30.06.2016 00:45:12


Op. Dr. Serim ÖZÇELEBİ
Sayın Op. Dr. Serim ÖZÇELEBİ'in Cevapladığı Sorular
Destek Hattına Verdiği Cevaplar (%0,12)
Sayın Op. Dr. Serim ÖZÇELEBİ'ın yanıtladığı özel sorular burada listelenmemektedir. Özel sorulara verdiği cevap sayısı 21'dir.
Toplam 74 cevap. Sayfa :  
1

2

3

4

5

6

7

8
Soru : Aşil tendonu - 11.04.2014 09:20:02
Merhabalar, ben biyokimya uzmanıyım, annemin sağ ayak bileğinde şiddetli ağrısı vardı, film ve mr çektirdik, aşil tendinit (?) teşhisi ile ilaç yazıldı Antienf. Ağrı kesici magnesium, ayak bilekliği yüksek topuklu terlik ve ayakkabı fakat hiçbirisi fayda etmiyor, acaba iğne veya cerrahi bir girişim olabilir mi? Teşekkürler.
Mrb PRP tedavisi aşil tendinitinde çok iyi sonuçlar veriyor geçmiş olsun. » Devamı...
Soru : Parmak kırığı sonrası - 10.04.2014 15:32:03
Hocam sol ayak serçe parmağımda kırık vardı 1 aylık süreç sonucu kaynadı. Bugün alçı çıktıktan sonraki 6.gün hafif şişlik ve morluk var bölgede. Topallayarak yürüyorum ne zamana geçer? Bir de haftaya futbol maçım var sağ ayağımı kullanıyorum oynayabilir miyim? Özellikle topallamam ne zamana geçer veya hızlandırmak için ne yapmalıyım?
Mrb 1 ay sonra normale döner. » Devamı...
Soru : Diz ağrılarımdan nasıl kurtulurum - 06.04.2014 16:25:08
Merhaba ben 21 asında 50 kiloda bir bayanım. Geçen yazdan beri sağ dizimle ilgili sorun yaşıyorum dizimi bahçede burktum. Ve mr sonucumda önce menüsküs zedelenmesi denildi sonra geçti daha sonra hiçbir kaza ya da sakatlanma yaşamadığım halde dizimde hassasiyet oluştu ve tekrar mr çektirdim ön çapraz bağ zedelenmesi denildi. Dizlik kullandım kullanmadığım krem kalmadı. Bu arada hep sol dizimi kullandım hep onu büktüm çok zorladım galiba. Şu an fizik tedavi görüyorum ön çapraz bağ zedelenmesi için. Fakat biri geçmeden diğer dizimde ağrı oluştu şimdi de film çektirdim bir şey yok dedi doktor fazla zorlamadan olmuştur tüm yükü bir bacağa vermenden olur dedi. Sizce de öylemi. Fizik tedaviyi iki bacağıma da alıyorum ultrason ve elektrik akımı ve hotpack uyguluyorlar yarım saat boyunca. Buna ek olarak da bı on dakikalık ön çapraz bağ zedelenmesi olan dizime bı güçlendirme elektrik akımı uyguluyorlar. Fizyoterapistim bolca egzersiz verdi. Bacağımın arasında havlu sıkıştırma sandalyeye oturuyor bir bucuk kilo ağırlıkla bacağımı kaldırma ve yere yatarak yüz üstü bacağımı bükme egzersizlerini verdi. Sizce işe yarar mı ön çapraz bağ zedelenmesi olan dizimde ağrı geçti rahatlama var ama fazla yük verdiğim sol bacağımın sızısından duramıyorum neler yapmalıyım sizce bu anlattığımla geçer mi şimdiden teşekkür ederim lütfen yardımcı olun.
Mrb doğru yoldasınız tedaviye devam edin » Devamı...
Soru : Dizde problem - 03.04.2014 22:05:34
Mr sonucunda menüsküste yırtıklar, hafif sıvı hapsi, 3 cm ve daha küçük kistler olduğu yazıyor. Ayrıca kopa sapı yırtığı var deniyor. 55 yaşındayım nasıl bir yol izlemem gerekir saygılar.
Mrb Tıbbi tedavi şikayetleri geçirmiyorsa artroskopi olmanız gerekebilir. » Devamı...
Soru : Ayak kemik kırığı - 03.04.2014 20:05:48
Merhaba,

Ayağımı kaldırımdan inerken dışa doğru ters basmam sonucu ayaktaki kemiğim kırıldı.18 gün sonra gittiğim de halen kaynamadığını söyledi doktor 17 gün sonraya gün verdiler.35 gün sonunda alçı çıkmış olur mu? Yarım alçı yapıldı.

Teşekkürler.
Mrb verdiğiniz bilgiler yetersiz ancak ayak bögesindeki kırıkların kaynama süresi 4-6 haftadır. » Devamı...
Soru : Bacak kırılması - 01.04.2014 15:26:59
8 yıl önce acık parçalı kaval kemiğim kırıldı bacağımın üzerinden forklift geçti bacağımda uzun süre ayakta kalınca ve fazla yüklenince halen şişme ve ağrı oluyor çivi ve vidalar halen duruyor ayrıca ayak bileğimde hareket kısıtı var doktorum bunun ömür boyu süreceğini söylüyor doğrumu bunu hep böyle çekecek miyim?
Mrb Radyolojik inceleme yapmadan kesin birşey söylenemez fakat koyulan metallerin çıkarılması düzelme sağlayabilir. » Devamı...
Soru : Bel düzleşmesi - 31.03.2014 09:06:28
Merhabalar 3 gün önce merdivenlerden düştüm düştükten 2 gün sonra kontrol amaçlı doktora muayene oldum film çektirdim herhangi bir sıkıntı yok dedi ancak "bel düzleşmesi" var dedi bu "bel düzleşmesi" nedir ileride sıkıntısı olur mu? Ameliyat gerektirir mi?
Mrb ilaç tedavisi ve egzersiz durumu düzeltecektir. » Devamı...
Soru : Menüsküsün kıkırdaklarında yıpranma başlamış - 26.03.2014 10:28:20
Zayıflamam gerektiğini söylediler. Spor merkezine başladım. Kıtır kıtır sesler geliyor sağ diz kapağımdan bisiklet ve eliptik bisiklet zararlı mıdır? Bir de başka zararlı spor aleti var mıdır? Çok teşekkür ederim.
Mrb spor şikayetlerinizi artırabilir. » Devamı...
Soru : Skolyoz hastası normal doğum yapabilir mi - 25.03.2014 14:39:54
Sırtımda 25 derecelik bir skolyoz var. 37 haftalık hamileyim. Skolyoz normal doğuma engel midir?
Mrb 25 derecelik bir skolyoz engel teşkil etmez. » Devamı...
Soru : Nedenini bilmediğim ağılar - 24.03.2014 23:32:39
Merhaba. 18 yaşındayım üniversite sınavlarına hazırlanıyorum. Bazen sabahları kalktığımda bazen gün içinde bacak kemiklerim, kollarım çok ağıyor. O kadar ağrıyor ki yürümekte zorluk bile çekiyorum. Bunun sınava hazırlandığım için stresten kendimi kastığım için olabileceğini söylediler ama bir hastalık belirtisi olabilir mi veya başka nedeni olabilir mi?
Mrb romatizmal bir nedene yada gerginliğe bağlı olabilir muayene ve tetkik gerekir. » Devamı...
Toplam 74 cevap. Sayfa :  
1

2

3

4

5

6

7

8

Mezuniyet Yılı : dokuz eylül ünv.tıp fak. 1990
Muayenehane Adresi :
Hastahane Adresi :
Diğer Adresi :
Muayenehane Telefonu :
Hastane Telefonu :
Diğer Telefon :
Faks :
Belgeler :
Web Adresi :
Okulum.org
Okullar ve Eğitim Hakkında Bilgi Paylaşımı
www.okulum.org
Kullanım Şartları
© 2000 - 2010 Mavi Piksel İnternet Çözümleri ve Bilgisayar Sistemleri San. ve Tic. Ltd. Şti. (232) 445 53 09 Telif hakları Mavi Piksel'e aittir.
İletişim | Forum
Doktor ve Sağlık Sitesi | Bebek Sağlığı | Tüm Gazeteler