10.02.2016 02:24:50


Op. Dr. Bülent KILIÇ
Sayın Op. Dr. Bülent KILIÇ'in Cevapladığı Sorular
Destek Hattına Verdiği Cevaplar (%1,77)
Sayın Op. Dr. Bülent KILIÇ 'ın yanıtladığı özel sorular burada listelenmemektedir. Özel sorulara verdiği cevap sayısı 223'dir.
Toplam 1141 cevap. Sayfa :  
..

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

..
Soru : Çapraz yan bağ yırtığı - 21.04.2015 03:59:27
Merhabalar. Sağ dizimde yan bağlarımda yırtılma meydana geldi. Spor yaparken burkulma sonucu oldu. Tedavi görmedim sadece kendimi toparlamamla tekrar eski halimi alıyordum. Spor yapmaya devam ettim hiçbir sorun yoktu üzerinden 1 yıl kadar geçtikten sonra dizlik kullanmama ve güçlendirmeme rağmen yine burkulma yaşadım ve yaklaşık 3 ay oldu. Hala ağrılarım var ne yapmam gerek?
merhaba, muayene olun ve mr ile değerlendirilmesinde fayda var. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Ön kollarımın en ufak zorlamada şişmesi - 20.04.2015 15:54:19
Merhaba. Yaklaşık 4 ay önce body building sporuna başladım. Sporda 2. ayımda daha antrenmanlarımın başında ön kollarımın her ikisinde de en ufak hareketlerde dahi çabucak şiştiğini, damarların sanki tıkandığını fark ettim. Genelde antrenman sonlarına doğru bunun olması normaldir ancak daha ilk hareketlerde sanki saatlerce ön kolumu çalıştıran egzersizler yapmışım gibi şişkin, kaslar sert ve sanki damarlardan kan geçmiyormuşçasına kollarımın kaskatı kesilmesi çok rahatsız ediciydi ve antrenmanlarımı bitirememeye başladım. Herhangi bir acı veya ağrı oluşmuyordu sadece sanki dakikalarca bilek çalışmışım ve ön kol kaslarım şişmiş gibi oluyordu. Bunun üzerine doktora gittim. Dirseğimin sağ tarafına bastırdı ve acı olup olmadığını sordu evet demem sonrasında epikondilit teşhisi koydu. Doktorun verdiği ilaçları (Profenid ve Dexfull) düzenli kullandım ve spor yapmayı 2 ay önce bıraktım. 2 veya 2.5 ay sonra kollarımı yine çalıştırdığımda daha başlar başlamaz ön kollarımın bittiğini, aşırı şişmenin geçmediğini fark ettim. Kolumda herhangi bir acı veya ağrı yok. Dakikalarca kollarımı savurabiliyorum. İnternetten gördüğüm epikondilit olup olmadığını anlamak için yapılan testleri de uyguladım kendimde ama hiçbir ağrı sızı oluşmadı. Başka doktora daha gittim yine dirseğimin sağ tarafına bastırıldı ve ağrı olup olmadığı soruldu bende bastırıldığı için ağrı olduğunu söyledim ve yine epikondilit teşhisi koyuldu ve farklı ilaçlar yazıldı henüz almadım onları. Ön kollarım neredeyse biceps kaslarından bile kalın gözüküyor. Normalde bu görüntü antrenman yapıldıysa olması lazım ama ön kol bölgesi soğukken bile normal durmuyor ve sürekli sanki bir gerginlik var gibi orada. Daha önce iki el bileğimden de sinir sıkışması sakatlığı geçirmiş ve aylarca medikal bileklik takmıştım. Her ikisininde geçmesi 1 yılı almıştı şuan her ne kadar iyileşmiş olsa da tam anlamıyla geçtiği söylenemez. Acaba bundan kaynaklı bir şey olabilir mi?. Bunun yanında aşırı bilgisayar mouse kullanıyorum tüm gün boyunca. Acaba rahatsızlığım ne olabilir?
merhaba, sizi muayene etmeliyim. geçmiş olsun » Devamı...
Soru : El bileği - 17.04.2015 20:54:51
Sağ bileğimde düşme sonucu 3 ay önce oluşan kırık neticesi geçmeyen ağrılarım için çektirmiş olduğum mr sonucu, ulna stiloidinin direkt grafisinde daha iyi görülen submilimetrik avülsiyon parçaları varlığında distal epifizer kemik iliği ödemi görünümü sergilemektedir. Triangüler fibrokıkırdak proper normaldir. Proksimal laminası dalgalı olduğu haliyle izlenmekte olup, olasılıkla bu avülsiyon sürecinde sürecinde hasar görmüştür. Bu düzeyde sinovya ve ulnomeniskal homolog kalın ve ödemli olarak değerlendirilmiştir. Triangüler fibrokıkırdağın diğer bileşenleri normal değerlendirilmiştir. Lunat kemğin proksimal polünde osteokondral hasar ile gelişmiş olabilecek subkondral kemik iliği ödemi benzeri intensite değişikliği de mevcuttur. Ekstantör karpi ulnaris tendonu normal konumda ve normal intensitisinde izlenmektedir. El bilek ekleminin diğer bileşenleri normaldir. Nasıl bir tedavi gerekmektedir. Ameliyat şart mı?
merhaba, lokal anestezili eklem tedavisi yaparız. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Femur şaft kırığı ameliyat sonrası - 16.04.2015 21:01:11
Hocam 17 gün önce ameliyat oldum femur şaft kırığından ve bugün dikişlerimi aldırmaya gittim yanımda refakatçi vardi ve değneklerle biraz yürüdüm ameliyat olduğum bacağa basmadan biraz ayakta kaldım ve eve geldiğimde ameliyat olan bacağımın ayağının şiştiğini gördüm acaba bir sorun olur mu neden şişmiştir?
merhaba, ayakta durmanıza bağlı olabilir, ilerlemiyorsa sorun olmaz. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Sağ humerus mr yorumlanması - 16.04.2015 13:33:53
Sağ humerus başında supraspinatus ve infraspinatus tendon yapışma bölgesinde subkortikal yerleşimli dejeneratif kist uyumlu milimetrik boyutlu PD hiperintes litik görünüm izlenmektedir. Teşekkür ederim.
merhaba, önerdiğim uygulama sorununuzu büyük oranda çözer. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Sağ humerus mr yorumlanması - 16.04.2015 13:33:53
Sağ humerus başında supraspinatus ve infraspinatus tendon yapışma bölgesinde subkortikal yerleşimli dejeneratif kist uyumlu milimetrik boyutlu PD hiperintes litik görünüm izlenmektedir. Teşekkür ederim.
merhaba, bu konuda lokal anestezi ile uyguladığımız tek seanslık ameliyatsız yöntem faydalıdır. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : El bileği kırığı - 15.04.2015 23:49:39
Sağ bileğimde düşme sonucu 2 ay önce oluşan kırık neticesi geçmeyen agrılarım için çektirmiş oldugum mr sonucu :ulna stiloidinin direkt grafisinde daha iyi görülen submilimetrik avülsiyon parçaları varlığında distal epifizer kemik iliği ödemi görünümü sergilemektedir. Triangüler fibrokıkırdak proper normaldir. Proksimal laminası dalgalı olduğu haliyle izlenmekte olup, olasılıkla bu avülsiyon sürecinde sürecinde hasar görmüştür. Bu düzeyde sinovya ve ulnomeniskal homolog kalın ve ödemli olarak değerlendirilmiştir. Triangüler fibrokıkırdağın diğer bileşenleri normal değerlendirilmiştir. Lunat kemğin proksimal polünde osteokondral hasar ile gelişmiş olabilecek subkondral kemik iliği ödemi benzeri intensite değişikliği de mevcuttur. Ekstantör karpi ulnaris tendonu normal konumda ve normal intensitisinde izlenmektedir. El bilek ekleminin diğer bileşenleri normaldir. Nasıl bir tedavi gerekmektedir. Ameliyat şart mı?
MERHABA, LOKAL ANESTEZİLİ KEMİK VE DOKU TEDAVİLERİ YETERLİ OLUR. GEÇMİŞ OLSUN. » Devamı...
Soru : Belde hassasiyet - 15.04.2015 16:26:34
Hocam merhabalar,
4 yıl önce bel fıtığı başlangıcı vardı ama hiç şikayetim yoktu ağrı sızı. Bugüne kadarda ciddi anlamda bir şikayetim olmadı.
Ama şu son 4 gündür belimde hassasiyet ve sızlama var, gıdıklanıyor sanki içeriden. Çok rahatsız edici konsantre olmak imkansız çalışırken.

Tomografi sonuçları aşağıdaki gibidir, yorumlayabilir misiniz?

L2-S1 Disk mesafeleri aksiyel planda taranarak kesitler elde olunmuştur;
L3-L4 düzeyinde diskte bulging, dural kesede indentasyon izlenmektedir.
L4-L5 düzeyinde diskte bulgind, dural kesede indentasyon izlenmektedir.
Nöral foramenler ve kökler normaldir.
Lomber vertebralarda ve faset eklemlerde belirgin patoloji yoktur.

Ek bilgi; 22 yaşında 1,74 boy, 68 kiloyum. Çocukluktan beri yüzerim, hocalık ta yapmışlığım vardır 8 ay boyunca. düzgün fizikli bir yüzücüyüm. Ağır bir işte çalışmışlığım yoktur ancak doktorum tomografi sonuçlarına baktığında 1 fıtık vardı şimdi 2 tane olmuş dedi.
Bu nasıl olabilir acaba? dikkat de ediyordum bu hastalık 4 yıl önce çıktığından beri.
Ve sizce Yüzmeyi bırakmalı mıyım? Kafam çok karıştı ben yüzme bel için iyi diye biliyordum ama iyileşecekken kötüye gitmiş.
(Serbest stil ve Geri yüzme yapıyorum haftada 4 gün 1 saat)

Çok teşekkür ediyorum cevabınız için.
MERHABA, SİZE ENJEKSİYON YÖNTEMİ UYGULARIZ. PRATİK VE ETKİLİDİR. 02822624240 DAN RANDEVU ALABİLİRSİNİZ. GEÇMİŞ OLSUN. » Devamı...
Soru : Sağ bacak femur kırığı - 15.04.2015 00:57:49
3 ay önce geçirdiğim bir trafik kazası sonucunda 5 gün yoğun bakımda bilinçsiz olmakla beraber tam 20 gün yattım yoğun bakımdayken omur iliği kırığı, bel altı felç gibi riskler atlattıktan sonra yüzümde 52 dikiş (3 aydır Contratubex isimli kremi kullanıyorum çok iyi geliyor) sağ femur kemiği diz kapağının hemen üstünde parçalı kırık oluştu 1 platin 13 vida takıldı şuanda kırık iyi gidiyor kaynama başlamış fakat benim sorunum dize yakın oluğu için platinin en alt kısmı yani parçalı kırık olan kısmında 4 5 vida beraber atılmış ve ben dizimi sadece 40-45 derece bükebiliyorum daha fazla bükemiyorum sebebi nedir, görülür mü bu diğer vakalarda? Diz protezi gibi şeyler gerekmez inş.
MERHABA, DURUMUNUZ ÖZELLİKLİDİR, GÖRMEDEN YORUM YAPAMAYIZ. GEÇMİŞ OLSUN. » Devamı...
Soru : Yüzme yapmak - 14.04.2015 01:29:07
Hocam merhaba. Sorum şu: Benim dizimde ön ve arka capraz baglarimda ve meniskusumde yirtik var. Yüzme yapabilir miyim? Teşekkürler.
evet, yüzme bir sorun teşkil etmez » Devamı...
Toplam 1141 cevap. Sayfa :  
..

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

..

Mezuniyet Yılı : MARMARA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 1999
Muayenehane Adresi : AYDOĞDU MAH. ŞABANOĞLU BAYIRI,NO:5,GİRİŞ KAT,MERKEZ-TEKİRDAĞ
Hastahane Adresi :
Diğer Adresi :
Muayenehane Telefonu : 02822624240
Hastane Telefonu :
Diğer Telefon : 05322562104
Faks :
Belgeler :
Web Adresi : www.drbulentkilic.com
AKDKids Bornova
izmir anaokulu
www.akdkidsbornova.com
Okulum.org
Okullar ve Eğitim Hakkında Bilgi Paylaşımı
www.okulum.org
Kullanım Şartları
© 2000 - 2010 Mavi Piksel İnternet Çözümleri ve Bilgisayar Sistemleri San. ve Tic. Ltd. Şti. (232) 445 53 09 Telif hakları Mavi Piksel'e aittir.
İletişim | Forum
Doktor ve Sağlık Sitesi | Bebek Sağlığı | Tüm Gazeteler