02.07.2016 05:02:07


Prof. Dr. Kaan ERLER
Sayın Prof. Dr. Kaan ERLER'in Cevapladığı Sorular
Destek Hattına Verdiği Cevaplar (%2,39)
Sayın Prof. Dr. Kaan ERLER'ın yanıtladığı özel sorular burada listelenmemektedir. Özel sorulara verdiği cevap sayısı 324'dir.
Toplam 1561 cevap. Sayfa :  
1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

..
Soru : Estetik boy uzatma ameliyatı - 04.10.2010 17:42:38
Hocam öncelikli olarak iyi günler diliyorum. İnternetten araştırdığım kadarıyla ilizarov tekniği ve motorize çivi yöntemi boy uzatma konusunda bir hayli etkili. Ben 24 yaşında gayet sağlıklı bir insanım. Şuan diş hekimliği yapmaktayım. 1.73 boyum var. Boyumu yaklaşık 10 cm kadar uzatmak istiyorum. Klasik olarak psikolojik sorun tarzı yaklaşımda bulunacağınızı biliyorum ama. Ben ne pahasına olursa olsun bunu yaptırmak istiyorum. Yıllarca içimde ukte kalacağına yarım yılımı bu ameliyata ayırmak istiyorum. Yardımcı olursanız çok minnettar kalacağım. Yardımınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum, kolay gelsin.
ben yapmıyorum, başarılar » Devamı...
Soru : Dizde kıkırdak kayması - 01.10.2010 13:00:52
Ön çapraz bağın devamlılığı normal olup T2 ağırlıklı görüntülerde intra-periligamentöz sinyal artışı gözlenmektedir. Medial menisküs posterior boynuzunda, grade II deenerasyonla uyumlu intrasubstans sinyal artışı gözlemlenmektedir. Patella'da laterale açılanma ve sublukasyon izlenmektedir. Tibial eminansiyada sivrileşme ve subkondral kist formasyonu gözlenmektedir.
Sol diz mr sonucudur tedavisi sizce nedir?ameliyat şart mı? yürüyemiyorum...
Patella'da laterale açılanma ve sublukasyon izlenmesi nedeniyle cerrahi gerekebilir , geçmiş olsun » Devamı...
Soru : Kırık hakkında - 28.09.2010 03:07:35
Benim nisan1 de kurşunlanma sonucu kaval kemiğim kırıldı, ameliyat oldum ayağıma demir vidalar taktılar geçen ay tellerden 3nü çıkardılar 4tane daha kaldı ayağımda 6ay oldu ayağımdan ne zaman çıkartırlar sizce bu demiri nasıl iyileşirim, iyileşince topallama veya top falan oynayabilir miyim? şimdiden teşekkürler cevap için.
hakkınızda sağlıklı karar için radyolojik kontrolünüz gerekir » Devamı...
Soru : Subtrokanterik femur parçalı kırık - 24.09.2010 21:30:17
Merhaba, 30 yaşındaki eşim subtrokanterik femur parçalı kırık teşhisi ile 10 gün önce ameliyat oldu. 3 büyük 7 tane de küçük vidadan oluşan bir platin takıldı, bize bu kırık hakkında, iyileşme süreci hakkında ve nelere dikkat etmemiz gerektiği hakkında bilgi verebilirseniz çok sevinirim, iyi çalışmalar...
hakkınızda sağlıklı rehabilitasyon kararı için radyolojik kontrolünüz gerekir, geçmiş olsun » Devamı...
Soru : Subtrokanterik femur parçalı kırık - 24.09.2010 21:30:17
Merhaba, 30 yaşındaki eşim subtrokanterik femur parçalı kırık teşhisi ile 10 gün önce ameliyat oldu. 3 büyük 7 tane de küçük vidadan oluşan bir platin takıldı, bize bu kırık hakkında, iyileşme süreci hakkında ve nelere dikkat etmemiz gerektiği hakkında bilgi verebilirseniz çok sevinirim, iyi çalışmalar...
parçalı kırıkların iyileşmesi normalden uzun sürer, radyolojik takibe göre karar verilir, geçmiş olsun » Devamı...
Soru : Kapalı Ameliyat - 21.09.2010 13:20:59
Merhaba doktor bey,
Annem 49 yaşında, uzun zamandır dizlerinden şikayeti vardı, geçen hafta doktora gittik,çekilen emar sonuçları
SAĞ DİZDE ;
Erken evre gonartroz,
Prepatellar bursit,
Medial menisküs posterior hornda grade 2-3 dejenerasyon
Lateral menisküs posterior hornda dejeneraatif zeminde ince periferik yırtık,
ACL'de kistik rezorbsiyon alanı,
Femur distalinde interkondiler posteriorda yaklaşık 24^12mm boyutlarında ölçülen multipl septalı multiloküle kistik koleksiyon(sinovail kist?).

SOL DİZDE ;
Prepatellar bursit,
Medial menisküs posterior hornda grade 2-3 dejenerasyon,
Lateral menisküs posterior hornda dejeneraatif zeminde ince periferik yırtık,
Tibial platoda eminensialar düzeyinde milimetrik subkondral kistik rezorbsiyonlar,
Gastroknemius-semimembranöz bursada yaklaşık 41^21^6mm boyutlarında ölçülen kistik sıvı koleksiyonu(baker kisti).

gibi sonuçlar aldık. Doktorumuz kapalı ameliyat yapılması gerektiğini söyledi. Fakat çok tedirginiz, bir de size danışmak istedik. Acaba ilaç tadevisiyle gideremezmiyiz bu rahatsızlığını.? Yardımcı olmanız temennisiyle,saygılarımı sunarım. Şimdiden teşekkürler
hekim arkadaşımıza katılıyorum, geçmiş olsun » Devamı...
Soru : Ameliyat sonrası iltihap olan ayak bileğine platin - 18.09.2010 23:38:24
Abimin 1 yıl önce sağ ayak bileğindeki kırılmadan sebep yapılan ameliyattan sonra iltihap söz konusu oldu ve 50 küsür gün sırf iltihaptan sebep hastanede kaldı. Şu an iltihapla alakalı bi sorun yok fakat ağrı ve deyneklerden kurtulması için kendi doktoru iltihabın tekrarlamasından endişe duyduğudan platin uygulaması değil de bileğinin dondurulmasını öneriyor. Sizce Platin gerçekten riskli olabilirmi?
sağlıklı karar için klinik muayeneniz gerekir, geçmiş olsun » Devamı...
Soru : Sol diz mr sonucu - 18.09.2010 20:10:54
Patellada grade III kondromalazi izlendi. Suprapatellar bölgede minimal sıvı artışı mevcuttur. Antrerior ve posterior krusiat ligamanın trase, kontur, sinyal intensite dağılımları doğal izlenmiştir. Medial ve lateral kollateral ligamanlar ile patellar retinakulumların trase, kontur ve sinyal intensiteleri tabiidir. Medial menisküs posterior hornda grade II dejenerasyon ile uyumlu görünüm mevcuttur. Lateral menisküs posterior hornda grade II dejenerasyon mevcuttur. Quadriseps, patellar, popliteus, biseps femoris, konjoined tendonların, trase, kontur ve sinyal intensite dağılımları doğaldır. Popliteal fossa oluşumları doğaldır. Popliteal arter ve ven patenttir.
Patellada grade III kondromalazi nedeniyle cerrahi gerekebilir, geçmiş olsun » Devamı...
Soru : Mr sonucu - 17.09.2010 17:44:43
Merhaba hocam diz kapağımı burkmuştum ve bunun için mr istediler sonuçları aldım ve bir türlü kimseden yardım alamadım size sonucu yazzam bana ne olduğunu söyler misiniz?

sonuç: suprapatellar bursada ve diz ekleminde belirgin efüzyon(bursitis+sinovitis?).anterior çapraz bağ nonvizüalizedir(proksimal ve orta fibrillerde subtotal parsiyel rüptür? artoskobik ileritetkiki önerilir.

yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim hocam.
ön çarpraz bağda kısmi yırtık nedeniyle cerrahi gerekebilir » Devamı...
Soru : Leğen kemiği ağrısı - 16.09.2010 13:36:05
Benim sağ ve sol leğen kemiğimde inanılmaz bir ağrı var, geçer dedim önemsemedim ama 1 ayı geçti ağrılarım hala devam ediyor, oturduğum zaman hiç acı hissetmiyorum ama yürürken hatta hapruşup öksürürken bile canım yanıyor, bazen 3-4 gün hiç ağrımıyor geçti diyorum ama sonra tekrar başlıyor, acaba neden kaynaklı olabilir? bilgilendirirseniz çok sevinirim.
lütfen kontrol grafsisi çektiriniz » Devamı...
Toplam 1561 cevap. Sayfa :  
1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

..

Mezuniyet Yılı : GATA , 1986
Muayenehane Adresi : www.anadolusaglik.org
Hastahane Adresi : ANADOLU SAĞLIK MERKEZİ ASM ( JOHNS HOPKINS)
Diğer Adresi : ANADOLU SAĞLIK MERKEZİ
Muayenehane Telefonu : 4444276
Hastane Telefonu : 4444276
Diğer Telefon :
Faks :
Belgeler :
Web Adresi : www.anadolusaglik.org
Okulum.org
Okullar ve Eğitim Hakkında Bilgi Paylaşımı
www.okulum.org
Kullanım Şartları
© 2000 - 2010 Mavi Piksel İnternet Çözümleri ve Bilgisayar Sistemleri San. ve Tic. Ltd. Şti. (232) 445 53 09 Telif hakları Mavi Piksel'e aittir.
İletişim | Forum
Doktor ve Sağlık Sitesi | Bebek Sağlığı | Tüm Gazeteler