20.09.2014 04:51:06


Op. Dr. Bülent KILIÇ
Sayın Op. Dr. Bülent KILIÇ'in Cevapladığı Sorular
Destek Hattına Verdiği Cevaplar (%1,18)
Sayın Op. Dr. Bülent KILIÇ 'ın yanıtladığı özel sorular burada listelenmemektedir. Özel sorulara verdiği cevap sayısı 141'dir.
Toplam 690 cevap. Sayfa :  
..

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

..
Soru : Beldeki uyuşukluk - 14.11.2013 12:35:27
Kifoskolyoz hastasıyım, buna bağlı olarak da nefes darlığı mevcut, daha önce sinengomiyeli teşhisi konuldu ve 1995-1996 yılında iki kez ameliyat oldum, uzun zamandır arada bir olsa da belimde tutulmalar meydana geliyordu ancak son zamanlarda belimde uyuşmalar oluyor ve bazen bacaklarım da uyuşuyor, bu uyuşmalar normal mi?
merhaba, muayene ve mr ile kontrolü uygundur. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Diz ağrısı - 14.11.2013 00:56:34
Merhabalar, benim şikayetim dizlerimde bulunan ağrı, bu konuda sorum olacaktı, özetle gün içinde sürekli ayakta çalışan biriyim, gündüz çalışma saatlerim kapsamında dizlerimde herhangi bir sıkıntım yok fakat akşam olduğunda, uzandığımda, dizlerimden aşağıda bileklerime kadar bir sızlanma ve diz kapağımın üzerinde sızlanma gibi bir ağrı oluşuyor, bunun sebebi nedir? Her gün bu şikayetim devam ediyor, bu konuda bilgi alabilir miyim? Şimdiden teşekkürler.
merhaba, diz kapağı kıkırdak zayıflaması olabilir, muayene olun. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Sol kalca ağrısı - 12.11.2013 20:17:09
Yaklaşık 7 aydır bu ağrıyı çekiyorum. İstanbul'da mr çekildim, mr sonucu sol asetabulum orta bölümde minima, sağ asetabulumda daha belirgin olmak üzere kemik iliği ödemi ve sol gluteal düzeyde cilt altı yağlı dokuda ve gluteus kasında ödem (enjeksiyona sekonder) cilti ve kas gevşetici ağrı kesici iğne verdiler, bir faydası olmadı. Gata'da da mr çekildim, orada bilat asetabulumda kemik iliği ödemi saptanmıştır çıktı, uzun zamandır ilaç kullanıyorum, bir faydası olmuyor, sadece ağrıyı kesin, lütfen yardımcı olun. Teşekkürler.
merhaba, lokal anesteziyle sadece kalça ekleminizi uyuşturarak iğnelerle yaptığımız tedavi yeterlidir, bize 02822624240 dan ulaşabilirsiniz. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Ayak bileği burkulması - 10.11.2013 20:00:16
Yaklaşık 2 ay önce sağ ayak bileğimde burkulma sonucu bağ kopması meydana geldi. Hala ayağımda ağrı ve zaman zaman (özellikle ayakta çok kaldığımda) şişlik meydana geliyor ve ayak bileğim çok sık burkulmaya başladı. Tedavisi için neler yapmalıyım?
merhaba, muayene olun ve mr çekilmesi gerekli, geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Sağ kol ağrısı - 07.11.2013 14:15:42
Merhabalar; annemin sağ kolunda sıkışmalar oluyor ve çok ciddi ağrılara sebep oluyor, bununla ilgili MR çektirdik fakat dr. adele sıkışması dedi ancak kolda hareket kısıtlılığı var, buna istinaden bize tavsiye edebileceğiniz bir tedavi yöntemi ya da ilaç öneriniz var mıdır?
Şimdiden ilginiz için teşekkür ederim (annem 62 yaşında).
merhaba, lokal anestezili ve iğneli tedaviler yapmaktayız, tek seanslık pratik ve iyi sonuç veren uygulamalardır, 02822624240 dan detaylı bilgi alabilirsiniz. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Diz mr sonucu - 06.11.2013 16:46:05
Merhabalar. 08/09/2013 tarihinde mr çektirdim sonucunu aldım fakat bazı yazılanlar kafamı karışırdı, bunlar aşağıdaki gibidir:
Retropatellar alanda az miktarda sıvı artımı.
Derin infrapatellar bursada minimal sıvı artımı.
ACL 1/2 distal kesimde sıvı artımı (grade I sparin).
Popliteal fossada milimetrik boyutta baker kisti.
Retropatellar alanda, derin infrepatellar, bursada ACL anterior komşuluğunda sıvı artımı.
Patellar tendonun, patella yapışma yeri düzeyinde sinyal artımı.
Bu yazdıklarımın bir bölümü sağ, diğeri sol diz mr'da çıktı, ne anlama gelir ve tedavisi nedir? Merak ediyorum, şimdiden vereceğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
İyi çalışmalar.
merhaba seda hanım, diz zorlanması bulgularınız var, şikayetiniz varsa, bir ortopedistin değerlendirmesi uygun olur. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Baldırdaki karıncalanma uyuşma - 04.11.2013 09:42:27
Merhaba, 29 yaşındayım, yaklaşık 15-20 gündür sağ ayak bileğimden diz kapağıma kadar olan bölgede ara ara karıncalanma, sızlama ve bazen de uyuşma oluyor. Özellikle otururken bu şikayetlerim oluyor, bu şikayetimin sebepleri neler olabilir ve hangi branş doktoruna muayene olmalıyım?

Vakit ayırıp cevap verirseniz çok memnun olurum, teşekkür ederim.
merhaba, sinir sıkışması bulguları tarif ediyorsunuz, ortopediste görünmenizde fayda var. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Sol ayak bileği tendon sorunu - 21.10.2013 19:58:57
Sayın doktor bey, sol ayak bileğimde uzun süredir bir ağrı vardı. Sabahları basmada zorluk çekiyordum. Kısa süreli bu ağrı daha sonra giderek arttı. Topuk dikeninden şüphelenilip 2 kere röntgen çekildi, biri 3-4 ay önce, diğeri de 2 hafta önce. Ancak bir şey olmadığı söylendi. Mr istediler, mr sonucum sonrası 2 doktora göründüm ve evde dinlenmemin yeterli olacağını söyledi ancak ağrıdan yürüyemiyorum evde bile. Son gittiğim doktor kan testi yaptırdı ve orada da bir sorun çıkmadığı, bütün değerlerin normal seyrettiğini, kendisini fibromiyaljiden şüphelendiğini, evde dinlenmemi söyledi. Aşağıda mr sonucunun tamamı mevcut. Tavsiyelerinizi bekler iyi günler dilerim.

SOL AYAK BİLEĞİ MR İNCELEMESİ

Sagittal planda 4mm kesit kalınlığında FSE tekniği ile T1 ağırlıklı,-Sagittal planda 4mm kesit kalınlığında FST tekniği ile FAT SAT T1 ağırlıklı,-Coronal planda 4mm kesit kalınlığında FSE tekniği ile FAT SAT T2 ağırlıklı,- Aksiyal planda 4mm kesit kalınlığında FSE tekniği ile T1 ağırlıklı,-Aksiyal planda 4mm kesit kalınlığında FSE tekniği ile FAT SAT T2 ağırlıklı sekanslarla gerçekleşmiştir.

Tibiotalar eklem yüzleri, kıkırdak kalınlık ve sinyal intensiteleri doğal izlenmektedir. Tibiotalar eklemde anterior posterior lokule sıvı artışı mevcuttur.

Talar kemik posterolateral proses hipertrofiktir.

Retrokalkaneal bursada sıvı artışı mevcuttur.

Kankaneal kemik korpusunda aşil tendonu insersiyosu anteriorunda süperior yüzde subkortikal alanda silik sınırlı trabeküler kemik iliği ödemi ile uyumlu diffüz sinyal değişikliği mevcuttur. Bulgular ilk planda kemik kontüzyonu lehine değerlendirilmiştir. Hasta anmenezi eşliğinde korelasyon önerilir.

Anterior ve posterior talofibular ligaman ve kalkaneofibular ligaman trasesi, kalınlığı ve intensiteleri doğal izlenmiştir.

Anterior inferior tibiofibular ve posterior inferior tibiofibular ligamanların trase, kontur ve sinyal intensitesi doğal izlenmiştir.

Talokalkaneal eklem aralık genişliği ve eklem yüzleri tabi olup, kıkırdak kalınlık ve sinyal intensitesi doğaldır. Talokalkaneal koalisyon saptanmamıştır.

Aşil tendonunda critic zon düzeyinde hafif kalınlaşma izlenmiştir. Belirgin sinyal artışı saptanmamış olup görünümün tendinozis açısından fizik muayene ile değerlendirilmesi önerilir.

Tibialis anterior, tibialis posterior, fleksör hallusis longus, peroneus brevis ve proneus longus kas tendon birleşimleri ve tendonların trase, kontur ve sinyal intensiteleri doğal izlenmiştir. Tendonlar çevresinde sıvı kolleksiyonu saptanmamıştır.

Kalkaneus konturları muntazam izlenmekte olup, plantar aponöroz yapışma yerinde sinyal artışı ya da kalınlaşma izlenmemiştir.

İnceleme alanına giren kas grupları ve vasküler yapılar doğal izlenmiştir.
geçmiş olsun, sizi mr ınızla muayene etmeliyiz. 02822624240 ile görüşebilirsiniz » Devamı...
Soru : Baş parmak kırılması - 03.10.2013 00:32:46
Baş parmağım tırnak üstünden kırıldı. 8 hafta oldu. 8 hafta önce acilde parmak ucuna enjektör iğnesi saplandı ve röntgen çekilmeden 2 hafta arayla hastaneye kontrole gittim. 4. hafta röntgen çekildi ve kemiğin aşırı derecede kayık olduğu anlaşıldı (parmak ucunun merdiven gibi aşağı kayık) bir şey olmaz, iyileşir denildi ama ben çok korkuyorum.
Kemik röntgende böyle gözüküyor.
Parmağımı oynatabiliyorum, az da olsa kullanıyorum da.
merhaba, röntgeninizi görmeden yorum yapamayız. geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Öçb ameliyatı sonrası dizde ödem - 30.09.2013 17:03:59
Ben 35 gün önce öçb ameliyatı oldum, egzersizlerimi düzenli olarak yapıyorum fakat dizimdeki ödem hiç geçmedi, ilk günkü gibi duruyor, her gün 4-5 defa da buz uyguluyorum, buna rağmen hiç inmiyor şişlik, bu kötü bir durum mu, şişliğin geçmesi için ne yapmalıyım?
geçmiş olsun, bu sorunlarınızı hekiminizle paylaşmanız faydalıdır. » Devamı...
Toplam 690 cevap. Sayfa :  
..

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

..

Mezuniyet Yılı : MARMARA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 1999
Muayenehane Adresi : AYDOĞDU MAH. ŞABANOĞLU BAYIRI,NO:5,GİRİŞ KAT,MERKEZ-TEKİRDAĞ
Hastahane Adresi :
Diğer Adresi :
Muayenehane Telefonu : 02822624240
Hastane Telefonu :
Diğer Telefon : 05322562104
Faks :
Belgeler :
Web Adresi : www.drbulentkilic.com
Bursa Lazer Epilasyon
Sağlıklı Güvenli Hizmet
www.esteslim.com
AKDKids Bornova
izmir anaokulu
www.akdkidsbornova.com
Kullanım Şartları
© 2000 - 2010 Mavi Piksel İnternet Çözümleri ve Bilgisayar Sistemleri San. ve Tic. Ltd. Şti. (232) 445 53 09 Telif hakları Mavi Piksel'e aittir.
İletişim | Forum
Doktor ve Sağlık Sitesi | Bebek Sağlığı | Tüm Gazeteler