eklemde hipertrofi,korakoakromial ligaman insersiosunda kalınlaşma, akromiohumeral daralma mevcuttur.
Supraspinatus ve infraspinatus tendonlarda tendinozis lehine kalınlaşma ve sıvı artışı izlenmiştir.
Subskapular kas tendon,ilişkileri, tendon sinyal yoğunlukları normal olarak değerlendirilmiştir.
Biseps tendonu çevresinde minimal sıvı artışı izlenmektedir.
İnceleme alanına giren skapula ve klavikula kortikal ve medülla sinyal yoğunlukları doğaldır. Musküler yapılarda patolojik sinyal değişikliği saptanmamıştır.
Şimdi saygıdeğer hocalarım. Bu Mr raporumda hayati tehlike arz eden bir durum var mı? En başta bahsettiği kist ne demek? Kötü bir hastalık mı? Bu kolumda oluşan ağrılar ve rahatsızlıklar göğsümde de ağrı yapar mı? Sonucunu doktora gösterdiğimde çok önemli bir şey olmadığını söyledi ve ilaçlar verdi. Bir Majezik hap ve melhem. Bunları kullanmamı istedi. Geçmezse fizik tedavi yapılır dedi. Beni cevapsız bırakmazsanız ve bilgilendirirseniz çok sevinirim.
merhaba, kist aşınma kistidir, ciddi değildir. bu konuda yaptığımız iğneli doku tedavisi çok etkilidir, 02822624240 dan bilgi alabilirsiniz. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Kalça çıkıklığı - 12.12.2014 01:12:43
Annem 20 yıl önce kalça çıkıklığından ameliyat oldu ve sol bacağından da platin var hiç şikayeti yokken son 1 aydır yürürken aksamaya başladı ve bacağında belinde ağrı var. Ne yapmamız gerekiyor?
merhaba, durumunuz özelliklidir, muayene olun. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Bt incelemesi durum ve iyileşme süreci - 11.12.2014 23:59:07
SOL AYAK BİLEĞİ BT İNCELEMESİ

Sol tibia ayak bileği eklem yüzüne komşu ve eklem anterior komşuluğunda kortikal düzensizlik ve milimetrik fragmantasyon dikkati çekmektedir.Bunun dışında tibia eklem yüzü muntazamdır.

Ayak bileğini oluşturan kalkaneus eklem yüzü muntazam olarak izlenmektedir.

Sol tibia ve fibula diğer kemik bölümleri tabiidir.

İnceleme düzeyine giren tarsal ve metatarsal kemik yapılar normaldir.

Eklem ilişkileri normal izlenmektedir.

Ayak bileği eklemi çevre yumuşak dokuları tabiidir.

Hocam BT raporu bu ayağım 10 gün kısa bacak yarım atelde kaldı şuan üstüne basabiliyorum TERS hareketlerde ağrı var ama normal duruş ve yürürken sıkıntı yok (olaydan 3 hafta sonraki durum bu) tahmini düz koşulara ve spor yapmaya ne zaman başlarım bu durum ilerki hayatımda sıkıntı oluşturur mu?
merhaba, kırık durumu söz konusu, alçının biraz daha fazla kalması uygun olurdu. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Kalça kemiği kırığından sonra takılan platin - 11.12.2014 21:14:04
Merhaba hocam benim annemin bir problemi var yaklaşık 10 yıl önce kalça kemiğinden bacağı kırılmıştı ve sağ kalça yan tarafına platin takıldı ve bu günlerde sanki kayma yaptı diyor dizime bir tok ağrı iniyor diye bahsediyor acaba platin kaymış mıdır bu platinin alınmaması bir zarar eder mi? Lütfen acil cevap verirseniz sevinirim iyi çalışmalar.
merhaba, platin kayabilir, muayene olun. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Mr tanı yorumu - 10.12.2014 20:27:41
Değerlu hocalarım ben mr çektirdim fakat doktoruma gösterebilme imkanım olmadı ve uzun bir sürede gösteremiyeceğim. Mr tanısında: Sol kruis proksimal medial bölümünde distal bölüme doğru uzanım göstermiş 2 cm lik kanama alanı ve çevresinde kasta kontüzyon yumuşak doku planlarında ödem ve inflamasyon ile ilişkili bulgular yazıyor. Ciddi bir problem var mı?
önerdiğiniz tedavi yöntemi var mı? Bilgilendirirseniz sevinirim.
spor yapan birisiyim sürekli ayağım ne zamana iyileşir?
merhaba, kas travması söz konusu, tedavi gerektirir. geçmiş olsun » Devamı...
Toplam 1017 cevap. Sayfa :  
..

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

..

Mezuniyet Yılı : MARMARA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 1999
Muayenehane Adresi : AYDOĞDU MAH. ŞABANOĞLU BAYIRI,NO:5,GİRİŞ KAT,MERKEZ-TEKİRDAĞ
Hastahane Adresi :
Diğer Adresi :
Muayenehane Telefonu : 02822624240
Hastane Telefonu :
Diğer Telefon : 05322562104
Faks :
Belgeler :
Web Adresi : www.drbulentkilic.com
AKDKids Bornova
izmir anaokulu
www.akdkidsbornova.com
Okulum.org
Okullar ve Eğitim Hakkında Bilgi Paylaşımı
www.okulum.org
Kullanım Şartları
© 2000 - 2010 Mavi Piksel İnternet Çözümleri ve Bilgisayar Sistemleri San. ve Tic. Ltd. Şti. (232) 445 53 09 Telif hakları Mavi Piksel'e aittir.
İletişim | Forum
Doktor ve Sağlık Sitesi | Bebek Sağlığı | Tüm Gazeteler