03.09.2014 09:56:15


Op. Dr. Bülent KILIÇ
Sayın Op. Dr. Bülent KILIÇ'in Cevapladığı Sorular
Destek Hattına Verdiği Cevaplar (%1,17)
Sayın Op. Dr. Bülent KILIÇ 'ın yanıtladığı özel sorular burada listelenmemektedir. Özel sorulara verdiği cevap sayısı 141'dir.
Toplam 678 cevap. Sayfa :  
..

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

..
Soru : Menisküs yırtılması - 24.09.2013 22:52:29
Merhaba,
46 yaşındayım, öğretmenim. Her iki dizimde de menisküs yırtılması tanısı kondu. 10 gündür de, sağ dizimde belirgin ve ağrılı şişlik oluştu. Hareket sırasında bazen kütlemeye benzer bir şeyler oluyordu. Dr.um emar istedi, sonuçlanıncaya kadar soğuk jel kompresi, ağrı kesici hap ve krem verdi. Enjeksiyonla sıvı almak gerekir dedi. Bunun anlamı nedir? Bu tedavinin artıları ve eksileri nelerdir, lütfen beni bilgilendirir misiniz? Teşekkür ederim. Saygılarımla.
merhaba, eklem içi fazlalık sıvının alınmasından bahsetmiş doktor arkadaş, bu sizi rahatlatmak için enjektörle yapılan işlemdir, faydalıdır, ancak mr sonucuna göre tedavinin devamına karar verilir. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Ortopedi kitle - 24.09.2013 16:59:13
Benim sağ dizimde bir kitle var ve bu kitleden dolayı diz hareketlerim kısıtlanıyor, daha önce bir kere ameliyat geçirdim ve alınan kitle patolojiye gönderilmedi, ameliyatı yaklaşık 7 sene önce olmuştum, şuan bu olay tekrarladı, yaptırdığım mr sonucunda tıbia mediall eminensiada fokal kemil meduller sinyal intensitesi artışları izlenmektedir (kemik iliği ödemi?) tıbia proksimal metafizoepifizer kesimi ventromedial komşuluğu seviyesi cilt ciltaltı dokuda yaklaşık 3,5*2,2*4,5 cm. boyutlarında multulobule septalı diz eklemi yönüne uzanımı izlenen kistik lezyon mevcuttur (diz eklem sinovyum kiste?). Bu seviyede cilt, cilt altı dokuda ödem ile uyumlu ödematöz kalınlık artışı mevcuttur. Patella lateral faset subkondral alanda milimetrik kemik meduller sinyal intensitesi artışı mevcuttur. Retropatellar kıkırdak yapı lateral eminensia yüzeyinde yer yer incelmiş ve iç sinyal intensitesi artmıştır (grade 3 kondromalazi ?) diz ekleminde minbimal sıvı mevcuttur (reaksiyonel). Medial menisküs arka boynuzunda grade 1-2 dejenarasyon saptanmıştır. Lateral menisküs normal konfigürasyonda olup sinyal intensiteleri doğaldır. Antrerior ve lateral kollateral ligamanlar ile patella tendonuna ait patoloji saptanmamıştır. Popliteal fossa oluiumları tabidir. Bu şekilde geldi. Ameliyat olmam gerekiyormuş. Ne yapmalıyım? Ameliyat olmazsam nelerle karşılaşırım?
merhaba, bu probleminizin esas sebebinin dizden olduğunu düşünmekteyim, kitle alınmalı ve dizinizde tedavi edilmelidir, bu işlemler lokal anesteziyle yapılabilir. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Radial sinir lezyonu ve kas erimesi - 21.09.2013 14:59:17
İyi günler. 1 Mart 2013 tarihinde sağ kolumdan radial sinir lezyonu teşhisiyle ameliyat oldum, şikayetlerim, sağ baş parmağımı ve yüzük parmağımı yukarı hareket ettirememem ve ameliyattan 1 hafta öncesinde de işaret parmağımın bunlara eklenmesiydi, çekilen emg'ler sonucunda ön kolda sinir sıkışması ve neticesinde dışarıdan görünür şekilde kas erimesi teşhisi konuldu, ameliyatla sinirin yerini değiştirdiler, eriyen kaslarımla ilgili tedavi önermediler. Ameliyat olalı 6 ay oldu, baş parmağım ve yüzük parmağımın durumunda değişme olmadı, işaret parmağım ise çoğu zaman sol elim kadar güçlü olmasa da normal, çok zorlandığında ise eski durumuna dönüyor ve düşüyor, ön kol kaslarımda dışarıdan görünür hiçbir değişme yok. Ben eğer sinirin iletimi normale dönmüş olsa kaslarımın gelişeceğini düşünüyorum, buna yardımcı olmak, kaslarımı geliştirmek için ne yapmalıyım ya da yukarıda anlattığım durum neticesinde başka bir öneriniz var mı?
merhaba, yeni emg çektirin ve bana ulaştırın, sinir etrafına güçlendirici enjeksiyon ve kas geliştirici cihaz kullandırtabiliriz. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Menisküs ve sağ bacak kas problemi - 17.09.2013 04:46:41
Merhabalar. 6 ay önce ortopedi doktoruna gittim, maç sırasında sağ dizimde oluşan anlık acı hissiyle (o esnada maçı bırakıp buz koydum, daha da hareket ettirmedim, sabah hastahaneye gittim, buz tedavisi devam etti gidene kadar doktora) önce film, sonra mr çektirdik, menisküs tanısı koydular fakat çok küçük dedi doktor, yaşım 19, doktor yaşımdan dolayı sürekli egzersizlerle geçeceğini söyledi, ameliyat tavsiye etmedi başta, uzun süre verdiği egzersizleri devam ettirdim, sonuç olarak dizimin sağ kısmında ayağımı gerdiğim zaman az bir şey dizimin üzerine yükleniyorum, esnerken çok şiddetli bir sızı duyuyorum. Ayrıca dizimin üst tarafında, yan bacak kısmına (internette biceps femoris yazıyor) bastırdığım zaman yumruğumla, garip bir ağrı var, sanki uzun süre koşmuşum, antreman yapmışım ağrıyor gibi, sürekli var ama (sağ bacağımda denedim, bu şekilde bir ağrı yok) nasıl bir hastalık mı diyeyim, sakatlık mı diyeyim, zor durumdayım, yardımcı olur musunuz?
merhaba, sizin gibi menisküs sorunlarını iyileştiren ve ameliyatsız lokal anesteziyle uyguladığımız tek seanslık başarılı bir teknik vardır, bana 05322562104 den ulaşabilirsiniz. facebook sayfam ''op.dr.bülent kılıç'' ıda inceleyin. geçmiş » Devamı...
Soru : Sol diz - 14.09.2013 17:42:07
Merhaba, annem bundan 1 ay önce bir yerden düşmüştü, dizindeki acı için doktora gitti, mr çektiler, sonuçlarını yazıyorum:
Tibiofemoral ve patellafemoral eklem marjinleri ve yüzeyleri düzgündür.
Diz eklemini oluşturan kemik yapılarını kortikal ve medüller sinyal intensiteleri olagandır.
Diz eklem mesafesinde ve suprapetellar reseteminimal effüzyonsaptanmıştır.
Medial retinakulum etrafında interstisyel ödemi yansıtan sinyal intensite değisikliği vardır.
Patella, quadriceps ve patellar tendonlar olağandır.
Prepatellar yumuşak doku planları olağandır.
Lateral ve medial mensküs morfolojisi ve sinyal intensiteleri olağan olarak izlenmiştir.
Ön arka çapraz bağlar normaldir.
Medial ve lateral kolleeteral ligamanlar normaldir.
Periertiküler yumuşak doku planları olağandır.
Doktor ödem olduğunu söyledi fakat hemen geçer mı bilemiyoruz, danışmak istedim.
geçmiş olsun, tedaviyle sorununuz geçer. » Devamı...
Soru : Topukta iğneleme gibi çekilme - 08.09.2013 04:53:26
Çok yürüdüğüm zaman, ayakta çok durduğum zaman, yokuş aşağı inerken ya da merdiven inerken topuğumda bir iğne varmış da yukarı doğru ilerliyormuş gibi bir ağrı oluyor, ayağımda sanki damarım çekiliyor da o yüzden böyle iğne batmış hissi oluşuyormuş gibi oluyor, bu durum yaklaşık 3 yıldır var ve özellikle 45-50 dakikalık okul yolunu yürüdüm üniversitede ve dönerken hem sabahki yürüyüş hem okul hem de geri dönüş derken çok yorulurdum ve geri dönerken topuklarımda bu his olurdu, hatta adım atamaz olurdum, bazen biraz oturup dinlenirdim, ağrı hafiflerdi fakat geçmezdi, şimdi öğretmenim, okulda bütün gün ayakta kalıyorum ve merdivenleri inerken aynı ağrı oluşuyor, yani yokuş aşağı inerken ve merdiven inerken özellikle oluşuyor bu ağrı, benim merak ettiğim, bu ağrının sebebi nedir ve benim uygulayabileceğim bir tedavisi var mıdır, yoksa muhakkak doktora mı başvurmalıyım?
merhaba, aşil tendonu enthesiti olabilir, lokal anestezili tedavi yapmaktayız. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Ayak bileğinde ve topuğun üstündeki ödem - 07.09.2013 09:17:52
Merhaba. 6 hafta önce annem merdivenden düştü ve ayağı burkuldu denildi ancak hala şişlik inmedi, şimdi de doktor topuk kırığı diyor ama kaynamış diyor ama hala yürüyünce ayağı şişiyor. MR çektirdi, onun sonucunu yazıyorum: Kalkaneusta fraktör hatları izlenmekte olup kalkaneus anterior kesimi inferiora doğru yer değiştirmiştir. Cevabınızı bekliyorum, mr sonucundaki yazı ne demek?
merhaba, topuk kırığı var, muayeneye göre tedaviye karar verilebilir. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Ortopedi -Kalça Ağrısı - 05.09.2013 17:09:08
Kalçamda 4-5 senedir bir ağrı var. Ağrı yeri değişebiliyor. Ama genelde bacağımla kalçamın birleştiği yer oluyor.Bir ay önce MR çekildi.MR da Sakrum sol yarımında 1 cm. çapında T1A ve T2A hiperintens hemanjiom dikkati çekmektedir.
merhaba, sizi muayene etmeliyiz, çeşitli doku sorunları tetkiklerle bulgu vermeyebilir. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Femur kırığı - 05.09.2013 13:46:19
2007 yılında geçirdiğim bir kaza sonunda sol femurumda parçalı bir kırık oluştu. 3 kez operasyon geçirmeme rağmen hala iyileşmedim. Kemiğin hiç kaynamamış olduğu söyleniyor. Bacağımda ciddi bir kısalma oluştu.
Tedavi mümkün müdür? Nasıl bir tedavi yapılıyor?
merhaba, kemiğinizi uzatabilir ve kaynatabiliriz, bana 05322562104 den ulaşın. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Şişliklerin nedeni - 29.08.2013 20:01:01
İyi günler, benim işaret parmağımın elimle birleştiği yerde nohut büyüklüğünde şişlik var ve kafamın arka kısmında, boynumla birleştiği yerde de aynı şekilde şişlikler var, nedeni nedir ve önemli bir şey mi?
merhaba, boynunuz için kbb bölümünden muayene olun, parmağınızdakini muayene edip, lokal anesteziyle alabiliriz. geçmiş olsun. » Devamı...
Toplam 678 cevap. Sayfa :  
..

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

..

Mezuniyet Yılı : MARMARA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 1999
Muayenehane Adresi : AYDOĞDU MAH. ŞABANOĞLU BAYIRI,NO:5,GİRİŞ KAT,MERKEZ-TEKİRDAĞ
Hastahane Adresi :
Diğer Adresi :
Muayenehane Telefonu : 02822624240
Hastane Telefonu :
Diğer Telefon : 05322562104
Faks :
Belgeler :
Web Adresi : www.drbulentkilic.com
Bursa Lazer Epilasyon
Sağlıklı Güvenli Hizmet
www.esteslim.com
AKDKids Bornova
izmir anaokulu
www.akdkidsbornova.com
Kullanım Şartları
© 2000 - 2010 Mavi Piksel İnternet Çözümleri ve Bilgisayar Sistemleri San. ve Tic. Ltd. Şti. (232) 445 53 09 Telif hakları Mavi Piksel'e aittir.
İletişim | Forum
Doktor ve Sağlık Sitesi | Bebek Sağlığı | Tüm Gazeteler